Čo znižuje riziko vzniku Alzheimerovej choroby?

Existuje množstvo štúdií, kde vedci analyzujú vznik, predpoklady, vývoj, dôvody, liečbu a prevenciu Alzheimerovej choroby. Stále viac a viac ľudí trpí týmto ochorením. Ochorenie neovplyvňuje len život a kvalitu pacienta, ale aj celú rodinu. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa chrániť pred týmto ochorením.

Bilingualni ľudia majú menší predpoklad vzniku Alzheimerovej choroby

Niekoľko štúdií dokázalo, že ľudia, ktorí hovoria aspoň dvoma jazykmi majú menší predpoklad vzniku Alzheimerovej choroby, ako ľudia, ktorí hovoria len jedným jazykom.  Okrem toho, ak hovoria dvoma jazykmi oddiaľujú vznik tohto ochorenia o 4,5 roka. Na dokázanie tejto hypotézy boli použité dáta z MRI mozgu pacientov (magnetická rezonancia).

Testované osoby:

 •       34 multilinguálnych osôb s miernym kognitívnym poškodením MCI
 •       34 monolinguálnych osôb s miernym kognitívnym poškodením MCI
 •       34 multilinguálnych osôb s Alzheimerovou chorobou AD
 •       13 monolinguálnych osôb s Alzheimerovou chorobou AD

Hodnotenie:

Multilinguálne osoby s MCI a AD mali hrubší kortex ako monolinguálne osoby a preto táto štúdia dáva hypotézu, že osoby, ktoré hovoria dvoma a viac jazykmi ovplyvňujú špecifické oblasti mozgu a zvyšuje sa im hrúbka kortexu a hustota šedej hmoty.

Ďalšie štúdie zverejnili prevenciu Alzheimerovej choroby konzumáciou niektorých potravín a doplnkov:

 •       konzumácia kokosového oleja
 •       pravidelná konzumácia kurkumínu
 •       bobuľovité ovocie, hlavne čučoriedky

Čo znižuje riziko vzniku Alzheimerovej choroby?

 • učenie sa jazykov
 • cvičenie mozgu rôznymi hrami aj vo vyššom veku
 • Univerzita tretieho veku, kde sa učíme novú vednú disciplínu a stimulujeme tým mozog a jeho činnosť
 • pohybová aktivita aj vo vyššom veku

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

 • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
 • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

 • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0914 15 09 09.
 • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.