Prírodná kozmetika pre citlivú pleť

Prírodná kozmetika pre citlivú pleť

Aby sa vaša pokožka mohla perfektne zotaviť, neobsahujú tieto produkty žiadne syntetické vône, parabény, farbivá, ingrediencie s obsahom ropy ani PEG deriváty. Nezávislý dermatologický inštitút potvrdil skvelú znášanlivosť produktov tejto série aj s citlivou pokožkou.

Zdravotná kozmetika od Wellmaxx

Spoločnosť Wellmaxx pôsobí na trhu už niekoľko rokov a vyrába kozmetické rady pre daný problém a podľa vekovej kategórie. Najnovšie vytvorili zdravotnú kozmetiku Wellmaxx Skineffect. Medicínsky orientovaná séria Skineffect normalizuje a upokojuje pokožku, ktorá stratila svoju rovnováhu. Pokožka sa konečne zbaví začervenania a podráždenia. Nezávislý dermatologický inštitút potvrdil znášanlivosť zložiek aj citlivou pokožkou.

Hlavnými zložkami sú:

 • dipeptidy
 • extrakt z rastliny guľôčka srdcovitolistová
 • extrant z ruže z jerícha

Citlivá pleť charakteristika

Citlivá pleť sa môže navonok javiť ako bezproblémová, ale po aplikovaní krému môže začervenať, svrbieť a môžu sa objaviť drobné pupienky ako pri alergii. V takom prípade krém už viac nepoužívajte a nechajte ju regenerovať sa. Pleť sa snažte zbytočne nedráždiť a neškrabať, alebo si ju natrite krémom na alergie. Pre takúto citlivú pleť je vhodné aplikovať prípravky určené len pre citlivú pleť so sklonom ku začervenaniu. 

Nezanedbajte starostlivosť

V prípade, že máte precitlivenosť pleti na kozmetiku tak môžete zvažovať nepoužívanie žiadnej kozmetiky. Takéto rozhodnutie je pre pleť veľmi nezdravé a citlivá pleť môže začať starnúť rýchlejšie. Pleť potrebuje čistenie, ochranu pred vonkajšími vplyvmi v podobe krémov, ako aj vitamíny a hydratáciu z kozmetických prípravkov.

Štúdie a výsledky

Certifikáty aktívnych ingrediencií:

1 Štúdia aktívnej ingrediencie in vivo vykonanej na 20 testujúcich s priemerným vekom 34 rokov počas obdobia 2 mesiacov a aplikáciou 2 ošetrenia denne preukázala zlepšenie v jase (svetlosti pleti) o +9,2%, zlepšenie v priehľadnosti o +67% a zníženie začervenania o -13,4%.

2 Štúdia aktívnej ingrediencie in vivo vykonanej na 22 testujúcich s priemerným vekom 44 rokov počas obdobia 1 mesiaca a aplikáciou 2 ošetrenia denne preukázala neutralizáciu pro-aging látok o 23,6%, čo vedie ku redukcii nadmerného podráždenia pokožky.

3 Štúdia aktívnej ingrediencie in vivo vykonanej na 22 testujúcich, ktorí mali podráždenie pleti na základe testu svetlom s priemerným vekom 44 rokov počas obdobia 1 mesiaca preukázala zlepšenie vzhľadu pleti, čo sa týka vyrovnania nepravideľností pokožky rozpoznateľne o +17,9%.

4 Štúdia aktívnej ingrediencie in vivo na viskoelasticitu pleti ukázala prírastok od 3,4 do 4,4 rokov, zlepšenie v pevnosti pleti od +24% do 28% a zlepšenie v hustote pleti od +321% do +34%.

5 Štúdia aktívnej ingrediencie in vivo na ochranu pred stresom cez zlepšenie vlastného obranného systému pokožky po ukončení ošetrania po 28 dňoch preukázala revitalizačný účinok vo vlhkosti pokožky o +24,9%, v elasticite pokožky o +8,3% a vo vyhladeniu pleti o +27% v porovnaní pred začatím ošetrenia.

6 Štúdia aktívnej ingrediencie in vitro na stimuláciu a zlepšenie funkcií unavených buniek. Použité testy na uvoľnenie energie (ATP metabolizmus) priniesli zvýšenie vitality o +12%

7 Štúdia aktívnej ingrediencie in vivo počas 4 týždňov na 20 vzorkách vo veku 45 rokov a viac s ošetrením dvakrát denne priniesla zlepšenie elasticity (+8.3%), zlepšenie vyhladenia pokožky (+27%). Hodnoty sa dokonca zvyšovali u neošetrovanej pleti a priniesli zlepšenie elasticity (+93.3%) a zlepšenie vyhladenia pokožky (+61,8%).

