Hádky, zúfalstvo, plač, nič neobvyklé počas pandémie koronavírusu

Už sme doma zavretí s našimi deťmi skoro mesiac a podarilo sa nám dostať do určitého režimu, ale začína to byť na nás trochu veľa. Učenie, práca na diaľku, varenie, upratovanie atď. Nemáme ani chvíľku na vypitie kávy, alebo pozretie obľúbeného seriálu. A nemáme doma len deti, ale aj polovičky, ktoré občas pomôžu, občas nie, u každého to je iné.

Pravidlo č.1 Rozdeľte si úlohy

Nato, aby som sa nezbláznila som si rozdelila úlohy s manželom. Máme dve deti a obe majú online a offline učenie. Okrem toho obaja máme firmy a tie musia fungovať aj počas vírusu. Najrozumnejšie je rozdeliť si deti na etapy, aby sa nezbláznil ani jeden, ani druhý. Máme časové intervaly a deti vedia, kedy kto je s nimi a kto sa im venuje. 

Pravidlo č.2 Začnite športovať s deťmi

Šport zvyšuje produkciu hormónov šťastia. Na Youtube sa dajú nájsť rôzne videá pre deti, aby sa nenudili, aby si zašportovali a aby to bola zábava. Každý deň absolvujem niekoľko videí s deťmi a mám pocit, že už sa to odzrkadluje aj na mojej postave. Videá nie sú dlhé, niektoré majú 10 minút, niektoré 15. Každodenná rozvička pomáha aj mne fyzicky aj psychicky, aj deťom.

Hľadajte na youtube: children work out, kids work out. 

Video ukážka:

Pravidlo č.3 Nájdite si 30 minút na seba každé poobede

Každý deň počúvať krik, plač, hádky detí, alebo ako sa naháňajú, nie je jednoduché. Ja som si našla poobede taký rituál, že si urobím kávu, sadnem na balkón, dám si slúchadlá na uši a na polhodinu vypnem. Občas si doprajem aj čokoládu na nervy. Tento rituál ma dobije energiou, aby som sa mohla vrátiť a začať sa venovať rodine. 

Pravidlo č.4 Deti uložte každý deň v rovnaký čas zobudťe ich v rovnaký čas

Deti potrebujú režim. Potrebujú vedieť, že nemajú prázdniny, ale učenie na ďiaľku. Potrebujú vstávať ráno v rovnaký čas a chodiť spať v rovnaký čas. Potrebujú režim a každodenný rituál, aby vedeli, čo bude nasledovať. Moje deti sa naraňajkujú, oblečú ako do školy (v žiadnom prípade nie v pyžame) a už vedia, že ide matematika, potom šport, potom angličtina, potom obed atď. Pravdaže dĺžku hodín dávajte podľa veku. Moja 6 ročná máva 20 minútové hodiny a moja 8 ročná máva 35 minútové hodiny a potom prestávka. Počas prestávky sa napijú, chvíľu pohrajú a učia sa ďalej.

Pravidlo č.5 Víkend je voľno

Viete ako sa moje deti tešia na víkend. Nemusia sa ráno o 8,00 prezliekať, alebo môžu pozerať telku v pyžame a hrať sa, naháňať, stavať bunker, hádzať mäkké tenisové loptičky atď. Víkend majú síce plný hier, ale v nedeľu im dám porobiť domáce úlohy a niečo prečítať.

Pravidlo č.6. Aj rodič má len jedny nervy

V tejto ťažkej situácií, hlavne ak máte viacej detí nie je jednoduché to každý deň rovnako zvládnuť. Máte možnosti z rôznych prírodných doplnkov na nervy. Začnite vitamínom B, magnéziom a uvidíte ako zaberie. Mne pomáha z doplnkov DLPA extra a L-tryptofán, ktorý obsahuje aj vitamíny B3 a B6. Nehanbím sa povedať, že, nato, aby som bola pokojnejšia si dám DLPA extra každé ráno na lepšiu náladu a večer na lepší spánok zase L-tryptofán s B vitamínmi. Ja mam dve deti 6 a 8 rokov a tie sa niekedy hádajú denne. Pri každej hádke som sa aj ja nahnevala, teraz som pokojnejšia, riešim to s kľudom a na deti to zaberá, potom sú kludnejšie.

Ďalšim tipom pre vás môže byť Ashwagandha. Je to doplnok z Indie a podľa Ajurvédy znižuje stres a haldinu kortizolu. Náš doplnok je organický, vyrobený v organickom poľnohospodárstve. 

Záver

Táto situácia je veľmi ťažká na psychiku. Po pandémií v Číne bol niekoľko násobne zvýšený počet rozvodov. Hneď ako zákaz vychádzania skončil, ľudia utekali na úrady sa rozviesť. Situácia v jednej domácnosti s deťmi a polovičkou 24 hod denne je náročná. Dá sa zvládnuť, len treba režim, stanovenie pravidiel, možno nejaké doplnky a hlavne to dodržiavať.

 

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

  • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
  • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

  • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0914 15 09 09.
  • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.