Čo je dobré na pečeň?

Potraviny toxické pre našu pečeň a potraviny, ktoré jej pomáhajú s detoxikáciou. 

Bez pečene nedokážeme žiť. Je to filtračná jednotka celého tela a je potrebná pre všetky metabolické procesy. Pečeň je ako komplexná chemická továreň, ktorá funguje 24 hodín. Filtruje všetko, čo zjeme, vypijeme, dýchame, aplikujeme si na pokožku. Pečeň pomáha telu bojovať s infekciami a toxínmi, pomáha regulovať hormóny atď.

Funkcie pečene:

 1. Čistí krv (metabolizuje alkohol, lieky a iné chemikálie, neutralizuje jedovaté látky)
 2. Reguluje glukózu a tuk (vytvára, ukladá a dodáva rýchlu energiu teda glukózu ako aj tuk)
 3. Reguluje rovnováhu hormónov
 4. Reguluje cholesterol
 5. Reguluje vitamíny a minerály ako aj napríklad železo (skladovanie živín)
 6. Reguluje a vytvára esenciálne proteíny (syntéza krvných bielkovín)
 7. Využíva žlč
 8. Tvorba a rozmnožovanie červených krviniek 

Potraviny toxické pre pečeň:

 1. Fast foody a vyprážané jedlá
 2. Alkohol
 3. Soľ
 4. Umelé sladidlá (okrem stévie)
 5. Glutamán sodný
 6. Mäso a mliečne výrobky (okrem nesladeného kefíru, tvarohu a jogurtu- tie naopak pomáhajú detoxikácií)
 7. Sóda a bublinkové nápoje

Potraviny na detoxikáciu pečene:

 1. Červená repa
 2. Zeler
 3. Cibuľa a cesnak
 4. Citrón v teplej vode na ráno
 5. Artičoky, alebo šťava z artičokov
 6. Kokosový olej
 7. Kurkumín

Kokosový olej na ochranu pečene

Čistý, virgin kokosový olej lisovaný za studena obsahuje 92 percent nasýtených tukov. Narozdiel od iných olejov, tieto nasýtené tuky sú tvorené strednými reťazcami mastných kyselín. Majú neobyčajnú chemickú štruktúru, ktorá umožňuje telu ich rýchlo stráviť. Ostané tuky sú najskôr rozložené v tráviacom trakte a transportované do krvného obehu. Kokosový olej je absorbovaný nedotknutý a okamžite ide do pečene, kde je využitý na okamžitú energiu. Okrem toho kokosový olej obsahuje kyselinu laurovú, ktorá je zodpovedná za zvýšovanie HDL (dobrého cholesterolu).

Experti veria, že konzumácia kokosového oleja (jediný obsahuje stredne reťazce) je prevenciou ochorení pečene. Podľa nich ide hlavne o tri základne funkcie kokosového oleja:

 1. Jednoduchá premena mastných kyselín kokosového oleja na energiu znižuje záťaž pečene.
 2. Transportovaním mastných kyselín kokosového oleja na energiu sa zamedzuje hromadenie tuku. Narozdiel od iných olejov.
 3. Okrem toho kokosový olej má antivírusové, antibakteriálne a antimykotické účinky. Niektorí experti sa domnievajú, že tieto vlastnosti kokosového oleja minimalizujú tvorbu voľných radikálov v pečeni a pomáhajú ničiť mikróby.

Kurkumín na ochranu pečene

Podľa štúdií v Univerzitnej nemocnici v Marylande, kurkumín stimuluje tvorbu žlče v žlčníku. Pečeň používa žlč na eliminovanie toxínov. Okrem toho žlč regeneruje pečeňové bunky, ktoré rozkladajú nebezpečné látky. Preto sa kurkumín využíva dlhé roky v Ajurvéde a Čínskej tradičnej medicíne na liečbu tráviacich ťažkostí a ochorení pečene.

Záver

O pečeň sa musíme starať a dopriať jej raz za čas oddych od toxických látok a raz za čas potraviny, ktoré ju regenerujú. Pravidelnou konzumáciou kokosového oleja a výživových doplnkov s obsahom kurkumínu prispievame k zlepšeniu funkcií našej pečene a tým k zlepšeniu všetkých metabolických procesov.

95% tovaru skladom

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Doručenie do 24 hod.

Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD, ktorá garantuje doručenie do 24 hod pri objednávkach na dobierku. Objednávky uhradené bankovým prevodom expedujeme po pripísaní na náš účet do 12.00 hod v daný deň, po 12.00 hod na druhý deň. 

Doprava zdarma nad €100

Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.

Technické poradenstvo

V prípade, že sa neviete rozhodnúť, ktorý produkt je pre Vás najvhodnejší, informujte sa na tel. čísle 0907 173 910. Pokiaľ chcete poradiť výživový doplnok alebo prístroj vzhľadom na svoj zdravotný stav, volajte tiež uvedené číslo. 

Platba kartou

Platiť kartou môžete priamo v e-shope, alebo kuriérovi pri doručení.

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk - PRIPRAVUJEME