Ako sa zbaviť vysokého krvného tlaku?

Vysoký krvný tlak resp. hypertenzia je civilizačné ochorenie, ktoré trápi milióny ľudí na celom svete. Nazýva sa aj tichý zabiják, lebo mnoho ľudí o ňom ani nevie. Rokmi sa na cievach stien usádzajú nánosy, ktoré zhoršujú elasticitu ciev (cievy sú menej ohybné), vytvárajú zápal na vnútornej strane ciev, zhoršujú prietok krvi, zvyšujú tlak krvi na vnútornej strane tepien, zhoršujú vlastnosti krvi atď. Aj keď vám lekár povie, že vysoký krvný tlak vzniká vekom, tak to nemusí tak byť. Ak sa stravujete zdravo, nie ste obézny, konzumujete len zdravé tuky, staráte sa o svoju krvi, tak vysoký krvný tlak nemusíte vôbec mať.

Rizikové faktory sú:

  • obezita
  • nedostatok pohybu a športu
  • nadmerná konzumácia nezdravých tukov a znížená konzumácia zdravých tukov
  • genetika
  • zvýšený LDL cholesterol a znížený HDL cholesterol

Kontrola vysokého krného tlaku

Pravidelné meranie a zaznamenávanie tlaku je už dnes nutnosťou. Pomôže to vytvoriť obraz pre vás, ako sa váš tlak pohybuje, ale aj pre lekára, aby vedel odhaliť, či vysoký krvný tlak máte, alebo nie. Pokiaľ je hodnota systolického tlaku vyššia ako 140 mmHg a hodnota diastolického vyššia ako 90 mmHg tak sa predpokladá, že máte problémy s tlakom. Ak máte, tak sa predpokladá, že máte aj cievne ochorenie napríklad aterosklerózu, alebo zvýšený LDL cholesterol, zvýšené množstvo triglyceridov, zhoršenú krvnú reológiu, lepivé červené krvinky atď.

CRP vyšetrenie tiež dokáže preukázať cievne ochorenie, viac sa dočítate v našom článku: Všetko o CRP.

U nás nájdete kvalitné tlakomery na domáce aj profesionálne použitie, ktoré su na princípe puzných vĺn.

Postup ako na vysoký krvný tlak od p.Kokoša (výrobca zdravotníckej pomôcky Bioquant NS)

