Natokináza a kefír v jednom

Názov produktu: Nattokináza a kefír

Forma: capsule, 2 kapsule v sáčku

Dávkovanie: dávka na 15 dní, 2 kapsule každý deň

Účinky:

  1. prevencia tvorby krvných zrazenín
  2. znižovanie krvného tlaku
  3. zlepšovanie prietokov krvi
  4. prevencia výskytu endotoxínov
  5. zlepšovanie funkcie tráviaceho traktu a peristaltiky

Hlavné zložky:

  • Nattokináza
  • NKG Kefír

Tieto dve zložky v tráviacom systéme fungujú synergicky, pretože práve zlé trávenie a endotoxíny sú hlavnou príčinou množstva zdravotných problémov až po výskyt mikrotrombov a trombov v cievnom systéme. Ako hovoríme na Slovensku, Zdravie  pochádza z čriev a  krv je zrkadlom zdravia. 

Nattokináza - účinky na sformované tromby alebo proti formovaniu trombov

Úloha a nebezpečenstvo trombu

Trombus je krvná zrazenina tvorená v krvi, ktorá pozostáva hlavne z proteínu nazývaného fibrín, ktorý je nevyhnutný na obnovu poškodenej cievy a zastavenie krvácania. Akonáhle sa krvácanie zastaví a obnoví sa poškodená krvná cieva, tromby sa degradujú. Tento jav sa nazýva fibrinolytický účinok. Ak však dôjde k nerovnováhe medzi tvorbou trombu (koagulácia) a jeho degradáciou (fibrinolýza) alebo stavom, pri ktorom je ťažké odbúrať trombus v dôsledku starnutia alebo stresu, krvné zrazeniny sa hromadia v cievach. Tieto krvné zrazeniny spôsobujú trombózu, ako je srdcový infarkt a mozgový infarkt, keď blokujú krvné cievy srdca a mozgu.

Obrázok 1zobrazuje časový priebeh zmeny umelého trombu (biela časť), na ktorý bol Natto umiestnený. Ako vidíte, trombus v okolí Natto  časom degraduje. K tomuto degradačnému javu (pôsobeniu) dochádza v dôsledku nattokinázy v lepkavej časti Natto.