Výživové doplnky prírodnej medicíny (Čínska tradičná medicína a Ajurvéda)

Výživové doplnky a zdravá výživa

Farmaceuti a lekári - zachraňujú miliardy ľudí po celom svete. Farmaceuti vyvíjajú a lekári liečia a diagnostikujú. Navzájom spolupracujú a testujú očkovacie vakcíny, chemické lieky, antibiotiká a mnohé iné lieky, ktoré zachraňujú ľudské životy, alebo aspoň uľahčujú život chorým. Farmaceutický priemysel stále silnie, získava poznatky a vyvíja stále nové a nové lieky. Lekári sa neustále vzdelávajú a rozširujú svoje poznatky skúsenosťami a štúdiom. Pomáhajú svojimi vedomosťami, radami aj rukami. Verte študovaným a skúseným lekárom, pretože sa snažia stanoviť vašu diagnózu a zistiť, čo vás trápi a čo Vám pomôže, čo Vás vylieči alebo nájsť spôsob, ako zmierniť ťažkosti.  Avšak lekári liečia to, čo Vás trápi a len zriedka hľadajú, prečo to, čo Vás trápi vzniklo a kde to má korene a príčiny.

Prírodná medicína

Diagnostikovať dokážu aj niektorí liečitelia. Existuje naozaj množstvo dobrých liečiteľov, ktorí majú „nadanie“ a rovnako ako lekári pomáhajú mnohým klientom zlepšiť ich zdravie spôsobom im jedinečným. Sú liečitelia, ktorí nemajú "liečivé schopnosti" pomáhať a poradiť  – ale pomáhajú klientom prostredníctvom napr.  prírodnej medicíny. 

Čínska tradičná medicínaajurvédska medicína – to všetko sú prírodné spôsoby liečby a prevencie. Pár rokov dozadu, len si spomeňte to bolo podobné aj u nás – používali sa bylinky a lekárne neboli na každom rohu. Niektoré smery idú po príčine ochorení, pretože ak odstránite príčinu, zanikne aj ochorenie. Ajurvéda je napríklad o rovnováhe a o tom, že nerovnováha musí spôsobiť posun, ktorý vedie nakoniec k zrúteniu niektorého systému a rozvoju ochorenia.

Medicínsky a farmaceutický priemysel versus prírodná medicína

Verte liekom, ktoré lekári predpisujú, ale nie vždy po nich okamžite siahajte – použite Váš vlastný rozum, lebo ide o Vaše zdravie.  Prečítajte si príbalový leták, opýtajte sa sami seba „ide o život alebo ma trápi len bolesť hrdla?“ a sami zvážte, či si dáte predpísať liek, alebo  užijete  niečo „prírodné“. Napríklad pri bolestiach hrdla bylinkový čajpri bolestiach kĺbov bylinkový alebo chladivý zábal/obkladpri migrénach prírodne homeopatické kvapky a pri kašli cordyceps, cordyceps s reishi, alebo kurkumín.

Pokiaľ nejde o život a trápi Vás bežný vírus, vyskúšajte prírodné dostupné prostriedky. Keď nezaberú, nasaďte si lieky predpísané od lekára. Mnohokrát zistíte, že naordinované antibiotiká alebo lieky od bolesti nepotrebujete, lebo sa vám po pár dňoch uľaví aj vďaka doplnkom výživy. Treba však povedať, že aj mnohí lekári nesiahajú ihneď po antibiotikách a trend ich okamžitého predpisovania sa mení, ale niekedy ich nepredpíšu a radia to, o čom píšeme v tomto príspevku.

Prírodná medicína existovala už dávno pred klasickou medicínou, ktorú poznáme dnes. Číňania majú Čínsku tradičnú medicínu, indovia Ajurvédsku medicínu, na Slovensku to boli bylinky čo liečia, z prírodnej lekárne a pod. ale teraz a u nás je to predovšetkým západná medicína, ktorej bezvýhradne dôverujeme. Na Slovensku je už mnoho liečiteľov a naturopatov, ktorí sa snažia priblížiť ľuďom aj iný pohľad na ochorenia a snažia sa prírodnými spôsobmi liečiť podstatu ochorenia a nie príznaky. Je na každom človeku a závisí aj na okolnostiach, akým smerom sa vydá.

Prvé priznaky ochorenia

Pri akýchkoľvek prvých príznakoch ako je mierne nachladnutie, bolesť hlavy, únava, pocit ťažkých nôh a iné odporúčame okamžité užívanie prostriedkov z prírodnej medicíny (prírodné doplnky výživy). Už pri prvých príznakoch treba zareagovať. Nenechajte vznikajúce ochorenie doviesť do štádia, keď už nebudete mať síl a chuť čakať na pomalé účinky prírodnej medicíny, keď viete, že západná medicína zaúčinkuje rýchlejšie. Keď je človek naozaj už chorý, tak mu je jedno, že napr. antibiotiká majú aj nepriaznivé účinky na  zdravie – hlavne, že mu je lepšie. Preto pri prvých príznakoch užite prírodný prostriedok – pravidelnosť a dlhodobosť užívania sa vypláca.

Ak nemáte príznaky, ale vidíte okolo seba v práci ľudí, ktorí pokašliavajú, majú nádchu alebo iné príznaky ochorenia, odporúčame začať s prevenciou okamžite. 

Špičkové doplnky vysokej kvality

Kurkumín pomáha pri ochoreniach ako rakovina, alergie, Alzheimerova choroba, Kronova choroba, srdcovo-cievne ochorenia atď. Výskum neustále prebieha. Výskum kurkumínu in vitro a na zvieratách priniesol úspešné výsledky a preukázal jeho protizápalové a protivírusové účinky.

Cordyceps sinensis je považovaný za všeliek – Číňaňia veria, že dokáže vyliečiť akékoľvek ochorenie. Má proti-rakovinové účinky, proti-zápalové účinky a v Číne sa používa na podporu liečby respiračných a obličkových ochorení. Zlepšuje stav imunity.

Cordyceps-reishi sa používa na posilnenie imunity a ako pomocný doplnok pri liečbe onkologických ochorení – potrebuje čas a vysoké dávky, aby zaúčinkoval, ale je možné spozorovať lepšiu kvalitu spánku a viac sily okamžite. V Číne došlo ku výraznému zlepšeniu zdravotného stavu u onkologických pacientov po 3-4 mesiacoch potvrdené lekárskymi vyšetreniami. Pozitívne účinky sa dosiahli pri liečení malígnych nádorov a lipómov. To hovoria Čínske zdroje. U nás je to len doplnok výživy. Výskum však ďalej napreduje.

Záver

Či už na vás niečo lezie, alebo máte v okolí chorého, alebo potrebujee posiľniť imunitu, vyskúšajte najskôr prírodné formy, ktoré sú s nami dlhšie ako lieky. Pri bolesti nesiahajte hneď po liekoch proti bolesti, ale vyskúšajte kurkumín, alebo čaj z kurkumínu, ktorý má analgetický účinok. 

Odporúčané produkty1