Najlepší krém s kyselinou hyaluronovou

Najlepší krém s kyselinou hyaluronovou

Krémov s kyselinou hyaluronovou existuje veľmi veľa. Cenové relácie sa líšia od pár eur po stovky eur. Ale je potrebné siahať po tom najdrahšom kréme? 

Kyselina hyaluronová je vynikajúca látka vyskytujúca sa v našom tele, avšak vekom sa jej produkcia znižuje a to je jeden z dôvodov, prečo vznikaju vrásky. Ďalšie dôvody sú napríklad nedostatočné pitie vody, veľa stresu, zlá starostlivosť o pleť, znečistenie z ovzdušia, hormonálne zmeny, nadmerné fajčenie, alebo pitie alkoholu atď. Dodaním kyseliny hyaluronovej v podobe krému vieme pokožku do určitej miery hydratovať a vyhladiť, ale ak nezmeníme životný štýl, vzniku nových vrások nezabránime.

Kyselina hyaluronová v krémoch

Krém neobsahuje maximálne množstvo kyseliny hyaluronovej. Viacej jej nájdete v kvalitnom hyauronovom géle, alebo hyaluronovom sére. Krémy obsahujú kyselinu hyaluronovú v kombinácií s prírodnými olejmi, vitamínmi a ďalšími účinnými ingredienciami. Krémy majú za úlohu vytvoriť ochranný film na pokožke, ktorý chráni a hydratuje pleť počas dňa, alebo počas noci.

Aký krém s kyselinou hyaluronovou je najlepší?

Ak sú vrásky mierne, postačuje hyaluronový krém s prírodnými olejmi.

Ak sú vrásky hlbšie, je potrebná kombinácia kyseliny hyaluronovej a napríklad retinolu.

Ak sú vrásky hlboké, alebo mimické siahnite po peptidoch.

Hyaluronový krém na suchú pleť

Suchá a dehydratovaná pleť si vyžaduje špeciánu starostlivosť. Je potrebné jej dodať správne látky, aby sa regenerovala a obnovila produkcia kyseliny hyaluronovej.

Krém s kyselinou hyaluronovou na jemné vrásky

Wellmaxx Hyaluron krém absolute rich je jeden z našich najobľúbenejších a najpredávanejších krémov, možno aj preto, že je vhodný aj na denné aj nočné ošetrenie suchej pleti.  Obsahuje kyselinu hyaluronovú so špeciálnym systémom aquaxyl, ktoré zabezpečujú udržiavanie vlhkosti a správnu hydratáciu pleti. Okrem toho prírodné oleje ako olej z makadémiových orieškov a jojobový olej jej dodajú mastné kyseliny, vitamíny a minerály. O antioxidačnú ochranu sa stará vitamín E. Tento krém je vhodnejší pre suchú pleť, ale nie je vhodný pre extrémne citlivú pleť.

Devee Hyaluron krém je tiež veľmi obľúbený a vhodné na denné a nočné aplikácie. Obsahuje aj nízkomolekulárnu aj vysokomolekulárnu kyselinu hyalurónovú, ktoré sa dostanú aj do hlbších vrstiev pokožky. Prírodné oleje zase pochádzajú z konopného oleja a semien ximenia americana. 

Porovnanie: Keby som mala tie dva krémy porovnať, pre suchú pleť by som zvolila Wellmaxx Hyaluron krém a pre mastnejšiu a zmiešanú pleť zase Devee Hyaluron krém. Okrem toho tí, ktorí majú sklony k začervenaniu by mali siahnuť po Devee Hyaluron kréme.

Krém na hlboké a mimické vrásky:

Najpredávanejšia a najlepšie hodnotená rada je Wellmaxx cellular Lift s peptidmi. Jedná sa o radu založenú na bunkovom liftingu v podobe peptidov. Tento krém nie je vekom ohraničený, pretože jeho úlohou je čo najviac eliminovať hlboké vrásky, ale aj mimické vrásky. V dôsleku zlého životného štýlu vrásky medzi obočím, alebo v okolí úst vznikajú niekedy už v 30 veku života. Preto ho môžu používať aj ženy aj muži v 30tke na mimické vrásky, alebo ženy aj muži v 50tke na hlboké vrásky. Takisto je potrebé použitie denného fluidu a nočného krému, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Oba obsahujú peptidy peptid vinci02 a matrixyl 3000, ktoré sú jednotkou na trhu v kozmetickom priemysle. Nanesením na pleť dávajú signál do mozgu produkovať viacej kyseliny hyaluronovej a kolagénu. Krému nechýba ani antioxidant vitamín E.

Wellmaxx Cellular denný fluid 50ml

Wellmaxx Cellular nočný krém 50ml

Záver:

Vyberajte krém podľa typu pleti, hĺbky vrások a podľa ingrediencií. Tak sa vyhnete kúpe krémov, ktoré budú neúčinné, alebo dokonca spôsobia začervenanie.