Hydratačné sérum

Hydratačné sérum

Mnoho ľudí sa pýta, aký je rozdiel medzi hydratáciou a vlhkosťou pleti. Je to rozdiel a práve pochopenie tejto tematiky vám pomôže s výberom správneho hydratačného séra.

Čo je hydratácia?

Hydratácia znamená zvyšovanie obsahu vody v kožných bunkách, čo prináša zdravší vzhľad pokožky. Pravidelná hydratácia pokožky je dôležitá pre všetky bunkové funkcie pokožky. Pitie vody napomáha hydratácií pleti, ale vedeli ste, že koža je ten najposlednejší orgán, ktorý absorbuje vodu? Preto je potrebná hydratácia aj zvonka v podobe hydratačných kozmetických produktov. Medzi také najznámejšie hydratačné ingrediencie patrí kyselina hyalurónová. Vynikajúce sú aj produkty s obsahom Aloe Vera.

Hydratácia pleti

Hydratácia pleti je nesmierne dôležitá hlavne so stúpajúcim vekom. Práve nedostatočná hydratácia je jedným z dôvodov vzniku vrások. Každá pleť môže byť dehydratovaná čas od času. Závisí to aj od počasia, aj od tekutín, aj od veku a iných faktorov. Hydratačné séra sú vytvorené nato, aby pokožku hydratovali, dodávali je potrebnú vlhkosť, vitamíny a aby udržiavali pokožku hladkú a zdravú.

Hydratácia verzus zvlhčovanie pleti

Účelom hydratácie je hydratovanie pleti a viazanie vody a zvlhčovanie pleti je vlastne zabránenie strate vody a jej udržanie. Preto hydratácia by mala sa uskutočniť pred zvlhčovaním pleti. To znamená, že najskôr je dôležité aplikovať pleťové sérum a potom to sérum musí byť akokeby ,,uchytené,, s krémom, ktorý obsahuje lipidy resp. prírodné oleje.

Pleťové séra a ich cena

Pleťové séra sú o trochu drahšie ako krémy a gély. Je to hlavne z toho dôvodu, že obsahujú vyššie koncentrácie aktívnych ingrediencií a menej prírodných olejov a lipidov. Séra nielenže pomáhajú pokožku hydratovať, ale ju aj zjemnia a napnú. Okrem toho sa vstrebávajú rýchlejšie a hlbšie ako iné produkty.

Hydratácia hydratačným pleťovým sérom Wellmaxx Collagen Booster

Collagen Booster je špeciálne hydratačné sérum na spomalenie starnutia a vyhladenie jemných a hlbších vrások. Kombinácia kyseliny hyalurónovej a tripeptidov aktivuje syntézu kolagénu, ktorá zlepšuje pružnosť pleti. S každou kvapkou tohto produktu pleť získava stratenú elasticitu a mladší vzhľad s dlhotrvajúcim anti-aging efektom. Collagen Booster prináša dokonalú hydratáciu pleti na báze kyseliny hyalurónovej.

Udržanie hydratácie pleťovým krémom

Na čo najlepšie udržanie vlhkosti je potrebné na spodnú vrtsvu pleťového séra aplikovať vrchnú vrstvu pleťového krému.

Pre suchú pleť je ideálny Wellmaxx Hyalurónový krém Absolute Rich. Nielenže obsahuje kyselinu hyalurónovú, ale aj hydrosystém, ktorý je rezervoár plný vlhkosti. V kombinácií s anti-aging extraktmi a prírodnými olejmi vytvára na pokožke jemnú vrstvu a chráni pleť pred stratou vlhkosti počas celého dňa. Nielenže bojuje so stratou vlhkosti, ale bojuje aj s vráskami a externým stresom, ktorý dáva pokožke nezdravý vzhľad.

Pre mastnú pleť odporúčame Wellmaxx Hyalurónový denný a nočný fluid. Kombinácia kyseliny hyalurónovej a hodnotných olejov ako jojobový olej a olej z makadémiových orieškov s doplnením vitamínu E je ideálna pre každodennú 24 hodinovú starostlivosť. Tento krém je ideálny aplikovať ako vrchnú vrstvu na hydratačné pleťové sérum.

Záver

Hydratácia a zvlhčovanie pleti idú ruka v ruke. Nestačí len jedno, ale na získanie najlepších účinkov potrebujete oboje. Preto pravidelné používanie pleťového séra a krému prináša komplexnú starostlivosť.