Pleťové sérum a jeho benefity

Pleťové séra patria medzi najpredávanejšie a najobľúbenejšie kozmetické prípravky. Mnohí si radšej vyberú drahšie sérum, ktoré vydrží väčšinou dlhšie ako lacnejší gél, lebo pleťové sérum účinkuje rýchlejšie, absorbuje sa hlbšie a účinky sa prejavia skôr. Je obrovský rozdiel medzi pleťovým sérom, gélom, alebo krémom.   

Prečo je pleťové sérum iné?

Krása pleťového séra je, že väčšina tekutín je eliminavaná, takže čo v sére ostane je len vysoká koncentráca aktívnych látok. Pleťové séra obsahujú najvyšší obsah anti-aging ingrediencií ako sú antioxidanty, peptidy, kyselinu hyalurónovú, kaviár atď. V sérach väčšinou nenájdete zvlhčujúce ingrediencie ako sú minerálne oleje, ale ani lubrikačné  a zhusťujúce ingrediencie ako oleje zo semien a orechov. Takže ak hľadáte oleje, zvoľte si radšej pleťové krémy.

Aký je rozdiel medzi krémom a sérom?

Pleťové sérum je prípravok s vysokou koncentráciou anti-aging látok a jeho úlohou je dosahovať maximálne možné účinky. Vysoká koncentrácia anti-aging látok zvyšuje aj cenu týchto kozmetických produktov v porovnaní s gélmi, alebo krémami. Avšak séra nepotrebujete toľko ako krému alebo gélu. Stačí len pár kvapiek denne na dosiahnutie želaných účinkov.

Pleťové séra sú tvorené z malých molekúl, ktoré sa absorbujú rýchlo a hlboko. Napríklad si zoberte taký krém. Krém je hustý a ťažký. Preto sa nedokáže absorbovať hlboko a práve naopak, na pokožke vytvára ochrannú vrstvu, ktorá pokožku chráni pred vonkajšími vplyvmi, ale aj pred vysúšaním. A sérum práve naopak, je ľahké, obsahuje drobné molekuly, ktoré preniknú hlboko a hneď ich pokožka využíva vo svoj prospech.

Pre koho je pleťové sérum vhodné?

Pleťové sérum je ideálne pre tých, ktorí majú mastnú a normálnu pleť. Takýmto ľuďom postačí lén sérum a občas použitie pleťového krému.

Ľudia s chronickými poškodeniami pleti ako tí, ktorí trpia na ekzémy, alergie kože, rasaceou atď. by mali sérum najskôr vyskúšať, lebo môže spôsobiť podráždenie pleti práve tou rýchlo absorpciou, keď sa sérum vstrebe do pokožky. Alebo by mali siahnuť po zdravotnej kozmetike ako Wellmaxx Skineffect, ktorá je práve odporúčaná pre ľudí s citlivou pokožkou, so sklonom k začervenaniu.

Ľudia so suchou pleťou potrebujú na pleťové sérum aplikovať aj pleťový krém, ktorý bude pokožku zvlhčovať a chrániť počas celého dňa.

Ako si vybrať pleťové sérum?

Pleťové sérum by malo byť vhodne zvolené hlavne poďla toho, aké máte vrásky, a aj podľa veku a typu pleti. Mimické a hlboké vrásky potrebujú kombináciu peptidov a kyseliny hyalurónovej. S tými jemnými si poradí samotná kyselina hyalurónová, alebo sa môže skombinovať s  kaviárom, alebo morským planktónom.

Všetky pleťové séra z našej ponuky nájdete na tomto odkaze.