8 Štúdia aktívnej ingrediencie in vitro na zvýšenie antioxidačnej sily buniek u starnúcich kožných buniek použitím SOD1. Ošetrené bunky produkovali viacej SOD1 o 280% narozdiel od neošetrených buniek.

9 Štúdia aktívnej ingrediencie in vivo na zosvetlenie pleti overená použitím makrofotografu na 15 ľuďoch vo veku od 45 do 76 rokov, ktorí majú problémy s pigmentáciou v dôsledku veku a svetla. Aplikácie na dennej báze počas 4 týžnov. Redukcia pigmentácie o -21%.

10 Štúdia aktívnej ingrediencie in vitro na rozklad melanínu v pokožke počas 24 hodín o -37%.

Citlivá pleť starostlivosť

Rada Skineffect obsahuje 7 produktov práve pre takúto pleť a zahŕňa produkty od čistenia pleti po aplikáciu pleťového séra a krému.
Obsahuje:
 • Čistenie: Čistiaca pena a čistiace tonikum
 • Ošetrenie krémom: denný, nočný a očný krém
 • Ošetrenie sérom: pleťové sérum na upokojenie citlivej pleti a pleťové sérum na problémy s pigmentáciou

Wellmaxx Skineffect ponúka:

 • Kozmetiku pre domácnosti
 • Kozmetiku pre kozmetické salóny  (nájdete na www.hyaluron.sk )

  Wellmaxx Skineffect supreme foam cleanser čistiaca pena 150ml

  Táto jemná pena čistí pokožku od make-upu, znečistenia a nečistôt. Extra zlvhčujúce účinky tejto peny sú len ďalším bonusom, ktorý si vaša pokožka užije. Čistiaca pena ochraňuje pokožku pred stratou vlhkosti dokonca počas čistenia. Aplikáciou sa tiež zlepšuje ochranná bariéra pokožky.

  Wellmaxx Skineffect clear refreshing tonic čistiace tonikum 200ml

  Osviežujúce tonikum bez alkoholu rozjasňuje pleť a dodáva jej zrelaxovaný a upokojujúci nádych. S obsahom aloe vera, vápnika a betaínu je toto tonikum to pravé riešenie pre vašu pleť.

  Wellmaxx Skineffect Perfection day fluid denný fluid SPF15 50ml

  Hladká textúra tohto denného krému sa ľahko absorbuje do pokožky. Integrovaná UV ochrana chráni pokožku pred predčasným starnutím. Tento denný krém chráni pokožku pred vznikom vrások, pred stratou vlhkosti a pred stratou elasticity. Upokojujúci krém pomáha redukovať lokálne podráždenie a začervenanie a navracia pleti prirodzený lesk. Okrem toho krém zanecháva pokožku žiarivú a prináša jej mladistvý vzhľad.

  Wellmaxx Skineffect Perfection night fluid nočný fluid SPF15 50ml

  Nočný krém plný vysoko-kvalitných prírodných olejov je vhodný na revitalizovanie pleti počas spánku. Pomáha zlepšovať kvalitu pleti, zbavuje ju stresu a zlepšuje jej štruktúru. Integrovaný anti-stresový program pomáha stimulovať bunkovú aktivitu a aktivuje vlastný prirodzený obranný systém pokožky. Krém podporuje elastickú štruktúru unavenej pleti zatiaľ čo zlepšuje jej silu a vitalitu. Okrem toho pleť získava pevnosť a objem.

  Wellmaxx Skineffect Lifting eye gel liftingový očný gél 20ml

  Skvelý a jemný očný gél určený na najcitlivejšiu pokožku na tvári pomáha regenerovať poškodenú pleť práve okolo očí. Pokožka okolo očí sa stáva pevnejšou, žiarivejšou, hladšou a elastickejšou. Tento očný gél nielenže ochraňuje pokožku, ale ju aj regeneruje. Gél znižuje hĺbku vrások a redukuje začervenanie pleti a to ovplyvňovaním životnosti buniek, ktoré produkujú stabilizovaný kreatín. Práve vďaka revitalizovaným bunkám, pleť získava novú regenerovanú štruktúru pleti s lepšou elasticitou a lepšou hydratáciou.

  Wellmaxx Skineffect even skin serum - sérum pre vyváženú pleť - 50ml

  Koncentrované hydrosérum regeneruje suchú a citlivú pleť. Ochranné rastlinné extrakty a ingrediencie zamerané proti starnutiu pomáhajú redukovať vrásky, začervenanie, podráždenie a bunkový stres. Hlavnou úlohou tohto séra je navrátiť pokožke rovnováhu. Sérum stimuluje syntézu elastínu, čím zlepšuje a zjemňuje štruktúru pleti, zlepšuje jej elasticitu a navracia lesk a jas.