Alergia spôsobená kozmetickými produktami

Kozmetika od šampónov po make-up a pleťové krémy môže vyvolať nepriaznivé reakcie organizmu. Môže spôsobiť jemné svrbenie, až po začervenanie a vážnu alergickú reakciu. Odhaduje sa, že až 25 percent ľudí malo aspoň jednu alergickú reakciu na kozmetický prípravok. Takisto sa odhahuje, že za zvýšeným množstvom dermatitíd na kozmetické prípravky stoja lacné dovezené kozmetické prípravky od nerenomovaných firiem, ktoré ich ponúkajú za zlomok ceny. Preto vznikol list látok a ingrediencií, ktoré sú povolené na predaj v Európe, aby sa zamedzilo vzniku toxických účinkov niektorých kozmetických prípravkov. Preto odporúčame kupovať kozmetické prípravky od známych značiek a hlavne kupovať tie, ktoré majú napísané zloženie na obale.

Alergická reakcia kože

Symptómy alergickej reakcie kože môžu začať svrbením, začervenaním tvorbou hnisavých vriedkov a následne môže vzniknúť výsev, ktorý patrí do rúk lekárom.

Alergia na tvári

Alergia na tvári môže byť spôsobená náhle, alebo sa môže vytvoriť časom. Existujú dva druhy reakcie:

 •       Okamžitá reakcia, ktorá vznikne niekoľko sekúnd po použití kozmetického prípravku
 •       Dlhodobá reakcia, ktorá sa prejaví po rokoch užívania bez predchádzajúcich ťažkostí

Výsledkom sú dve rozdielne dermatitídy, alebo ich kombinácia:

 •       Kontaktná dermatitída na určitú látku, ktorá spôsobí okamžitý výsev, popálenie pokožky, začervenanie, pľuzgiere.
 •       Alergická kontaktná dermatitída, ktorá zahŕňa imunitný systém a lieči sa s imunológom a dermatológom.

Je ťažké povedať, o ktorú reakciu sa jedná. Väčšinou organizmus takto reaguje na parfémy v kozmetických prípravkoch (fragnance), na konzervačné látky a na parabény.

Najčastejšie alergie spôsobujú nasledovné látky:

 •       Parfémy (fragnance)
 •       Parabény
 •       Imidazolidinyl urea
 •       Quaternium 15
 •       DMDM Hydantoín
 •       Phenoxyetanol
 •       Formaldehyd

Tipy od Kingray

 1.      Ak máte citlivú pokožku tak si vyberte kozmetiku, ktorá je na citlivú pleť ako Wellmaxx Skineffect (zdravotná kozmetika).
 2.      Ak ste už mali nejakú alergickú reakciu, tak si najskôr zakúpte vzorky a až potom si zvoľte celé balenie.
 3.      Pred spaním si vždy vyčistite pleť, aby na nej neostali zvyšky make-upu.
 4.      Obmieňajte pleťové krémy aspoň raz za pol roka.

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

 • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
 • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

 • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0914 15 09 09.
 • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.