Oslabená imunita je častým diagnostikovaným ochorením mnohých ľudí. Nevhodná strava, fajčenie, nadmerná konzumácia alkoholu a k tomu sa pridá chrípkové obdobie a hneď sme chorí. V jesennom a zimnom období je veľmi dôležité konzumovať výživové doplnky, ktoré pomôžu nášmu telu naštartovať imunitu.

Odporúčané bylinky z Ajurvédy nájdete dole s ich popisom.

 • amla
 • tulsi(bazalka posvätná)
 • neem extrakt z listov
 • extrakt zo zázvoru
 • guduchi extrakt
 • extrakt z noni
 • kalmegh (andrographis)
 • yashtimadhu (sladké drievko) extrakt

Amla:

Amla je ovocie, ktoré sa zaraďuje medzi superpotravinu, pretože obsahuje vysoké množstvo vitamínu C. Podľa Dr. Shalini Minglani, odborníka na výživu na báze Bangalore a Ajurvédy, je prášok amla najčistejšou formou vitamínu C a obohacuje vás zvnútra tým, že robí cievy silnejšie a hrubšie. Zlepšuje tiež vašu imunitu, aby ste mohli ľahko bojovať proti infekciám.

Tulsi:

Tulsi resp. bazalka obsahuje aj veľa antioxidantov a mikroživín, ktoré vášmu imunitnému systému pomáhajú chrániť ho pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi. Je známe, že táto bylinka lieči horúčku, pomáha liečiť respiračné choroby, ako je astma, a pomáha rýchlejšie hojiť rany.

Neem:

Neem je bylina, ktorá je dostupná vo väčšine domov a má množstvo vynikajúcich zdravotných výhod. Listy Neem nielen pomáhajú riadiť hladinu cukru v krvi, ale pomáhajú aj pri hojení rán, liečbe podráždenia, únavy alebo začervenania očí a hlavne zvyšujú celkovú imunitu. Listy neemu sú bohaté na antimikrobiálne, antivírusové a antioxidačné vlastnosti, ktoré zabraňujú poškodeniu spôsobenému voľnými radikálmi. Znižujú riziko mnohých chorôb od bežnej chrípky po rakovinu alebo srdcové choroby. 

Zázvor:

Odpradávna sa zázvor používal na liečivé účely kvôli svojim bohatým výživovým vlastnostiam. Aj v niekoľkých ajurvédskych liekoch sa zázvor používal ako účinná látka, a to vďaka prítomnosti Gingerolu, účinnej zložky, ktorá robí zázvor dokonalým posilňovačom imunity. Okrem toho má zázvor antibakteriálne a protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú udržiavať na uzde niekoľko chorôb a pomáhajú v boji proti infekciám.

Guduchi:

Mnoho štúdií môže potvrdiť schopnosť prášku Guduchi Giloy aktivovať imunitný systém. Je tiež známe, že stimuluje funkciu makrofágov v krvi. Jedná sa o imunitné bunky, ktoré pomáhajú zachytiť nebezpečné baktérie a vírusy a ďalšie veci, ktoré môžu telo dostať do zraniteľného stavu.

Noni:

Prášok z noni je známý pre svoje vysoké hladiny antioxidantov. Antioxidanty zabraňujú bunkovému poškodeniu spôsobenému molekulami nazývanými voľné radikály. Vaše telo potrebuje zdravú rovnováhu antioxidantov a voľných radikálov na udržanie optimálneho zdravia. Medzi hlavné antioxidanty v noni patria beta karotén, iridoidy a vitamíny C a E.

Kalmegh

Kalmegh je rastlina známa tiež ako „Green Chiretta“ a „King of Bitters“. Používa sa na rôzne liečivé účely a má horkú chuť. Používa sa hlavne na problémy s pečeňou, pretože chráni pečeň pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi vďaka svojej antioxidačnej a protizápalovej aktivite.

Kalmegh tiež pomáha zvyšovať imunitu a používa sa na liečbu príznakov bežného nachladnutia, sínusitídy a alergií vďaka svojim antimikrobiálnym a imunomodulačným vlastnostiam.

Kalmegh môže byť dobrý pre diabetikov, pretože je účinný pri znižovaní hladiny cukru v krvi zvyšovaním sekrécie inzulínu.

Pomáha tiež pri riadení krvného tlaku rozširovaním krvných ciev a zvyšovaním prietoku krvi.

Yashtimadhu

Táto bylina zlepšuje našu imunitnú odpoveď na rôzne infekcie vrátane kašľa a nachladnutia. Vďaka silným antioxidantom, ako sú flavonoidy, je veľmi dobrým posilňovačom imunity. Yashtimadhu alebo sladké drievko je tiež známe pre svoje protizápalové vlastnosti. 

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

 • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
 • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

 • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0907 173 910. 
 • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.