Účinky stresu a zápalu na telo a pokožku

Stresu sa nedá vyhnúť len tak ľahko. Problémy doma, v práci, v škole, účty, deti, rodina...stále sa niečo nájde, čo nás potrápi a vytvorí nám vrásky na tvári. A nie len vrásky na tvári. Stres ovplyvňuje aj vlasy, nechty, orgány, ale aj naše mentálne zdravie. Stres vytvára zmeny v chemických reakciách tela, ktoré negatívne ovplyvňujú telo, pokožku aj myseľ.

Stres spôsobuje akné

U mladých ľudí môže stres spôsobiť vznik akné. Je to z dôvodu, že stres produkuje viacej kortizolu a ten dáva signál mazovým žľazám, aby produkovali viacej mazu na pokožke. Mastná pleť je náchylnejšia na tvorbu akné. Na aknóznu a mastnú pleť je ideálne ošetrenie s aloe vera.

 Stres zhoršuje kožné problémy

Ak máte nejaký zdravotný kožný problém, tak je potrebné zájsť k dermatológovi, ktorý vám nastaví liečbu. Avšak aj táto liečba bude menej efektívna, ak budete pod neustálym stresom. Stres napríklad zhoršuje symptómy ochorení ako psoriáza, rosacea a ekzém. Dokonca môže spôsobiť dermatologický zápal, alebo výsev na pokožke, alebo alergické reakcie.

Pre pleť, ktorá je extrémne citlivá a má sklony k začervenaniu odporúčame používať zdravotnú kozmetiku Wellmaxx Skineffect, ktorý pokožku upokojuje a redukuje jej začervenanie.

Stres urýchľuje starnutie a vznik vrások

Pod veľkým stresom pokožka starne pred očami. Vznik vrások sa urýchľuje a už existujúce vrásky sa prehlbujú. Pokožku je potrebné ošetrovať kozmetikou podľa veku.

Pre vekovú kategóriu do 35 rokov postačuje ošetrenie kozmetikou s kyselinou hyalurónovou.

Pre vekovú kategóriu od 35 do 45 pokožka už pravdepodobne potrebujete dve účinné ingrediencie na vrásky, napríklad kyselina hyalurónová s kaviárom.

Pre vekovú kategóriu od 45 rokov, alebo pre tých, ktorý majú hlboké vrásky, resp. sa u nich objavujú mimické vrásky, odporúčame bunkový lifting s aktívnymi peptidmi.

 1.        Kyselina Hyalurónová
 1.        Kyselina hyalurónova s kaviárom
  1.        Bunkový lifting s peptidmi

  Stres vytvára opuchy

  Určite ste sa po prebdenej noci prebudili s kruhami pod očami. Pokiaľ kvoli stresu neviete spávať, dochádza k zhoršeniu detoxikácie tela a hromadeniu tekutiny a toxínov pod očami, ktoré spôsobujú opuchy a vačky, tak je potrebné ošetrenie očných partií najlepšie detoxikačnou kozmetikou.

  Wellmaxx Detox rada obsahuje detoxikačný očný krém, ktorý je ideálny na odstraňovanie opuchov. Tento krém zlepšuje prekrvenie a odvod odpadových látok

  Stres vytvára v tele zápal

  Stres nevplýva len na výzor a pokožku, ale vytvára aj zápaly v tele. Modernizácia a vplyv výskumov a vedy nám zvýšil priemernú dĺžku života, avšak vzrástol aj počet ochorení a mnohé z nich majú práve pôvod v strese. Chronický stres zhoršuje homeostázu, čo vplýva na vznik ochorení ako ateroskleróza, ochorenia pečene, depresie, vysoký krvný tlak, cukrovka atď. Chronický zápal je hlavnou príčinou chronických ochorení. Podľa výskumov, stres vytvára zápal periférne a centrálne a to vedie k mnohých ochoreniam. Tieto ochorenia môžeme zaradiť do nasledovných skupín:

  Kardiovaskulárne ochorenia:

  •        Hypertenzia
  •        Ateroskleróza

  Metabolické poruchy:

  •        Rezistancia na inzulín
  •        Dyslipidémia

  Psychotické a neurodegeneratívne ochorenia:

  •        Depresia
  •        Parkinsonova choroba

  Onkologické ochorenia:

  •        Rakovina pankreasu
  •        Rakovina prsníka
  •        Akútna lymfoblastická leukémia
  •        Rakovina pľúc

  Stresu sa snažte vyhnúť, aby ste zabránili vzniku ďalších ochorení, ktoré stres podporuje. Použitie výživových doplnkov môže pomôcť redukovať stres a zápal.

  Napríklad kurkumín redukuje zápal. Článok o tom nájdete tu.

  95% tovaru na sklade

  Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

  Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

  • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
  • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

  Zákaznícka podpora

  • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0907 173 910. 
  • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

  Ako dlho trvá dodanie?

  Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

  Facebook

  Facebook

  Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

  Heureka.sk

  Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

  Vernostný program

  Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

  1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

  Mall.sk

  Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.