Môže hypertenzia za vznik Alzheimerovej choroby? 

Hypertenzia a infarkty

Hypertenziou teda vysokým krvným tlakom trpí skoro každý obézny človek nad 35 rokov. Hypertenzia môže spôsobiť infarkt, ale vo vyšom veku je zodpovedná aj za iné ochorenia a spája sa aj s Alzheimerovou chorobou.

Poškodzovanie mozgu

Podľa najnovšieho výskumu dlhodobo zvýšený krvný tlak vedie ku poškodzovaniu mozgu a následne k rozvoju neuro-degeneratívnych ochorení ako Alzheimerova choroba. Vedci zistili, že dlhodobo zvýšený tlak nad normálne hodnoty počas dlhých rokov má veľmi negatívny vplyv na vývoj mozgu a jeho regeneráciu. Dôsledkom vysokého tlaku dochádza ku problémom s pamäťou, s pozornosťou, k zrýchlenému starnutiu mozgu a k ochoreniam ako demencia a Alzheimerova choroba.

Najnovší výskum

Výskum v Univerzitnej nemocnici v Chicago z Rush Alzheimer Disease Center urobil štúdiu na starších ľuďoch. Cieľom výskumu bolo dokázať, či dlhodobo zvýšený krvný tlak vytvára plaky a tangles (spleti na mozgu). Takisto sa pozreli na pacientov, ktorí už prekonali infarkt a mali na mozgu odumreté ischemické miesta.

Populácia štúdie

Na štúdií sa zúčastnilo 1300 ľudí, pričom 2/3 ľudí malo vysoký krvný tlak a 87 percent bralo lieky na hypertenziu. Pacienti boli kontrolovaní v priebehu 8 rokov až do smrti a po smrti sa urobila pitva, kde sa zistilo, že polovica z nich mala minimálne jeden prekonaný infarkt.

Hypertenzia a lézie na mozgu

Výskumníci preukázali, že existuje spojenie medzi hypertenziou a zdravým mozgu. Zvýšený tlak zvyšuje riziko o 46 percent na vytvorenie aspoň jednej mozgovej lézie.

Spojenie hypertenzie a Alzheimerovej choroby

Výskumníci sledovali tvorbu tangles a tvorbu plakov, ktoré sú typické pre pacientov s Alzheimerovou chorobou. Zvýšený krvný tlak bol spojený s zvýšeným počtom tangles, avšak nebolo to spojené so zvýšeným počtom plakov. Preto do budúcna budú prebiehať ďalšie testovania. Predpoklady a spojenie sú, avšak je potrebné do novej štúdie zapojiť viacej pacientov počas dlhšieho časového obdobia.

Laserové ožarovanie krvi

Laserové ožarovanie krvi prístrojom Bioquant NS pomáha pri srdcovocievnych a mozgovocievnych ochoreniach vrátane hypertenzie. Prístroj upravuje krvnú reológiu. Zdravá krv dokáže lepšie viazať kyslík a výživné látky a prenášať ich ku orgánom ako aj mozgu. Zdravá krv je základ všetkého. BIOquant NS je zdravotnícka pomôcka registrovaná v ŠUKL na úpravu krvnej reológie a pomáha aj pri ochoreniach spojených so zlým stavom krvi.

Červené svetlo s frekvenciami

Frekvencie v prístroji BIOquant NS sú od 0Hz do 99Hz. Frekvencie sú ideálne na zlepšovanie pamäte, koncentrácie, nabudzujú mozog a pomáhajú jeho regenerácií. Pri pravidelnom používani frekvencií dochádza k zlepšeniu funkcií mozgovej činnosti a je to aj prevenciou vzniku ochorení spojených s mozgom.

Tlakomery

Diagnostika hypertenzie je veľmi dôležitá. Pravidelnou kontrolou vysokého tlaku a zaznamenávaním do zošita môže lekár hypertenziu ľahšie diagnostikovať. V našom e-shope nájdete tlakomery na domáce aj profesionálne použitie na báze pulznej vlny. Je to úplna novinka mezi tlakomermi s minimálnymi výkyvmi v meraniach. 

Patentovaný prístroj BIOquant NS

BIOquant NS je patentovaný prístroj spoločnosti Yalong Trade s.r.o. a je vyrábaný na Slovensku. Je registrovaný ako zdravotnícka pomôcka v ŠUKL SR. Obsahuje dva aplikátory, jeden laserový, ktorý pomáha upravovať krvnú reológiu a jeden infračervený, ktorý pomáha odstraňovať bolesť. Okrem toho je prístroj vybavený frekvenciami, ktoré pozitívne vplývajú na mozog.

Zdroje:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/322397.php

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

  • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
  • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

  • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0907 173 910. 
  • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.