Liečivé účinky húb ako cordyceps

Existuje mnoho výskumov o rôznych hubách. Huby sa považujú za jedny z najliečivejších potravín na planéte. Práve preto sa vedci neustále pokúšajú aplikovať ich na rôzne ochorenia, aby zistili čo najviac  blahodárnych účinkov. Hádam medzi tie najdôležitejšie patria huby ako cordyceps sinensis a reishi, ale medzi nimi nezaostávajú ani maitake, shiitake a iné.

Parazitické huby

Parazitické huby sú zaujímave pre vedcov, pretože dokážu bojovať s ochoreniami imunitného systému ako aj s rakovinou. Cordyceps sinensis je ich najobľúbenejší, pretože zvyšuje produkciu ATP, silu, výkonnosť a spomaľuje procesy starnutia. Cordyceps sa líši hlavne tým, že neparazituje na rastlinách, ale na insektoch.

Primárne účinky cordycepsu

Cordyceps je aj známy tým, že zlepšuje fungovanie dýchania a je obzvlášť vhodný pre tých, ktorí trpia na kašeľ, astmu, alebo bronchitídu, pretože relaxuje bronchiálnu stenu a odstraňuje zápal.

Niekoľko účinkov, ktoré už boli dokázané:

  •        Zvýšená produkcia ATP
  •        Zvýšenná výkonnosť a sila
  •        Spomalenie procesov starnutia
  •        Antidepresant
  •        Ochraňuje obličky a pečeň
  •        Normalizuje zvýšený LDL cholesterol
  •        Pomáha pri liečbe hepatitídy typu B
  •        Má proti-nádorové účinky (niektoré formy rakoviny)

Vedci v Nottinghame sa zase zamerali na jeho protizápalové účinky a tie pomáhajú pri:

  •        Astma
  •        Reumatoidná artritída

Mnoho ľudí si aj láme hlavu nad tým, ako cordyceps sinensis môže byť tak účinný na toľko diagnóz a ako môže produkovať toľko benefitov na bunkovej úrovni. Vedci odpovedali nasledovne:

,, Dokázali sme, že cordyceps sinensis znižuje expresiu zápalových génov v dýchacích bunkách hladkého svalstva, tým že pôsobí na konečný krok syntézy ich mediátorových RNA (mRNA), ktoré nesú chemickú štruktúru pre syntézu proteínov. Tento proces sa nazýva polyadenylácia. Bežne používané protizápalové lieky účinkujú v aktivácii zápalových génov oveľa skôr, napríklad prednizón, alebo účinkujú v konečnej fáze zápalovej reakcie (napríklad ibuprofén). Tieto zistenia naznačujú, že cordycepín v cordycepse pôsobí úplne iným mechanizmom ako v súčasnosti používané protizápalové lieky, čo z neho robí potenciálne liečivo pre pacientov, u ktorých tieto lieky nefungujú dobre.,,

Záver

Cordyceps sinensis je obľúbená huba aj v Čínskej tradičnej medicíne už stáročia. V Čínskej tradičnej medicíne je klinicky dokázaných a popísaných 21 benefitov na ľudské zdravie ako anti-diabetický účinok, anti-oxidačný účinok, imunomodulačný účinok, anti-aging účinok, anti-nádorový účinok atď. Cordycepín získaný z cordycepsu sa študuje pre jeho anti-nádorové účinky a vedci dúfajú, že jeho budúci terapeutický potenciál sa môže použiť pri liečbe tých najnebezpečnejších ochorení.

95% tovaru skladom

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Doručenie do 24 hod.

Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD, ktorá garantuje doručenie do 24 hod pri objednávkach na dobierku. Objednávky uhradené bankovým prevodom expedujeme po pripísaní na náš účet do 12.00 hod v daný deň, po 12.00 hod na druhý deň. 

Doprava zdarma nad €100

Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.

Technické poradenstvo

V prípade, že sa neviete rozhodnúť, ktorý produkt je pre Vás najvhodnejší, informujte sa na tel. čísle 0907 173 910. Pokiaľ chcete poradiť výživový doplnok alebo prístroj vzhľadom na svoj zdravotný stav, volajte tiež uvedené číslo. 

Platba kartou

Platiť kartou môžete priamo v e-shope, alebo kuriérovi pri doručení.

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk - PRIPRAVUJEME