Kurkumín chráni mozog pred oxidačným stresom a zlepšuje pamäť

Nová štúdia na kurkumín sa zamerala práve na pamäť a náladu. Výsledky štúdie vás milo prekvapia.

Všeobecné účinky kurkumínu:

  • silný anti-oxidant
  • má protizápalový účinok
  • pomáha pri artritíde
  • pomáha pri ochoreniach prostaty
  • pomáha pri ochoreniach mozgu
  • pomáha pri cukrovke a inzulínovej rezistancii

Jeho hlavný účinok je anti-oxidačný a proti-zápalový. Účinkuje všade tam, kde je prítomný zápal či je to artritída, prostata, mozog, pľúca, alebo iný orgán. Chráni naše telo pred oxidačným stresom a pomáha odstraňovať voľné radikály.

Kukurmín s piperínom:

Kurkumín Kingray je 99,7 percentný čistý kurkumín, ktorý nie je miešaný s piperínom. Je to z toho dôvôdu, aby sme mali čo najvyšší podiel kurkumínu v čistom stave. Úplne postačuje ak do vody, ktorým zapíjate kurkumín dáte štipku čierneho korenia a následne kaspule zapijete touto vodou. Zvýši je schopnosť absorbovať sa.

Kurkumín a účinky (klinické štúdie z roku 2017)

Kurkumín je známy tým, že má množstvo zdravotných benefitov. V roku 2017 niektoré klinické štúdie preukázali, že kurkumín pomáha pri rakovine prostaty, pri cievnych ochoreniach a pri Alzheimerovej chorobe.

Ako vlastne kurkumín pomáha?

Kurkumín je antioxidant, ktorý chráni naše bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Má silné protizápalové účinky a bolo dokázané, že odstraňuje zápaly rôzneho pôvodu.

Kurkumín a účinky (klinické štúdie z roku 2018)

Nová klinická štúdia bola publikovaná v časope Americký žurnál Geriatrickej psychiatrie. Táto štúdia preukázala účinky kurkumínu na mozog. Najskôr sa testy robili na 40 dospelých pacientoch vo veku od 51 do 84 rokov, ktorí mali menšie problémy s pamäťou. Štúdia prebiehala 18 mesiacov, prvá skupina brala 90mg kurkumínu dvakrát denne a druhá skupina brala placebo.

Výsledok testovania

Pacienti, ktorí brali kurkumín mali o 28%  zlepšenia v testoch pamäte pričom druhá skupina, ktorá brala placebo nemala žiadne zlepšenia. Okrem toho, skupina, ktorá brala kurkumín mala lepšiu náladu narozdiel od skupiny, ktorá konzumovala placebo.

Hodnotenie

Podľa lekárov kurkumín dokáže odstraňovať zápalové procesy v mozgu a tým chráni mozog, pamäť a je prevenciou Alzheimerovej choroby a demencie. Pravidelná konzumácia dlhé roky nám môže chrániť mozog počas starnutia.

Link na štúdiu v angličtine.

95% tovaru skladom

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Doručenie do 24 hod.

Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD, ktorá garantuje doručenie do 24 hod pri objednávkach na dobierku. Objednávky uhradené bankovým prevodom expedujeme po pripísaní na náš účet do 12.00 hod v daný deň, po 12.00 hod na druhý deň. 

Doprava zdarma nad €100

Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.

Technické poradenstvo

V prípade, že sa neviete rozhodnúť, ktorý produkt je pre Vás najvhodnejší, informujte sa na tel. čísle 0907 173 910. Pokiaľ chcete poradiť výživový doplnok alebo prístroj vzhľadom na svoj zdravotný stav, volajte tiež uvedené číslo. 

Platba kartou

Platiť kartou môžete priamo v e-shope, alebo kuriérovi pri doručení.

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk - PRIPRAVUJEME