Kurkumín, antioxidant a prevencia rakoviny

Čo je kurkuma?

Kurkuma je korenie, ktoré sa považuje za jedno z najzdravších korenín na svete, ktoré obsahuje kurkumín. Vyrába sa mletím suchého koreňa rastliny Curcuma longa, ktoré sa stáročia používa v Ajurvéde, v Indií a v celej Západnej Ázií ako aj v Čínskej tradičnej medicíne. V posledných rokoch sa jeho výskumu venujú mnohí lekári a vedci, ktorí ho považujú za ,,zázračnú koreninu,,, ktorá pomáha pri liečbe rakoviny, alergií, Alzheimerovej choroby, Kronovej choroby, srdcovo-cievnych ochoreniach atď. Najsilnejší účinok sa dosahuje, keď sa konzumuje spolu s čiernym korením, pretože piperín v čiernom korení podporuje účinok kurkumínu.

Kurkuma bojuje s rakovinovými bunkami

Výskum kurkumínu in vitro a na zvieratách priniesol úspešné výsledky a preukázal jeho anti-rakovinové účinky. Kurkumín je schopný identifikovať rakovinové bunky a zničiť ich apoptózou (bunková smrť rakovinových buniek). Okrem toho kurkumín potláča vytváranie nitrosamínu a tvorbu aflatoxínu, ktoré sú spojené so zvýšeným rizikom vzniku niektorých rakovín.

Ďalším plusom je, že je to antioxidant, ktorý obsahuje flavonoidy, ktoré pomáhajú odstraňovať voľné radikály.

Kurkumín potláča uvoľňovanie histamínu, čo spôsobuje úľavu u pacientov s alergiami, ekzémami a astmou

Kurkumín potláča uvoľňovanie histamínu zo žírnych buniek.  Histamín podporuje vzik napríklad ekzémov a preto kurkuma je vynikajúca pre tých, ktorí trpia na výskyt ekzémov. Okrem toho histamín zvyšuje zápal a podporuje zúženie jemných svalov u pacientov s astmou. Preto je vynikajúci aj pre nich, keďže poltáča jeho uvoľňovanie.

Kurkumín pomáha pri psoriáze a kožných ochoreniach

V Ajurvéde a v Čínskej tradičnej medicíne používajú kurkumu na liečbu kožných ochorení ako akné, alebo psoriáza. Testovanie kurkumínu na psoriázu ešte prebieha. 

Zvýšenie dlhovekosti

Počas výskumu na myšiach sa zistilo, že kurkumín predĺžil život myší o 12%. Ďalšie štúdie, ktoré boli vykonané na hlístach tiež dokázali predĺženie života a za túto vlastnosť vďačí kurkumín jeho antioxidačným vlastnostiam. 

Kurkumín od Kingray 

Kingray ponúka najčistejší kurkumín na trhu. Výrobca garantuje 99,7% kvalitného čistotého kurkumínu. Kurkumín nemá žiadnu chuť ani vôňu. Preto je vhodný a jednoduchý na konzumáciu aj pre deti, alebo zvieratá. Kurkumín 99TM je vyrobený patentovaným tajným procesom, ktorý garantuje jeho vysokú čistotu. Ľahko sa rozpúšťa a absorbuje.

Dávkovanie: 400-1800mg

Prvý týždeň: 1 kapsula 400mg

Druhý týždeň: 2 kapsuly, jedna ráno a druhá večer

Tretí týždeň: 3 kapsuly, každá po 400mg

Štvrtý a ďalší týžden: Max. 4 kapsuly, ktoré obsahujú 1600mg kurkumínu

95% tovaru skladom

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Doručenie do 24 hod.

Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD, ktorá garantuje doručenie do 24 hod pri objednávkach na dobierku. Objednávky uhradené bankovým prevodom expedujeme po pripísaní na náš účet do 12.00 hod v daný deň, po 12.00 hod na druhý deň. 

Doprava zdarma nad €100

Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.

Technické poradenstvo

V prípade, že sa neviete rozhodnúť, ktorý produkt je pre Vás najvhodnejší, informujte sa na tel. čísle 0907 173 910. Pokiaľ chcete poradiť výživový doplnok alebo prístroj vzhľadom na svoj zdravotný stav, volajte tiež uvedené číslo.