Anti-aging diéta, alebo diéta na zamedzenie predčasného starnutia

Strava je veľmi dôležitá nielen pre naše zdravie, ale aj pre našu pleť. Niektoré potraviny spôsobujú predčasné starnutie a nadmernú produkciu vrások a niektoré potraviny vrásky naopak potláčajú a sú ich prevenciou. Naučíme vás ako kombinovať diétu a ktoré potraviny by ste mali konzumovať denne. 

1. Obmedzte potraviny, ktoré podporujú tvorbu zápalov

Medzi základné zložky, ktoré majú vplyv na vytváranie zápalov patrí glutén, mliečne výrobky a biely cukor.

Glutén, lepok:

Skúste siahnuť po bezgluténových výrobkoch a bez pridaného cukru. Nemusíte mať celiakiu, aby ste obmedzili lepok.

Cukor:

Nahraďte cukor stéviou, alebo aspoň kokosovým cukrom. Cukor je jeden z najhorších potravín na tvorbu vrások.

Mliečne výrobky:

Z mliečnych výrobkov si dajte radšej pravý mliečny jogurt s probiotickými kultúrami namiesto syrov, mlieka a masla. Vynikajúci je aj kefír. Ak neobľubujete tieto produkty, tak konzumujte probiotiká, ktoré vaše trávenie potrebuje. Problémy s trávením sa vždy objavia aj na pleti.

2. Siahnite po kokosovom oleji

Kokosový olej je zdravý a je vynikajúci na vonkajšie a vnútorné použitie. Má skvelé hydratačné vlastnosti, zabíja kandidu v črevách, ktorá je tiež zodpovedná za urýchlenie starnutia a udržiava mozgové bunky zdravé a vitálne ako aj kožné bunky. Môžete si ho nanášať niekoľko krát do týždňa na pokožku, alebo si môžete pridať každý deň jednu lyžičku do kávy.

3. Doplnok s omega 3-6-9

Omega je veľmi dôležité nielen pre mozog, ale aj pre pokožku. Nachádza sa aj v bunkových stenách pokožky. Pri jeho nedostatku pokožka je málo hydratovaná a trpí. Preto sa odporúča konzumovať ryby ako losos, orechy, semiačka, kokosový olej, olivový olej, avokádo, ako aj výživové doplnky Omega.

4. Aminokyseliny

Oslabovanie kolagénu a elastínu v pokožke prichádza s vekom a podporuje tvorbu vrások. Aminokyseliny pomáhajú posilňovať štruktúru pokožky a kožných buniek.

Kingray vytvoril Bioquant aminokomplex, ktorý je vynikajúci nielen na cievy, ale aj na pokožku. Obsahuje 4 druhy aminokyselín, ktoré telo s narastajúcim vekom potrebuje.

Špeciálny príspravok aminokyselín je aj Kolagén komplex, ktorý stimuluje regeneráciu pleti.

5. Zelené potraviny

Zelené potraviny sú plné vitamínov, antioxidantov a protizápalových zložiek, ktoré zlepšujú kvalitu pleti a jej vzhľad. Brokolica, kel, špenát, rukola a iné zelené potraviny sú skvelým prostriedkom ako zamedziť starnutiu pleti a tela. Odporúča sa aj pitie zelených smoothie aspoň raz do týždňa na rýchle dodanie potrebných látok a ich rýchle absorbovanie.

6. Zelený čaj

Pitie zeleného čaju nielenže ničí toxíny a škodlivé bunky v tele, ale prospieva aj pokožke. Obsahuje polyfenoly ktoré ochraňujú pleť pred predčasným starnutím, hydratujú pokožku a dodávajú jej antioxidanty. Okrem toho má proti-nádorové účinky.

7. Kolagén

Kolagénové doplnky sú ideálne na dodanie potrebného kolagénu, ktorý sa vekom stráca. Kolagén nájdete vo výživových doplnkov Swedish Nutra ktorý vám doplní chýbajúci kolagén do kĺbov a pokožky. Majú niekoľko druhov kolagénu ako hovädzí a rybí rozdelený do rôznych produktov ako multivitamín pre ženy s kolagénom, multivitamín pre mužov s kolagénom, kolagén na vlasy a pleť atď. 

8. Voda

Pokožka potrebuje dostatok vody, aby mohla tvoriť kolagén a elastín. Pri nedostatku vody pokožka je zvráskavená a olupuje sa. Vrásky sa tvoria 10 krát rýchlejšie. Preto pokožka potrebuje vodu.

Trojica pre pokožku

Nato, aby pokožka bola zdravá potrebuje:

  1. Anti-aging diétu s dostatočným príjmom vody
  2. Správne zvolené výživové doplnky na báze kolagénu a kyseliny hyalurónovej.
  3. Správne zvolenú kozmetiku

Kozmetika podľa veku:

  •       20-35 rokov: kyselina hyalurónová (1 účinná látka)
  •       35-45 rokov: kyselina hyalurónová, kaviár (2 účinné látky)
  •       nad 45 rokov: kyselina hyalurónová, peptid Matrixyl 3000, peptid Syn-Coll (3 účinné látky)

Záver:

Dodržiavaním správnej diéty nielen schudnete, ale aj pokožka sa zlepší. Aplikovaním správne zvolenej kozmetiky tiež docielite mladistvý vzhľad, zlepšenú hydratáciu pleti a zvýšenú tvorbu kyseliny hyalurónovej a kolagénu.