Štúdia: BIOquant testovaný v Prahe u 20 osôb.

BIOquant LED posúdení a kvantifikácia výsledkov fotobiomodulace pomocou kvalitatívne elektroencefalografie EEG a kvantitatívne elektroencefalografie QEEG

Cieľ štúdie

Predmetom štúdie bolo vyšetrenie mozgovej aktivity EEG a QEEG u 20 osôb (ďalej probandov) pred aj po 30 stimuláciách prístrojom BIOquantu LED v časovom období od marca do júla 2020.

Pred štúdií bola vykonaná pilotáž účinkov prístroja, zacielená na zistenie pôsobení rôznych frekvencií stimulácie, na skupine 10 probandov a 10 osôb v kontrolnej skupine bez stimuláciou pre zistenie placebo účinku. U cieľovej skupiny bolo dodatočne vykonané aj vyšetrenie prístrojom IRELAX biofeedback, ktorý meria vplyv na dýchanie, HRV, pulz a tým zhodnotil celkový dynamický stav relaxu (hladinu stresu). Ďalej bola meraná tepová frekvencia a saturácia kyslíkom na prístroji Beurer a meraný krvný tlak tlakomerom.

Štúdia má 39 strán.

ZÁVER

Výsledky štúdie sú ovplyvnené pandémiou SARS-CoV-2, ktorá zabránila vykonávať u všetkých probandov častú a opakovanú kontrolu pôsobenie stimulácie na prístroji v ordinácii. Probandi sa denne stimulovali v domácich podmienkach, v určených hodinách s presným plánom tréningu, ako a akú frekvenčný stimuláciu používať. Od každého probanda sú k dispozícii písomné správy o priebehu tréningov. To je v zhode s tým, že prístroj je určený pre domáce použitie.

Študijný materiál tvorí klienti, ktorí navštívili ordináciu pre svoje ťažkosti a súhlasili s aplikáciou aparátov, nie z úplne zdravých osôb.

Posúdenie prvého a posledného EEG a QEEG po vykonaných stimuláciách bolo ovplyvnené aj psychickou záťažou počas corona krízy, keď probandi trávili niekoľko mesiacov doma nútene s rodinou a boli vystavení zvýšenej psychickej záťaži, emocionálnemu napätie a úzkostiam.

Predovšetkým na QEEG malo vplyv mnoho faktorov nespojených s aplikáciou, ale s momentálnym psychofyzickým vplyvom corona krízy, a to ako pred, tak aj po aplikácii.

Celkovo vo všetkých skupinách došlo k optimalizácii mozgovej činnosti, a to sa aj premietlo do výsledkov meraní u ostatných modalít prístrojom IRELAX, a predovšetkým v lepšom psychickom stave probandov. Možno teda konštatovať, že zlepšenie činnosti mozgu a ostatných modalít je v korelácii s globálnymi trendmi výsledkov u všetkých probandov. Vzhľadom na to, že v rámci kvantitatívneho vyšetrenia QEEG došlo k celkovému zlepšeniu, je hodnotenie trendov pozitívne. Je možné vidieť aj diskrétne zlepšenie výsledkov EEG. Pri jednotlivých probandov však počet 30 stimuláciou celkom, v rámci tejto štúdie nestačilo, na zmeny kvalitatívne v rámci EEG smerom k norme. Tento trend je veľmi podobný ako u neurofeedback, kedy dochádza ku väčšej zmene v EEG najskôr po mnohých desiatkach stimuláciách v dlhšom časovom úseku, avšak východiská pri oboch metód sú rozdielna. Rovnaký charakter zmien mozgovej činnosti, možno pozorovať u mužov i žien detí a dospelých. Vzhľadom k tomu, že sú pri stimulácii polarizovaným červeným svetlom žiarením stimulované obe hemisféry aj frekvenčne, dochádza k zmenám iného charakteru než napr. U neurofeedback, kedy sú možné zmeny frekvenčne 14 individualizované pre pravú a ľavú hemisféru mozgu. (Najlepšie výsledky boli dosahované pri použití prístroja BIOquant LED a súčasnej terapii Neurofeedback - mimo zadanú štúdiu. Dochádza k veľkej synergii oboch typov stimuláciou.)

V rámci tejto štúdie bol náhodne zaradený aj skúšaná osoba s tinnitu a častými bolesťami hlavy, ktorý po aplikácii vysokej frekvencie 40 Hz 2x denne po 15 tich minútach a frekvencia 10 Hz v popoludňajších hodinách po 15 stimuláciách konštatoval, že sa mu znížila frekvencia bolesti hlavy a tinnitus (ušné šumy) začal ustupovať v intenzite.

U osôb s degeneratívnym ochorením typu choroba Parkinsona a Alzheimera, v jednom prípade aj roztrúsená skleróza / mimo zadanú štúdiu / pri aplikáciách vyšších frekvencií od 40-80 Hz sa selektívne zlepšil pocitovo zdravotný stav a tiež motorika u týchto osôb (menšie trasenie a lepšiu motorika) .

Výsledky štúdie sú v súlade aj so závermi iných svetových štúdií a potvrdzujú, že BIOquant LED pri stimuláciou znižuje tlak, tepovú frekvenciu, zvyšuje saturáciu SpO2 kyslíkom a veľmi rýchlo spôsobuje zmeny fyziologického stavu v QEEG.

Do budúcnosti s lepšou epidemiologickej situácií je možné uvažovať o prísnej kontrole podmienok merania v ordinácii bez rúšok a štítov, rozšírenie počtu a veku probandov, častejšieho vykonávanie meranie QEEG, predĺženie doby stimulácie na dlhšiu dobu, pre zistenie dlhodobého pôsobenia aplikácie na EEG a QEEG, použitie ov psychologických testov u probandov na podrobné preskúmanie vplyvu na kognitívne funkcie, podobne ako je tomu pri iných metódach za štandardných podmienok.

V skratke:

U vsetkych došlo k optimalizáciám mozgovej činnosti a zlepšením psychickému stavu.

U osoby s tinnitom a migrénami došlo k redukovaním počtu migrén a intenzite migrén, Zníženie inzentity šumením v ušiach (tinnitus).

U osôb s degeneratívnymi ochoreniami (Parkinson, Alzheimer, roztrúsená skleróza) sa pocitovo zlepšil zdravotný stav a zlepšila sa motorika (menšie trasenie počtom lepších motorika)

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

  • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
  • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

  • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0907 173 910. 
  • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.