Kyselina hyaluronová v potravinách

Kyselina hyaluronová je látka, ktorá sa nachádza v našom tele. Je dôležitou látkou, ktorá hydratuje oči aj kĺby. Táto látka sa dá konzumovať aj vo výživových doplnkoch, ale aj cez mnohé zdravé potraviny. Potraviny ako zelené šaláty, koreňové zeleniny ako aj sójové produkty jej obsahujú najviac. Z mäsových produktov ju nájdete v špiku kosti, v spojivových tkanivách a koži. Preto polievka uvarená zo špikových kostí je jednou z najlepších na konzumáciu kyseliny hyaluronovej.

U nás nájdete vysoko kvalitný kolagén od Švédskej spoločnosti Swedish Nutra, ktorá vyrába kolagénové výživové doplnky napríklad hovädzí, rybí a iné.

Živočisné produkty (Mäsové výrobky):

Sliepky a kohúty sa považujú za zvieratá, ktoré majú viacej kyseliny hyaluronovej ako iné druhy. Najviac sa jej nachádza v koži a na nohách. Kuracia polievka tiež nezaostáva. Ak však chcete získať, čo najviac kyseliny hyaluronovej, uvarte si polievku zo špikových hovädzích kostí, alebo si urobte domácu tlačenku.

Sójové produkty:

Sójové bôby obsahujú fytoestrogén, ktorý sa správa ako estrogén v našom tele. Konzumácia sójových produktov zvyšuje hladinu estrogénu, čo zvyšuje produkciu kyseliny hyaluronovej. Sóju nájdete v sójovom mlieku, v sójových pomazánkach alebo v tofu. Kupujte len organickú sóju, lebo sója a sojové produkty zvyknú obsahovať GMO.

Červené víno:

Budete prekvapení, ale červené víno zvyšuje produkciu kyseliny hyaluronovej v našom tele. Avšak musí byť konzumované v rozumných množstvách. Tí, ktorí neobľubujú červené víno ho môžu nahradiť šťavou z červeného hrozna.

Koreňová zelenina:

Koreňová zelenina ako mrkva a repa tiež môžu do určitej miery zvýšiť produkciu kyseliny hyaluronovej. Odšťavená šťava je tiež plná antioxidantov a zdraviu prospešných látok.

Paprika a iné druhy zeleniny:

Ovocie, ktoré obsahuje vitamín C zvyšuje produkciu kyseliny hyaluronovej. Na raňajky siahnite po červenej, alebo žltej paprike a do šalátu si pridajte pár kusov petržlenovej vňate. 

Ovocie bohaté na vitamín C:

Najviac vitamínu C obsahuje citrusové ovocie ako pomaranče, mandarinky a grepy. Bobuľovité ovocie tiež nezaháľa a je vynikajúcim zdrojom vitamínu C. Na olovrant, alebo desiatu si doprajte jahody, maliny, čučoriedky, černice, alebo ríbezle.

Ovocie bohaté na horčík:

Niektoré ovocie bohaté na horčík tiež zvyšuje produkciu kyseliny hyaluronovej v našom tele. Doprajte si napríklad banány, jablká, avokádo, ananás atď.

Účinky konzumácie potravín bohatých na kyselinu hyaluronovú

  •       Zlepšenie symptómov ochorenia osteoartritída
  •       Zlepšená funkcia kĺbov
  •       Zlepšená elasticita pokožky
  •       Zlepšené zdravie očí

Upozornenie:

Konzumácia potravín bohatých na kyselinu hyaluronovu môže do značnej miery pomocť pri ochorení kĺbov a dermatologických ochoreniach. Avšak tieto potraviny nenahrádzajú liečebné postupy, ani iné výživové doplnky určené na kĺby, alebo kozmetické produkty s obsahom kyseliny hyaluronovej na pleť.

Kyselina hyaluronová v pokožke

Konzumácia kyseliny hyaluronovej neredukuje vrásky, ale zlepšuje kvalitu a elasticitu pleti. Vrásky môžu byť redukované len použitím správne zvolenej kozmetiky, alebo pomocou estetickej chirurgie. U nás nájdete novinku Swedish Nutra kyselina hyalurónová Je to výživový doplnok pre krásnu pleť na báze kyseliny hyalurónovej.

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

  • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
  • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

  • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0914 15 09 09.
  • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.