Devee pleťové sérum:

Wellmaxx pleťové séra:

Popis jednotlivých pleťových śer:

Hyalurónové sérum 30ml Platinová edícia (Devee Hyaluron)

Hyalurónové sérum od Devee je tá najvyššia kvalita v kombinácií kyselina hyalurónová, hesperedín a extrakt z čínskej huby. Toto hyalurónové sérum využíva patentovanú technológiu, aby zabezpečilo čo najefektívnejšie odstránenie vrások, odstránenie kruhov pod očami a upokojenie pleti. Obsahuje špeciálne zložky a flavonoidy. Ako sme u Devee produktov zvyknutý, kyselina hyalurónová je zmes nízko a vysokomolekulárneho hyaluronu sodného a v tomto špeciálnom sére sa nachádza na druhom mieste, čo je maximálna možná koncentrácia.

Pre koho je vhodný?

Odporúča sa na jemné vrásky, na zvlhčenie pleti, rozjasnenie pleti, odstránenie kruhov pod očami, zlepšenie prekrvenia, zjemnenie drobných jazvičiek a na lifting pleti.

Je vhodný pre ženy od 25 do 40 rokov. Vrásky vyhladí, pleť napne a dodá jej potrebné vitamíny a antioxidanty.

Ako aplikovať?

Aplikujte si hyalurónové sérum ráno a večer na umytú pleť. Najideálnejšie, aby ste potom použili Devee hyalurónový krém, pretože sérum pleť napne a krém jej dodá potrebnú vlhkosť a oleje.

Pleťové sérum s kyselinou hyalurónovou a kolagénom(Devee Kaviár)

Toto špeciálne, luxusné sérum je z produkcie Devee. Komplex aktívnych ingrediencií ako výživný kaviár, morský kolagén, vysoko-molekulárna kyselina hyalurónová, nízko-molekulárna kyselina hyalurónová, morský planktón, morské riasy a antioxidačnou ochranou, vitamíny, minerály a stopové prvky.

Intenzívna stimulácia funkcií pleti zlepšuje elasticitu pleti a jej štruktúru – zanecháva pleť hladkú, jemnú a vyhladenú. Sérum s kaviárom s kyselinou hyalurónovou a kolagénom je to najdokonalejšie pre vašu pleť. Nechajte vrásky minulosťou a omladnite o niekoľko rokov.

Účinky:
 •   redukuje jemné a hlboké vrásky
 •   zvyšuje produkciu hyaluronu a kolagénu
 •   vyživuje pleť
 •   regeneruje pleť

Pleťové sérum s kyselinou hyaluronovou a peptidmi Collagen booster (Sérum stimuluje tvorbu kolagénu) (Wellmaxx Hyaluron)

Obsahuje tie najkvalitnejšie aktívne zložky vo vysokých koncentráciách. Už z názvu vyplýva, že dokáže nakopnúť produkciu kolagénu naplno a obnoviť mladistvý vzhľad pleti. A nie len to. Obnovuje produkciu kyseliny hyalurónovej.

Účinky:
 •         naštartovanie produkcie kolagénu na maximum
 •         zlepšenie syntézy kolagénu
 •         naštartovanie produkcie kyseliny halurónovej
 •         zlepšenie hydratácie pleti
 •         zlepšenie regenerácie pleti
 •         efektívne odstraňovanie jemných vrások a zjemnenie hlbších vrások

Kyselina hyalurónová zvláčňuje a hydratuje pleť. Zároveň udržiava potrebné množstvo vody v pokožke na syntézu a produkciu kolagénu.

Kolagén booster: Tento synteticky vyrábany peptid účinkuje na pleť a vrásky dvoma spôsobmi. Zvýšením produkcie kolagénu a zvýšením produkcie telu vlastnej kyseliny hyalurónovej. Tento patentovaný peptid stimuluje syntézu kolagénu imitovaním vlastných mechanizmov pokožky. Zanecháva pokožku viditeľne jemnejšiu a hladšiu. Hlboké vrásky sú značne redukované a vzhľad pokožky je značne omladený. Ďalším benefitom tohto peptidu je zvýšenie produkcie telu vlastnej kyseliny hyalurónovej, ktorá zlepšuje hydratáciu pleti a tiež vyhladzuje vrásky.

