kingray.sk Reviews with ekomi.sk
kingray.sk Reviews with ekomi.sk

Ako posiľniť imunitu v jesennom období?

Aktiváciá imunity laserovým svetlom a boj s vírusmi

Leto máme za nami a aj obdobie kliešťov. Celé leto bolo rušné a infekčné oddelenia sa museli pasovať veľakrát s pacientami, ktorí mali aj kliešťovú encefalitídu, alebo boreliózu. Následky oboch ochorení sa liečia aj roky a protilátky sa v krvi nachádzajú aj niekoľko mesiacov po prekonaní infekcie.

Teraz keď sú kliešte na ústupe, naše infekčné oddelenia majú čo robiť s pacientami chorými na Covid-19. Následky Covid-19 sú niekedy ešte horšie a napadnutý môže byť ktorýkoľvek orgán, obvykle sú to pľúca, ale mnoho lekárov uvádza aj mozog a aj ďalšie orgány, kde sa môžu vytvoriť zrazeniny krvi a spôsobovať problémy. Teraz naposledy bolo potvrdené, že mnohí pacienti, ktorí prekonali Covid-19 jedenkrát a nakazili sa druhýkrát mali ešte horšie symptómy a následky ako pri prvotnej infekcii a ich krv, pľúca a mozog sú pod veľkým náporom a v mnohých prípadoch sú títo pacienti napájaní na pľúcne ventilátory.

V tomto jesennom období je naša imunita citlivejšia. Zmeny počasia, zvýšená vlhkosť, teploty nad nulou a vlhko, to sú všetko podmienky, ktoré dávajú zelenú vírusom. Vírus chrípky je pred dverami a na infekčné oddelenia budú prichádzať pacienti aj s Covid-19, aj s chrípkou. Jediné čo vieme urobiť je pripraviť našu imunitu už teraz a držať ju aktívnu a v správnej kondícii, aby bola dostatočne silná na to, aby atakovala všetky patogény, s ktorými túto jeseň prídeme do kontaktu.

Ako naštartovať oslabenú imunitu?

Naštartovanie imunity aplikáciou laserového svetla je možné aj doma pomocou prístroja Bioquant NS. Je to zdravotnícka pomôcka na úpravu krvnej reológie, ktorá zlepšuje vlastni krvi a všetky jej parametre, z čoho benefituje aj imunita. 

Mnohé štúdie z Nemecka a Ruska dokazujú, ako laserové svetlo ožarujúce krv dokáže takto stimulovať imunitu.

Účinky laserového svetla na imunitu:

 • Stimulácia imunitnej odpovede - špecifická a nešpecifická.
 • Zvýšenie imunoglobulínov IgG, IgM a IgA.
 • Stimulácia interferónov, interleukínov a TNF-alfa.
 • Stimulácia šírenia lymfocytov.
 • Zvýšenie fagocytovej aktivity makrofágov.
 • Zníženie CRP.
 • Zlepšenie antioxidačného enzymatického systému s antitoxickým účinkom.
 • Zlepšenie regenerácie erytrocytov a mikrocirkulácie.
 • Zníženie agregácie trombocytov.
 • Aktivácia fibrinolýzy.
 • Stimulácia produkcie NO v monocytoch s vazodilatáciou a zlepšením endotelovej dysfunkcie.
 • Fúzia mitochondrií na „obrovské mitochondrie“ so zvýšením produkcie ATP v dýchacom reťazci.
 • Normalizácia potenciálu bunkovej membrány.

Účinky na imunitu sú spôsobené priamym ožarovaním imunokompetentných buniek cirkulujúcich v krvi. Ich ožarovanie laserovým svetlom ich energizuje, lebo stúpa produkcia ATP vďaka ožarovaniu enzýmu Cytochróm C Oxidáza, ktorý je priamym akceptorom fotónov červeného svetla a tým sa imunokompetentné bunky aktivujú.

Ďalším efekt sa dosahuje cez zlepšenie vlastností krvi a tým sa normalizuje krvotvorba, ktorá zahŕňa aj produkciu bielych krviniek, teda bunky imunitného systému.

Dôležité je aj to, že imunita sa môže normalizovať, len ak sú tokové vlastnosti krvi normálne, lebo v hustej krvi nemôže fungovať tak ako treba. V hustej krvi biele krvinky nemusia mať dostatok energie na výkon svojich funkcií. 

Keď je imunita a krv v poriadku, je schopná využiť všeko čo konzumujete, hlavne vitamíny a antioxidanty na plnenie svojich funkcií.

Odporúčame aspoň počas jesenného obdobia zvážiť používanie výživových doplnkov na imunitu ako napríklad:

Artemisinín a imunita:

Zabíja mnohé vírusy a baktérie, lebo spúšťa voľnoradikálové pôsobenie na vírusy a baktérie ale atakuje aj rakovinové bunky a spúšťa apoptózu - smrť rakovinových buniek.

Kurkumín a imunita:

Je to antioxidant, ktorý chráni bunky pred voľnými radikálmi.

Cordyceps-reishi:

Tietp dve huby z Tradičnej Čínskej medicíny účinkujú aj proti niektorých vírusom a baktériám a zároveň posilňujú imunitu.

Vitamín D:

Veľmi dôležtý vitamín, mnoho ľudí ho má nedostatok a je potrebný pre imunitný systém. Vedecké štúdie už dlho preukazujú súvislosť medzi nízkym obsahom vitamínu D a celou radou zápalových ochorení. Vedci ďalej vedia, že zlepšenie hladiny vitamínu D môže pomôcť znížiť zápaly v tele. Vitamín D sa síce prirodzene tvorí v koži vďaka UVB žiareniu zo slnka, ale nie každý môže takto získať všetok vitamín D. Zdrojom v zime bývajú predovšetkým tučné ryby.

Zinok:

Tiež je veľmi dôležitý prvok pre imunitu. Má komplexné imunomodulačné účinky, ktoré hrajú úlohu v obidvoch nešpecifickej
a špecifickej imunite.

Vitamín c:

Vitamín C  všeobecne podporuje obranyschopnosť, pôsobí ako antioxidant a posiľnuje imunitu. 

Lipozomálne doplnky výživy:

U nás nájdete celý rad liposomálnych doplnky výživy hlavne značky Adelle Davis, ktoré sa ľahšie absorbujú a sú účinnejšie ako klasické doplnky.

Zdroje: Uvádzame len základné, ale u nás vo firme sú mnohé kúpené zdroje alebo ich máme dostupné z pubmedu. 

https://www.researchgate.net/profile/Olga_Glushkova/publication/7337805_Effects_of_low-power_laser_radiation_on_mice_immunity/links/5b0e5e930f7e9b1ed7019d87/Effects-of-low-power-laser-radiation-on-mice-immunity.pdf

kingray.sk Reviews with ekomi.sk