Účinky chlórovanej vody na našu pokožku

Bazén s chlórovanou vodou? Alebo morskou vodou? Alebo dovolenka pri mori? Všetko ovplyvňuje pokožku a poradíme vám ako ju správne po kúpaní ošetrovať a ako redukovať nepriaznivé účinky chlóru.

Predčasné starnutie pleti

Morská voda a aj chlórovaná voda majú dopad na stav našej pleti a urýchľujú starnutie, alebo dokonca majú nepriaznivé účinky na zdravie. Niektorí plavci napríklad dostanú alergiu na chlórovanú vodu a preto vyhľadávajú morskú, ktorá je už aj súčasťou mnohých bazénov. Všeobecne sa hovorí, že viacej kožných problémov sa vyskytuje v chlórovanej vode ako morskej, alebo slanej vode. Morská voda väčšinou spôsobuje vysušenie a svrbenie, ktoré po sprche vymizne. Chlór spôsobuje podráždenie, alebo niekedy aj červné škvrny, alebo vyrážky. Chlór zároveň zbavuje pokožku kožného mazu a poškodzuje epidermis, čo prináša zrýchlené starnutie pleti. Chlór je však potrebný, aby zabil všetky škodlivé baktérie vo vode. Obe, morská aj chlórovaná voda urýchľujú starnutie pleti, ktorému sa dá zabrániť.

Tipy ako ošetrovať pleť po kúpaní:

 • Vyhýbajte sa chlórovanej vode a uprednostnite morskú, alebo slanú vodu.
 • Udržiavajte pH vody medzi 7.2-7.8 a pravidlne ho kontrolujte.
 • Chlór sa udržiava v pleti aj po sprchovaní. Preto sa odporúča použiť sprchový gél na celé telo. Hlavne sa odporúča očistiť pleť enzýmovým peelingom, ktorý ju zbaví všetkých nečistôt, alebo aj čistiacou penou.
 • Po sprche je potrebné pleť ošetriť pleťovým krémom s kyselinou hyalurónovou, ktorý zablokuje vstrebávanie chlóru do pokožky.
 • Na pleť si naneste aloe vera, ak je pleť začervená, alebo podráždená.
 • Pokiaľ máte nad 30 rokov, po osrpchovaní si naneste pleťové sérum proti vráskam a následne pleťový krém s prírodnými olejmi a kyselinou hyalurónovou.
 • Po plávaní je potrebné udržiavať dostatočný pitný režim.  

Kingray odporúča:

 1. Po kúpaní sa osprchujte a použite sprchový gél.
 2.  Po kúpaní naniesť na celé telo telové mlieko
 3.  Po kúpaní vyčistiť tvár buď ezýmovým peelingom, alebo čistiacou penou
 4.  Následne naneste pleťové sérum na tvár

95% tovaru skladom

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Doručenie do 24 hod.

Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD, ktorá garantuje doručenie do 24 hod pri objednávkach na dobierku. Objednávky uhradené bankovým prevodom expedujeme po pripísaní na náš účet do 12.00 hod v daný deň, po 12.00 hod na druhý deň. 

Doprava zdarma nad €100

Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.

Technické poradenstvo

V prípade, že sa neviete rozhodnúť, ktorý produkt je pre Vás najvhodnejší, informujte sa na tel. čísle 0907 173 910. Pokiaľ chcete poradiť výživový doplnok alebo prístroj vzhľadom na svoj zdravotný stav, volajte tiež uvedené číslo. 

Platba kartou

Platiť kartou môžete priamo v e-shope, alebo kuriérovi pri doručení.

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk - PRIPRAVUJEME