Príručka pre užívateľov žehličiek na pleť

V tejto príručke nájdete súhrn dôležitých informácií o iónovej terapii (galvanoterapii), fototerapii (terapia fotónmi) a ultrazvukovej terapii.

Obsah:

 1. Fototerapia
 2. Ultrazvuková terapia
 3. Meridiány
 4. Iónová terapia
 5. Kontraindikácie

1. Fototerapia

Pokiaľ  ide o svetlo, laserové svetlo je jednotkou všetkých svetiel na vonkajšie (povrchové) a vnútorné (cez žily alebo nosnú dutinu) ožarovanie. Vhodne nastavené parametre lasera dokážu liečiť a ovplyvňovať vlastnosti krvi a následne upraviť stav všetkých orgánov, tkanív a buniek. Tieto efekty sú medicínsky preukázané a používané vo vyspelých krajinách. Bežný kozmetický laser ani LED diódy tento efekt nedokáže vyvolať. Najlepší efekt s laserom sa dosahuje, ak je laser zavedený do žily, alebo do nosnej dutiny, kde je sliznica bohato prekrvená.

Pri vonkajšom použití svetla sú potvrdené účinky aj laserov, aj monochromatického svetla s LED diódami. Klinickými štúdiami sa dokázalo, že každé svetlo preniká do určitej hĺbky a napomáha pri liečbe a prevencii určitých kožných ochorení.

Najhlbšie pod pokožku vniká infračervené svetlo, menej hlbšie červené, oranžové, žlté, zelené, svetlomodré, tmavomodré a najplytšie preniká ultrafialové svetlo. Ultrafialové sa pohlcuje takmer úplne melanínom, lebo UV je škodlivé. Pri opakovaných preexpozíciách to končí rakovinou.

Každé svetlo vyžaruje určitý efekt. Toto sa nazýva biostimulačný (tepelný) efekt svetla. Napríklad, infračervené žiarenie sa mení na teplo, ktorý vyvoláva tepelný efekt. Laserové svetlo BIOquantu je studené, ale na ľudské bunky vyvoláva tepelný efekt.

Svetlo sa stále viac požíva:

 • vo fotodynamických terapiách pleti
 • na liečbu nádorových ochorení: nádorové bunky sa napustia fotocitlivou latkou a následne sa ožarujú svetlom, čo ich zabíja
 • pri odstraňovaní akné, jaziev, pigmentových škvŕn atď.
 • pri hojení rán
 • pri odstraňovaní vrások, pretože stimuluje produkciu kolagénu podľa spôsobu aplikácie až niekoľkonásobne

Poznámka k boju proti vráskam: S veľmi vysokým účinkom sa využíva metóda nanesenia prostriedku spôsobujúceho fotocitlivosť a následne sa toto miesto ožiari laserom. Poškodené tkanivá reagujú tak prudko, že produkcia kolagénu enormne narastá.

Modré svetlo zabíja baktérie akné cez porfiríny, ktoré sa v nich nachádzajú. Je bezpečnejšie ako ultrafialové svetlo, ktoré ma tiež tento efekt, ale UV je rizikové, pretože vysušuje pokožku, spôsobuje sčervenanie, alebo bolesť.

Červené svetlo zlepšuje mikrocirkuláciu, zmenšuje póry a zmenšuje tak aj životný priestor baktérií v akné. Zvyšuje dostupnosť ATP, DNA a RNA reparáciu v bunkách. Zmenu vidieť najviac v poranených bunkách, ale aj zdravých. Spomaľuje zápalové procesy, urýchľuje hojenie rán, stimuluje tvorbu kolagénu. Jazvy sú pevnejšie a jemnejšie, ak sa používa zvonka. Odstraňuje aj opuchy. Používa sa v DPL systémoch (deep penetrating light) systémoch na rejuvenáciu –omladenie pleti.

Zelené svetlo čistí a odstraňuje pigmentované škvrny, omladzuje pokožku, navádza pocit relaxácie a uvoľnenia.

2. Ultrazvuková terapia

Ultrazvuk sa zle šíri vzduchom a stráca silu. Preto pri aplikácii na pokožku sa používa obvykle kontaktný gél ako prostriedok na zlepšenie prenosu kmitov. Môže byť použitá aj voda, alebo pleťové mlieko, avšak prenos kmitov ultrazvuku do pokožky je takto menej účinný.

