Kurkumín a jeho účinky na mozog

Kurkumín chráni mozog pred oxidačným stresom a zlepšuje pamäť

Nová štúdia na kurkumín sa zamerala práve na pamäť a náladu. Výsledky štúdie vás milo prekvapia.

Všeobecné účinky kurkumínu:

  • silný antioxidant
  • má protizápalový účinok
  • pomáha pri artritíde
  • pomáha pri ochoreniach prostaty
  • pomáha pri ochoreniach mozgu
  • pomáha pri cukrovke a inzulínovej rezistancii
  • pomáha proti astme, alergiám a ekzémom

Jeho hlavný účinok je anti-oxidačný a proti-zápalový. Účinkuje všade tam, kde je prítomný zápal či je to artritída, prostata, mozog, pľúca, alebo iný orgán. Chráni naše telo pred oxidačným stresom a pomáha odstraňovať voľné radikály.

Kukurmín s piperínom:

Kurkumín Kingray je 99,7 percentný čistý kurkumín, ktorý nie je miešaný s piperínom. Je to z toho dôvôdu, aby sme mali čo najvyšší podiel kurkumínu v čistom stave. Úplne postačuje ak do vody, ktorým zapíjate kurkumín dáte štipku čierneho korenia a následne kaspule zapijete touto vodou. Zvýši je schopnosť absorbovať sa.

Kurkumín a účinky (klinické štúdie z roku 2017)

Kurkumín je známy tým, že má množstvo zdravotných benefitov. V roku 2017 niektoré klinické štúdie preukázali, že kurkumín pomáha pri rakovine prostaty, pri cievnych ochoreniach a pri Alzheimerovej chorobe.

Ako vlastne kurkumín pomáha?

Kurkumín je antioxidant, ktorý chráni naše bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Má silné protizápalové účinky a bolo dokázané, že odstraňuje zápaly rôzneho pôvodu.

Kurkumín a účinky (klinické štúdie z roku 2018)

Nová klinická štúdia bola publikovaná v časope Americký žurnál Geriatrickej psychiatrie. Táto štúdia preukázala účinky kurkumínu na mozog. Najskôr sa testy robili na 40 dospelých pacientoch vo veku od 51 do 84 rokov, ktorí mali menšie problémy s pamäťou. Štúdia prebiehala 18 mesiacov, prvá skupina brala 90mg kurkumínu dvakrát denne a druhá skupina brala placebo.

Výsledok testovania

Pacienti, ktorí brali kurkumín mali o 28%  zlepšenia v testoch pamäte pričom druhá skupina, ktorá brala placebo nemala žiadne zlepšenia. Okrem toho, skupina, ktorá brala kurkumín mala lepšiu náladu narozdiel od skupiny, ktorá konzumovala placebo.

Hodnotenie

Podľa lekárov kurkumín dokáže odstraňovať zápalové procesy v mozgu a tým chráni mozog, pamäť a je prevenciou Alzheimerovej choroby a demencie. Pravidelná konzumácia dlhé roky nám môže chrániť mozog počas starnutia.

Link na štúdiu v angličtine.