Moringa a jej účinky na zdravie

Moringa oleifera je viacúčelová bylina používaná ako potrava pre ľudí a alternatíva na lekárske účely na celom svete. Vedci ju identifikovali ako rastlinu s mnohými zdravotnými výhodami vrátane výživových a liečivých účinkov. Moringa oleifera obsahuje esenciálne aminokyseliny, karotenoidy v listoch a zložky s nutraceutickými vlastnosťami, ktoré podporujú myšlienku použitia tejto rastliny ako doplnku výživy alebo zložky pri príprave jedla.

Určité výživové hodnotenie sa uskutočnilo na listoch. Dôležitým faktorom, ktorý zohľadňuje liečivé využitie rastliny Moringa oleifera, je jej veľmi široká škála životne dôležitých antioxidantov, antibiotík a živín vrátane vitamínov a minerálov. Takmer všetky časti z Moringy možno použiť ako zdroj výživy s ďalšími užitočnými hodnotami. 

Moringa a jej zloženie

Moringa obsahuje množstvo prospešných vitamínok a minerálov ako:

  • vitamín A,
  • vitamín B1, B2, B3,
  • vitamín C,
  • draslík, železo, magnézium, fosfor, zinok,
  • neobsahuje cholesterol.

Predpokladá sa, že látka Moringa má veľa výhod a jej použitie siaha od zdravia a krásy po pomoc pri prevencii a liečbe chorôb.

Článok z pubmed o účinkoch moringy

Listy vykazujú najväčšiu antioxidačnú aktivitu a rôzne štúdie bezpečnosti na zvieratách, ktoré zahŕňajú vodné extrakty z listov, poukazujú na vysoký stupeň bezpečnosti. V súvislosti so štúdiami na ľuďoch neboli hlásené žiadne nežiaduce účinky.

Bolo publikovaných päť štúdií na ľuďoch, ktoré používali práškové prípravky z celých listov M. oleifera, ktoré preukázali antihyperglykemické (antidiabetické) a antidyslipidemické účinky. Tieto aktivity boli potvrdené použitím extraktov, ako aj listových práškov v štúdiách na zvieratách.

Rýchlo rastúci počet publikovaných štúdií ukázal, že vodné, hydroalkoholické alebo alkoholové extrakty z listov M. oleifera majú širokú škálu ďalších biologických aktivít vrátane antioxidačných látok, látok chrániacich tkanivá (pečeň, obličky, srdce, semenníky a pľúca), analgetík, protivredové, antihypertenzívne, rádioprotektívne a imunomodulačné účinky.

Za pozorované účinky sa považuje široká škála polyfenolov a fenolových kyselín, ako aj flavonoidov, glukozinolátov a prípadne alkaloidov.

Výsledky doterajších publikovaných štúdií týkajúcich sa M. oleifera sú však veľmi sľubné. Dodatočné štúdie na ľuďoch s použitím štandardizovaných extraktov sú veľmi žiaduce. © 2015 Autorský výskum fytoterapie Publikoval John Wiley & Sons Ltd. © 2015 Autorský výskum fytoterapie Publikoval John Wiley & Sons Ltd.

Medzi výhody moringy patria:

Pomáha pri opuchoch (edémoch)

Edém je bolestivý stav, keď sa tekutina hromadí v špecifických tkanivách v tele. Protizápalové vlastnosti moringy môžu byť účinné pri predchádzaní vzniku opuchov.

Pomáha regenerovať pečeň

Zdá sa, že moringa chráni pečeň pred poškodením spôsobeným antituberkulóznymi liekmi a môže urýchliť proces jej regenerácie.

Prevencia rakoviny

Výťažky z moringy obsahujú antioxidanty, ktoré môžu pomôcť zabrániť rozvoju rakoviny. Obsahuje tiež niazimicín, čo je zlúčenina, ktorá potláča vývoj rakovinových buniek.

Pomáha pri tráviach ťažkostiach

Výťažky z moringy môžu pomôcť pri liečbe niektorých žalúdočných porúch, ako je zápcha, zápal žalúdka a ulcerózna kolitída. Antibiotické a antibakteriálne vlastnosti moringy môžu pomáhajú zabraňovať rozmnoženiu rôznych patogénov a jej vysoký obsah vitamínu B pomáha pri trávení.

Má antibakteriálne účinky

Vďaka svojim antibakteriálnym, protiplesňovým a antimikrobiálnym vlastnostiam môžu extrakty z moringy bojovať proti infekciám spôsobeným Salmonella, Rhizopus a E. coli.

Podpora pre kosti

Moringa obsahuje aj vápnik a fosfor, ktoré pomáhajú udržiavať kosti zdravé a silné. Spolu so svojimi protizápalovými vlastnosťami môže extrakt z moringy pomôcť pri liečbe stavov, ako je artritída, a môže tiež liečiť poškodené kosti.

Zlepšuje náladu

Moringa sa považuje za užitočnú pri eliminovaní depresie, úzkosti a únavy.

Ochrana kardiovaskulárneho systému

Silné antioxidanty nachádzajúce sa v extrakte z moringy môžu pomôcť zabrániť poškodeniu srdca a bolo tiež preukázané, že udržiavajú zdravé srdce.

Pomoc pri hojení rán

Ukázalo sa, že extrakt z moringy pomáha pri uzatváraní rán a pri znižovaní výskytu jaziev.

Prevencia cukrovky

Moringa pomáha znižovať množstvo glukózy v krvi, ako aj cukru a bielkovín v moči. Tým sa zlepšili hladiny hemoglobínu a celkový obsah bielkovín u testovaných.

Prevencia astmy

Moringa môže pomôcť znížiť závažnosť niektorých astmatických záchvatov a chrániť pred zúžením priedušiek. Ukázalo sa tiež, že pomáha pri lepšej funkcii pľúc a celkovom dýchaní.

Znižovanie vysokého krvného tlaku

Moringa obsahuje izotiokyanát a niaziminín, zlúčeniny, ktoré pomáhajú zabrániť zhrubnutiu tepien, čo môže spôsobiť zvýšenie krvného tlaku.

Kontraindikácia:

  • tehotenstvo

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

  • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
  • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

  • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0907 173 910. 
  • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.