Vitamín E (tokoferol acetát): Je to lovec voľných radikálov. Je veľmi dôležitý na bunkovú regeneráciu a predlžuje životnosť buniek. Zlepšuje vlhkosť pleti, zjemňuje ju, zlepšuje jej elasticitu a oddiaľuje proces starnutia.

Pre všetky typy pleti na jemné aj hlboké vrásky

Ideálne je naniesť na vyčistenú pleť. Pleť si vyčistite hyalurónovou čistiacou penou, alebo hyalurónovým tonikom. Následne vklepte hyalurónové sérum Collagen Booster do pleti. Keď sa sérum vstrebe, môžete použiť hyalurónový hydratačný krém. Sérum spôsobí napnutie pleti a preto je potrebné pleť hydratovať kvalitnými krémami s prírodnými olejmi a kyselinou hyalurónovou. 

Anti-aging elixír s komplexom peptidovo-hyalurónových kyselín (Wellmaxx Cellular Lift sérum 50ml)

Bunkový lifting na báze peptidov pomáha eliminovať stredne hlboké, hlboké a mimické vrásky. Unikátna technológia, ktorá je určená pre ,,tvrdohlavé,, vrásky.

Hlavný účinok:
 •         Omladzovacie sérum
 •         Cielená korekcia vrások a spevnenie pokožky
 •         Maximalny lifting a zjemnenie pokožky
 •         Merateľné výsledky zdokumentované v 4 týžďňových testov (Dermatest) a rade lekárskych testov
 •         Mimoriadny anti-aging elixír
 •         Koncentrované hodvábno-jemné a zjemňujúce sérum
 •         Zanecháva pleť pružnú a hladkú
 •         Pokožka vyzerá plnšie, pružnejšie a mladšie
 •         Pre všetky typy pleti
 •         Optimálne pre hlboké vrásky, ktoré sa zjemnia za 4 týždne používania 2xdenne  a jemné vrásky dosahujú zjemnenie omnoho rýchlejšie

Peptidy Vinci 02: Podporuje bunkovú súdržnosť a syntézu kolagénu. Uľahčuje regeneráciu a hojenie kože pred vonkajšími faktormi a je prevenciou starnutia (niekedy nie je na prvý pohľad pozorovať, že pokožka trpí a je podráždená vplyvmi vonjakšieho prostredia, ale časom dochádza k viditeľným zmenám, ktoré sa začnú prejavovať ako začervenanie kože, lúpanie, tvorba vrások atď.). Tieto peptidy chránia pokožku pred vonkajšími vplyvmi a regenerujú ju.

Peptidy Matrixyl 3000: Aktivujú gény, ktoré sú zapojené do obnovy extracelulárneho matrixu a bunkového rastu. Výrazne zlepšuje pružnosť a sviežosť pokožky.

Vitamín B3: Protizápalový účinok. Zlepšuje výživu pleti.

Kyselina hyalurónová: Pomáha viazať vlhkosť a zabraňuje strate vlhkosti, ktorá je kľúčová pre naštartovanie syntézy a produkcie kolagénu.

Fucogél: Extrakt získaný zo sóje a kukurice, ktorý zjemňuje pokožku, vyhladzuje, hydratuje a dodáva jej potrebnú vlhkosť.

Aplikujte ráno a večer a následne aplikujte denný fluid ráno a nočný krém pred spaním.

Anti-age even skin sérum 50ml (Wellmaxx Skineffect koncentrované hydrosérum)

Koncentrované hydrosérum regeneruje suchú a citlivú pleť. Ochranné rastlinné extrakty a ingrediencie zamerané proti starnutiu pomáhajú redukovať vrásky, začervenanie, podráždenie a bunkový stres. Hlavnou úlohou tohto séra je navrátiť pokožke rovnováhu. Sérum stimuluje syntézu elastínu, čím zlepšuje a zjemňuje štruktúru pleti, zlepšuje jej elasticitu a navracia lesk a jas.

 • Štvor-násobná kyselina hyalurónová
 • Extrakt zo sedmokrásky
 • Prírodné dipeptidy
 • Extrakt z kadidlovníka
 • 50ml