Vibrácie vytvárajú efekt kompresie a dekompresie, ale tiež sa to nazýva mikromasáž.  Zvyšuje sa priepustnosť bunkových membrán a prietok tekutín, zlepšuje sa bunkový metabolizmus. Lokálny vzrast teploty je v dôsledku trenia z mikromasáže. To stimuluje prietok krvi a zvyšuje  sa aj teplota v ošetrovanej oblasti.

Efekty ultrazvuku:

 • Sonoforéza: Hydrofilný gél preniká cez bariéru pokožky. Preto kvalita gélu, jeho čistota, nezávadnosť je veľmi dôležitá!
 • Fibrolýza: Tento efekt vzniká v hĺbke tkaniva, mechanicky uvoľňuje spojovacie fibrózy.
 • Metabolizmus: Zlepšuje sa priepustnosť membrán buniek a tým bunková výmena, odstraňovanie toxínov a škodlivín z pokožky.
 • Drenážny efekt: Generuje sa reflexívna vazodilatácia a prietok lymfy.
 • Lipolýza: Zlepšuje sa rozpúšťanie tukov, trigyceridov, napomáha tomu aj použitie lipolýzneho gélu.
 • Spevnenie tkaniva: Je výsledkom všetkých procesov od detoxikácie cez látkovú výmenu až po normalizáciu tkaniva.
 • Frekvencie: 1-MHZ sa obvykle používa na telo a nad 3-MHZ na tvár.

Gély: Používajú sa čisté gély ako pri ultrazvukovom vyšetrení, alebo s prísadami Aloe Vera na špecifické problémy ako akné, s kapsaicínom ako pri celulitíde atď. Odporúčajú sa aj prípravky s obsahom hyaluronanu, napríklad Hyaluronového gélu, ako špičkového produktu, ktorý sa rozvinie do svojho objemu v najhlbších štruktúrach pokožky. Je dôležité, aby bol zmesou nízko a vysokomolekulárneho hyaluronanu, čo umožní výbornú distribúciu v pokožke.

3. Meridiány

Pri použití žehličky, ktorá vytvára ióny sa dotýkame meridiánov, biologicky aktívnych bodov a stimuluje sa detoxikácia (odstraňovanie škodlivých látok) v ošetrovanej oblasti a oblasti naviazanej na príslušné meridiány bez toho, aby sme si to uvedomovali. Elektrostimulácia biologicky aktívnych bodov funguje dokonca lepšie ako klasická akupunktúra ihlami. Laserovým svetlom dochádza tiež k stimulovaniu akupunktúrnych bodov a meridiánov.

Inou metódou je použitie lepivých elektród (často krát nazývané TENS alebo EMS) na rôznych častiach tela a ich napájanie rôznym priebehom napätia a prúdu.

4. Iónová terapia (Galvanoterapia)

Funkcia iónov:

Energia z galvanickej iónovej výmeny útočí na baktérie a podporuje regeneráciu buniek. Nečistoty z pórov sa dostavajú na povrch pokožky. Po jej očistení, následne použité vyživujúce látky. Krémy a gély sa transportujú hlbšie do pokožky. Pokožka je viac hydratovaná a pleť sa napne, čo vrásky vyrovnáva a redukuje.

Pre maximalizáciu efektu odporúčame počas aplikácie používať vodivý gél, čo zlepšuje priebeh procesu, alebo čistiace pleťové mlieko na vyčistenie pokožky a v závere kvalitnejší produkt vhodný k tomuto druhu ošetrenia napr. gél s obsahom kyseliny hayluronovej.  Perfektné vstrebanie vášho obľúbeného krému, gélu či vyživujúceho prostriedku sa zlepšuje jemnými vibráciami, ale najefektívnejšie sú ultrazvukové kmity na vnášanie do hĺbky pokožky.

5. Kontraindikácie:

Všetko čo funguje má svoje kontraindikácie. Ak by tieto prístroje nevyvolávali efekt, tak by kontraindikácie neexistovali. U kozmetických prípravkov a doplnkov si overte znášanlivosť na iných častiach tela ako tvár  v kratšom čase a nižšom dávkovaní prostriedku. Vždy si prečítajte kontraindikácie výrobku, ktorý ste si zakúpili a dodržiavajte ich vo vlastnom záujme.

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

 • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
 • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

 • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0907 173 910. 
 • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.