Anti-aging diéta, alebo diéta na zamedzenie predčasného starnutia

Strava je veľmi dôležitá nielen pre naše zdravie, ale aj pre našu pleť. Niektoré potraviny spôsobujú predčasné starnutie a nadmernú produkciu vrások a niektoré potraviny vrásky naopak potláčajú a sú ich prevenciou. Naučíme vás ako kombinovať diétu a ktoré potraviny by ste mali konzumovať denne. 

1. Obmedzte potraviny, ktoré podporujú tvorbu zápalov

Medzi základné zložky, ktoré majú vplyv na vytváranie zápalov patrí glutén, mliečne výrobky a biely cukor.

Glutén, lepok:

Skúste siahnuť po bezgluténových výrobkoch a bez pridaného cukru. Nemusíte mať celiakiu, aby ste obmedzili lepok.

Cukor:

Nahraďte cukor stéviou, alebo aspoň kokosovým cukrom. Cukor je jeden z najhorších potravín na tvorbu vrások.

Mliečne výrobky:

Z mliečnych výrobkov si dajte radšej pravý mliečny jogurt s probiotickými kultúrami namiesto syrov, mlieka a masla. Vynikajúci je aj kefír. Ak neobľubujete tieto produkty, tak konzumujte probiotiká, ktoré vaše trávenie potrebuje. Problémy s trávením sa vždy objavia aj na pleti.

2. Siahnite po kokosovom oleji

Kokosový olej je zdravý a je vynikajúci na vonkajšie a vnútorné použitie. Má skvelé hydratačné vlastnosti, zabíja kandidu v črevách, ktorá je tiež zodpovedná za urýchlenie starnutia a udržiava mozgové bunky zdravé a vitálne ako aj kožné bunky. Môžete si ho nanášať niekoľko krát do týždňa na pokožku, alebo si môžete pridať každý deň jednu lyžičku do kávy.

3. Doplnok s omega 3-6-9

Omega je veľmi dôležité nielen pre mozog, ale aj pre pokožku. Nachádza sa aj v bunkových stenách pokožky. Pri jeho nedostatku pokožka je málo hydratovaná a trpí. Preto sa odporúča konzumovať ryby ako losos, orechy, semiačka, kokosový olej, olivový olej, avokádo, ako aj výživové doplnky Omega.

4. Aminokyseliny

Oslabovanie kolagénu a elastínu v pokožke prichádza s vekom a podporuje tvorbu vrások. Aminokyseliny pomáhajú posilňovať štruktúru pokožky a kožných buniek.

Kingray vytvoril Bioquant aminokomplex, ktorý je vynikajúci nielen na cievy, ale aj na pokožku. Obsahuje 4 druhy aminokyselín, ktoré telo s narastajúcim vekom potrebuje.

Špeciálny príspravok aminokyselín je aj Kolagén komplex, ktorý stimuluje regeneráciu pleti.

5. Zelené potraviny

Zelené potraviny sú plné vitamínov, antioxidantov a protizápalových zložiek, ktoré zlepšujú kvalitu pleti a jej vzhľad. Brokolica, kel, špenát, rukola a iné zelené potraviny sú skvelým prostriedkom ako zamedziť starnutiu pleti a tela. Odporúča sa aj pitie zelených smoothie aspoň raz do týždňa na rýchle dodanie potrebných látok a ich rýchle absorbovanie.

6. Zelený čaj

Pitie zeleného čaju nielenže ničí toxíny a škodlivé bunky v tele, ale prospieva aj pokožke. Obsahuje polyfenoly ktoré ochraňujú pleť pred predčasným starnutím, hydratujú pokožku a dodávajú jej antioxidanty. Okrem toho má proti-nádorové účinky.

7. Kolagén

Kolagénové doplnky sú ideálne na dodanie potrebného kolagénu, ktorý sa vekom stráca. Kolagén nájdete vo výživových doplnkov Swedish Nutra ktorý vám doplní chýbajúci kolagén do kĺbov a pokožky. Majú niekoľko druhov kolagénu ako hovädzí a rybí rozdelený do rôznych produktov ako multivitamín pre ženy s kolagénom, multivitamín pre mužov s kolagénom, kolagén na vlasy a pleť atď. 

8. Kyselina hyalurónová v tabletkách

Skvelý produkt na pokožku je výživový doplnok Skinbooster na obnovenie produkcie kolagénu zvnútra. Obsahuje kolagénové peptidy, ktoré prispievajú k obnove kolagénu a zvyšujú elasticitu pleti. Obsahuje elastín, ktorý dodáva pružnosť pleti, kyselinu hyalurónovú, ktorý zvyšuje vlhkosť pleti a je dôležitá pre správnu hydratáciu pleti, obsahuje keratín, ceramidy, citrulín, selén, vitamín C, B7 a B3. 

9. Voda

Pokožka potrebuje dostatok vody, aby mohla tvoriť kolagén a elastín. Pri nedostatku vody pokožka je zvráskavená a olupuje sa. Vrásky sa tvoria 10 krát rýchlejšie. Preto pokožka potrebuje vodu.

Trojica pre pokožku

Nato, aby pokožka bola zdravá potrebuje:

  1. Anti-aging diétu s dostatočným príjmom vody
  2. Správne zvolené výživové doplnky na báze kolagénu a kyseliny hyalurónovej.
  3. Správne zvolenú kozmetiku

Kozmetika podľa veku:

  •       20-35 rokov: kyselina hyalurónová (1 účinná látka)
  •       35-45 rokov: kyselina hyalurónová, kaviár (2 účinné látky)
  •       nad 45 rokov: kyselina hyalurónová, peptid Matrixyl 3000, peptid Syn-Coll (3 účinné látky)

Kozmetika rozdelenie podľa veku nájdete na tomto linku.

Záver:

Dodržiavaním správnej diéty nielen schudnete, ale aj pokožka sa zlepší. Aplikovaním správne zvolenej kozmetiky tiež docielite mladistvý vzhľad, zlepšenú hydratáciu pleti a zvýšenú tvorbu kyseliny hyalurónovej a kolagénu.

95% tovaru skladom

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Doručenie do 24 hod.

Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD, ktorá garantuje doručenie do 24 hod pri objednávkach na dobierku. Objednávky uhradené bankovým prevodom expedujeme po pripísaní na náš účet do 12.00 hod v daný deň, po 12.00 hod na druhý deň. 

Doprava zdarma nad €100

Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.

Technické poradenstvo

V prípade, že sa neviete rozhodnúť, ktorý produkt je pre Vás najvhodnejší, informujte sa na tel. čísle 0907 173 910. Pokiaľ chcete poradiť výživový doplnok alebo prístroj vzhľadom na svoj zdravotný stav, volajte tiež uvedené číslo. 

Platba kartou

Platiť kartou môžete priamo v e-shope, alebo kuriérovi pri doručení.

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk - PRIPRAVUJEME