Dobrý deň,
Postup ako na hypertenziu. 
Je založený ma mojich skúsenostiach, nielen vlastných ale aj našich zákazníkov a z konferencií zo sveta. Vo svete Dr. Raggi má pár ambulancií a tvrdí, že hypertenzie sa dá zbaviť a žiť bez liekov, napísal knihu Hypertenzia OK. Laserové ožarovanie krvi je najdôležitejšou súčasťou jeho postupu, lebo udržiavanie viskozity a reológie teda dobrej tekutosti krvi je predpokladom úspechu. K tomu máme zdravotnícku pomôcku Bioquant NS.
Používatelia Bioquant používajú spočiatku prístroj podľa návodu na použitie a neskôr keď sa zlepší stav redukujú používanie. Všetci sme trocha pohodlní a preto sa tak deje. Sú však mnohí, čo používajú úplne pravidelne a každý deň.  Doporučujeme aspoň 3 mesiace vydržať podľa návodu na použitie alebo dovtedy, kým sa nedosiahnu ciele. Ak sa ciele dosiahnu, môže sa používanie zredukovať na 1-2x denne alebo podľa toho ako sa cítite. Ak však prestanete úplne používať, už nemá čo krv držať v perfektnom stave z hľadiska viskozity a reológie a zlepšenia sa vytratia.
Bioquant je jeden z nástrojov na ovplyvnenie tlaku. Ak nestačí, doporučujeme vybrať Bioquant Amino komplex na vazodilatáciu ciev, pridať rutín do stravy a zredukovať stres, pridať fyzické aktivity a občas sa dobre zahriať a vypotiť, lebo pokožkou sa zbavujete látok, ktoré inak nechcú veľmi von z tela. Správne sa hydratovať, zredukovať soľ, alkohol, nikotín.  Ak sa ciele nedarí nedosiahnuť,  treba pridať zakaždým ešte ďalšiu a ďalšiu metódu, až kým sa stav nepreváži a nezačne sa zlepšovať.  Metóda znamená ďalšie opatrenia, obvykle ich máte vyvesené v ambulancii každého kardiológa. 
Dá sa žiť aj bez hypertenzie aj bez liekov a je to len vo vašich rukách.  Napríklad ja užívam z 5 tich liekov už len jeden, od toho posledného som závislý.  4 lieky som s Bioquantom a postupom hore vylúčil. Teraz ešte chudnem a môj cieľ je vylúčiť posledný liek. Schudol som 15kg a verím že postupne, ak schudnem ešte cca 10 kg aj posledný liek zredukujem aspoň na polovicu. Začal som cvičiť jógu a vylúčil úplne alkohol a darí sa mi. Cítim sa stále lepšie a lepšie, hoci to spočiatku dosť bolelo, hlavne tá jóga. Neskôr pridám aj trocha kardiocvičení, teraz ešte nechcem, lebo moja váha (stále máme ešte 95kg zo 110 kg) by mi ničila kĺby,  vzhľadom k veku, mojej váhe a opotrebeniu kardiocvičenia pridám až na záver, keď kĺby prestanem cítiť. Ale fyzických aktivít a pohybu mám aj tak dosť.
Na vznik ochorenia ako je hypertenzia nestačí jeden faktor, ale obvykle je ich viac a musia trvať takú dobu, aby rozhádzali organizmus a nastal posun v hodnotách tlaku. Späť sa vrátite rovnako len opačným postupom vylúčením faktora alebo faktorov, ktoré ochorenie sposobili. Čím neskôr tak urobíte,  tým je šanca na vrátenie sa do normálu nižšia, ale nikto nehovorí, že sa to nedá, len to viac bolí a treba viac námahy. Bioquant Vám pri tom bude vždy pomáhať.
Na liečbu hypertenzie  lekár nasadí jeden liek,  potom ďalší a ešte ďalší,  kým sa tlak nedostane do normy. Ak prestanú lieky účinkovať pridáva liek, lebo telo si na ne zvykne,  ale bez nich už nevie fungovať. Vysadenie lieku znamená nárast tlaku, ale používanie už na tlak nestačí a tak pribúda ďalší liek. Myslím že je to dobre vymyslené, dobré nato, aby sa lieky brali do konca života.  Brániť sa tomu je zbytočné, ak pre svoje telo nič nerobíte, nič ste nezmenili vo svojom životnom štýle, jednoducho tie lieky musíte brať, inak zvýšené hodnoty tlaku budú ničiť organizmus a poškodenia budú narastať a mnohí ľudia končia na následky až smrťou (infarkt, porážka..). Takmer každý má však svoju hypertenziu vo svojich vlastných rukách. Slováci v starobe úplne zverujú svoje zdravie len lekárovi a sami nerobia nič. Čakajú, že lekár je kúzelník, ktorý ich vylieči z každého neduhu a pritom si nechcú uvedomiť svoju vlastnú zodpovednosť za svoje zdravie, starostlivosť o svoje telo. Tieto lieky neliečia príčinu ochorenia, ale symptómy. Príčina v tele je a kým ju neodstránite, tak tam aj ostane.
Aby ste toto prekonali,  prosím predstavte si sám seba o 10 rokov  a aký chcete byť. Ak dnes budete cvičiť alebo nebudete cvičiť budete vyzerať o 10 rokov rovnako? Budete mať rovnako silné svaly? Rovnako pevné telo? Ak sa budete zdravo stravovať, alebo ak budete holdovať alkoholu alebo nebudete  bude v tom o 10 rokov rozdiel na vašom zdraví?  V jednom prípade môžete byť človek na vozíčku s plienkou a odkázaný úplne na iných a v druhom prípade ešte stále ste vitálny človek, plný chuti do života. Preto začnite pre seba niečo robiť dnes s víziou seba samého o 10 rokov. Lebo ak nezačnete dnes, o 10 rokov môže už byť neskoro začať sa o seba starať.    
Toto doporučenie Vám pomôže začať zmeny vo svojom životnom štýle a žiť zdravšie a lepšie. Urobte to pre svoje telo. Ono sa Vám odvďačí. Prvotné úsilie bolí najviac, ale to ustupuje a v konečnom dôsledku to bude bolieť menej ako choroby ku ktorým sa môžte dopracovať ak nebudete robiť nič.  Ak si to môžte finančne dovoliť, pridajte do svojho života aj starostlivosť o vlastnosti Vašej krvi, lebo krv je prostredím, v ktorom žijú Vaše bunky.
S pozdravom Ing. František Kokoš

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

  • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
  • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

  • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0907 173 910. 
  • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.