Najlepší recept na chrípku

Chrípka je vírusové, vysoko-nákazlivé infekčné ochorenie, ktoré prichádza v zimných obdobiach a ohrozuje všetky vekové skupiny. Keď sa chrípkou nakazíme, musíme ju jednoducho vyležať. 

Chrípka a liečba

Neexistujú lieky, ktoré nás z chrípky dostanú z jedného dňa na druhý, ale existujú prípravky, ktoré nám pomôžu zmierniť symptómy a cítiť sa lepšie.

Chrípka a príznaky

Chrípka prichádza náhle. Z jedného dňa na druhý sa nedokážeme postaviť z postele. Všetko nás bolí - hlava, kĺby, svaly. Nedokážeme sa na nič sústrediť. Zasiahnu nás vysoké teploty, ktoré nám spôsobujú zimnicu a triašku. V tomto stave naše telo potrebuje len oddych a spánok.

Chrípka bez teploty

Chrípka je vždy s vysokou horúčkou. Teploty do 38°C symbolizujú prechladnutie, nádchu alebo iné vírusové ochorenie. Ak sú teploty nad 38°C trvajúce 3-5 dní a všetko nás bolí vrátane kĺbov, svalov a hlavy tak sa jedná pravdepodobne o chrípku. Ak teploty trvajú dlhšie ako 3 dni a sme zahlienení, vykašliavame zelené hlieny, tak sa pravdepodobne jedná o bakteriálnu infekciu a vtedy potrebujeme antibiotiká. Antibiotiká zaberajú len pri bakteriálnej infekcii a pri chrípke nám nepomôžu. V prípade liečby antibiotikami odporúčame probiotiká, pretože antibiotiká zabíjajú všetky prospešné baktérie v našej črevnej flóre a to nám poškodzuje črevo a trávenie a tým aj imunitu. Častá antibiotická liečba vedie k mnohých ochoreniam.

Prevencia a podpora pri chrípke

Ak niekto na pracovisku kýcha, kašle, alebo dokonca dostal chrípku je čas spozornieť a nasadiť si doplnky na podporu imunity. Ak jeden člen štvorčlennej rodiny dostane chrípku, tak sa pripravme, že ochorieme všetci a minimálne mesiac potrvá, kým sa dáme celá rodina dokopy. Preto je potrebné sa venovať prevencii, konzumovať podporné prípravky, pravidelne si umývať ruky a nezdržiavať sa v uzavretých priestoroch.

Cordyceps-reishi a chrípka

Je to výživový doplnok, ktorý obsahuje dva známe širokospektrálne huby, ktoré pomahájú zlepšiť imunitu, pomáhajú zlepšiť priebeh symptómov pri liečbe chrípky, prechladnutia, nádchy a iných vírusových ochorení. Cordyceps-reishi slúži zároveň ako prevencia týchto ochorení. Pravidelnou konzumáciou sa významne zlepšuje imunita a znižuje sa počet vírusových ochorení za rok.

V Čínskej tradičnej medicíne sa konzumácia cordyceps sinensis a reishi resp. ganoderma používa pri mnohých ochoreniach. 

Cordyceps sinensis účinky:

  • protizápalový účinok
  • antibakteriálny účinok
  • antivírusový účinok

Probiotiká a chrípka

Probiotiká sú nesmierne dôležité a tiež sú súčasťou imunitného systému. Ak máme nedostatok probiotických baktérií v tráviacom trakte, tak naša imunita je oslabená. Keď začneme pravidelne konzumovať probiotiká, naše trávenie sa upraví a imunita organizmu sa zvýši a podporí.

Kurkumín a chrípka

Kurkumín je jeden z najviac spomínaných antioxidantov na podporu imunity. Nielenže zvyšuje imunitu, ale aj chráni organizmus pred rôznymi patogénmi a je aj prevenciou vzniku nádorových ochorení. Kurkumín je vynikajúcou prevenciou pred chrípkou počas zimných období. Pozor, kurkuma z obchodu nie je výživový doplnok a obsahuje len 4 percentá kurkumínu. Výživové doplnky kurkumínu obsahujú od 90-99 percent kurkumínu. Čím viac kurkumínu, tým je doplnok drahší. Výživový doplnok od Kingray obsahuje až 99,7% čistého kurkumínu.

Záver:

Každé vírusové ochorenie ako chrípka sa musí vyležať. Je dôležité piť vodu, oddychovať a podporiť imunitu. Prechodená chrípka môže viesť ku poškodeniu srdcového svalu, alebo aj ku paralýze.

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

  • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
  • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

  • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0907 173 910. 
  • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.