Krém na pigmentové škvrny

Pigmentácia znamená nerovnomerné zafarbenie pleti. Problémy s pigmentáciou znamenajú nerovnomerné zafarbenie pleti, alebo škvrny na pleti. Naša pleť obsahuje pigment melanín, ktorý je zodpovedný za farbu pleti a nadmerné škvrny teda hyperpigmentáciu. Špeciálne bunky v pokožke vytvárajú melanín. Ak sú tieto bunky poškodené, alebo ,,nezdravé,, negatívne ovplyvňujú tvorbu melanínu v pokožke a farba pleti je nerovnomerná. Buď sa jedná o nerovnosti na tvári, alebo na celom tele. 

Hyperpigmentácia verus hypopigmentácia

Keď telo vytvára príliš veľa melanínu, pokožka tmavne. Pigmenty, alebo stmavnutie kože môže byť spôsobené aj nejakým ochorením, tehotenstvom, alebo opaľovaním bez ochranného krému. Toto sa nazýva hyperpigmentácia. 

Naopak, ak telo vytvára príliš málo melanínu, pokožka sa stáva svetlejšou, buď na celom tele, alebo na niektorých miestach. Medzi takého ochorenia patrí vitiligo a jeho hlavným znakom sú svetlé viditeľné oblasti na pokožke. Niektoré poruchy pigmentácie sú aj genetické ako albinizmus, keď telo neprodukuje melanín. Tieto ochorenia patria do skupiny hypopigmentácia. 

Vitiligo

Jedná sa o kožné ochorenie, keď telo stráca melanín. Tvorba melanínu je porušená z dôvodu poruchy melanocytov. Niektorí odborníci zaraďujú toto ochorenie medzi autoimunitné ochorenia, keď telo ničí vlastné bunky miesto toho, aby útočilo na patogény. Toto ochorenie sa najviac vyskytuje  u ľudí s tmavšou pleťou a patrí do rúk odborníkov. Dá sa do určitej miery eliminovať, nedá sa však úplne vyliečiť.

Albinizmus

Albinizmus je zriedkavé genetické ochorenia, keď telu chýba enzým, ktorý produkuje melanín. Takíto ľudia majú bielu pleť, vlasy a očí. Sú extrémne citliví na slnko a potrebujú používať ochranné krémy denno-denne a potrebujú sa maskovať pred priamym slnkom. Takisto je u nich zvýšené riziko rakoviny kože. 

Hyperpigmentácia zo slnka

Hyperpigmentácia znamená zvýšenú tvorbu melanínu hlavne ak trávime veľa času na slnku a nepoužívame ochranný faktor. Hlavne hyperpigmentácia na tvári je neželaná a je ťažké sa  jej zbaviť. Hyperpigmentácia môže byť vo forme hnedých bodiek teda fľakov zo slnka, alebo ako dôsledok veku (starecké škvrny) a spôsobuje aj nerovnomerné zafarbenie pleti.

Fľaky teda pigmentové škvrny a starecké škvrny zahŕňajú hnedé škvrny. Vznikajú z rôznych dôvodov, ale môžu sa ošetrovať rovnako.

Pigmentové škrvny na čele

Pigmentové škvrny na čele vznikajú hlavne z častého opaľovania a nepoužívania ochranných krémov. Môže sa vyskytovať aj na nose, na lícach, nad hornou perou, alebo v okolí úst. Čím častejšie sa opaľujeme, tým viacej ich budeme mať. Okrem toho, ak nepoužívame ochranný krém, fľaky budú tmavšie a bude ich vekom pribúdať. Riešením je používanie ochranných krémov s vysokým faktorom pred opaľovaním a používanie kozmetiky, ktorá eliminuje fľaky vždy počas leta. 

Ideálny prípravok od spoločnosti Wellmaxx je Skineffect Intense Lightning Sérum, ktoré vyrovnáva farebné nerovnosti a eliminuje tvorbu škvŕn a fľakov ako aj redukuje už vzniknuté fľaky.

Starecké škvrny na tvári

Starecké škvrny sú väčšie ako fľaky zo slnka. Môžu byť aj jemne vyvýšené. Vyskytujú sa na rukách a tvári. Starecké škvrny vznikajú prirodzene v dôsledku prirodzeného procesu starnutia, avšak opaľovaním môžu stmavnúť. Opaľovaním sa bunky produkujúce melanín ešte viac poškodia a preto je tam spojenie starecké škvrny-starnutie-časté opaľovanie.

Takisto Wellmaxx Skineffect je ideálne riešenie, ktoré preukázalo v nezávislých testoch redukovanie pigmentácie po 4 týždňoch o 21 percent.

Pigmentové škvrny liečba

Pigmentové škrvny môžeme riešiť aj u dermatológa, alebo na estetickej chirurgii. Najlepším riešením je pravidelné používanie ochranných krémov s vysokým faktorom pred opaľovaním. Následne je potrebné použitie špeciálnej kozmetiky určenej práve na škvrny a problémy s hyperpigmentáciou.

Wellmaxx Skineffect Intense Lightning Sérum

Toto intenzívne rozjasňujúce sérum zlepšuje problémy pigmentácie spôsobenej vekom alebo svetlom (slnkom). Inovatívny aktívny komplex ingrediencií pomáha urýchľovať rozloženie existujúceho melanínu a potláčať proces ,,melanogenézy,,. Sérum zlepšuje pokožku, ktorá trpí na problémy s pigmentáciou. Okrem toho toto zosvetlujúce sérum ochraňuje bunky pred stresom, zlepšuje aktivitu metabolizmu pokožky a zároveň zvlhčuje a zjemňuje pleť. Pleť získava žiarivý nádych a pôsobí oddýchnuto a mlado.

Záver

Ak sa radi opaľujete, myslite na svoje zdravie a použite ochranný krém. Slnečné žiarenie nespôsobuje len hyperpigmentáciu a nadmernú produkciu vrások, ale môže spôsobiť aj rakovinu kože. Chráňme sa pred slnkom použitím ochranných krémov a použitím kvalitnej kozmetiky, ktorá pokožku revitalizuje a regeneruje.

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

  • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
  • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

  • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0907 173 910. 
  • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.