Rady a tipy ako správne používať žehličky na pleť

Pred použitím žehličky na pleť

Pred ošetrením žehličkou je potrebné mať pleť dôkladne odllíčenú.

  1. Pokiaľ máte make-up, odstráňte make-up odličovačom alebo čistiacim mliekom. V prvom kroku nepoužívate žehličku na pleť.
  2. Vyčistite si pleť tonikom alebo micelárnou pleťovou vodou, aby ste pleť zbavili aj tých posledných nečistôt, ktoré sa na pleti ešte môžu nachádzať. V druhom kroku nepoužívate žehličku na pleť.

Po takto dôkladne odlíčenej pleti môžete začať s ošetrením vašou obľúbenou žehličkou na pleť. Niektoré žehličky majú 2 funkcie, niektoré až 5 funkcii, preto tu uvádzame len všeobecné programy a preto je potrebné si ich prispôsobiť podľa toho, aké funkcie vaša žehlička ponúka.

Ošetrenie pleti žehličkou na pleť

  1. Dôkladné hĺbkové čistenie pleti prístrojom: Na žehličke potvrďte funkciu ultrazvuku + záporné ióny a nastavte si čas 5 minút. Na hlavicu prístroja a na tvár si naneste čistiaci gél alebo akýkoľvek čistiaci prostriedok, ktorý je gélovitý. Hlavica prístroja sa musí po pleti kĺzať. V časovom intervale 5 minút prejdite krúživými pohybmi niekoľkrát oblasť celej tváre - bradu, lícnu oblasť, nos, čelo - ku každej oblasti sa vráťte niekoľkokrát.
  2. Omladenie pleti a aplikácia prípravku (ampulky, sérum, čokoľvek s vysokou koncentráciou účinných látok v gélovitej alebo vodovej konzistencii, vhodné sú aj ampulky s kyselinou hyaluronovou, hyalurónové gély, hyalurónové pleťové séra): Na žehličke potvrďte funkciu ultrazvuku + kladné ióny, prípadne aj červené fotóny (červené fotóny pomáhajú lepšie preniknúť účinným látkam do hlbších vrstiev kože, modré svetlo sa používa na akné, zelené svetlo sa používa na pigmentové škvrny) a nastavte si čas od 1-15 minút, 15 minút je maximálna dĺžka jednej aplikácie. 

Žehličkou ste docielili dôkladné hĺbkové čistenie a aplikovanie koncentrátov s vysokou koncentráciou. 

Každá funkcia má iné využitie.

Po ošetrení

  1. V poslednom kroku na pleť naneste ochranný pleťový krém, nočný krém, alebo denný krém. Nemusí to byť krém z našej ponuky. Akýkoľvek krém, ktorý používate. Na hlbšie vrásky odporúčame peptidové a retinolové krémy, na jemnejšie vrásky sú vhodné krémy s argánovým olejom, s kyselinou hyaluronovou. Na stredne hlboké vrásky alebo na suchú pleť je vhodný napríklad regeneračný krém s kaviárom.  

Podrobnejšie o funkciách: 

Ultrazvuková terapia

Ultrazvukové vlny vyvolávajú vibrácie tkanív, predovšetkým tkanív s obsahom kolagénu. Vibrácia vyvoláva teplo. Zvýšením teploty tkanív dochádza k lepšiemu okysličovaniu buniek a odstraňovaniu odpadov. Ultrazvuk preniká do hĺbky 2mm. Ultrazvukové vlny nepočuť a zarievanie tkanív necítiť. Jediným dôkazom fungovania ultrazvuku je jeho vibrácia - keď na povrch hlavice kvapnete kvapku vody, voda sa rozkmitá. Oscilácia alebo kmitanie tkaniva vyvolané ultrazvukovými vlnami rozkmitá molekuly vody, čo uľahčuje pohyb medzi vonkajšími a vnútornými bunkami, čo zvyšuje aktivitu fibroblastov a tvorbu kolagénu. Bolo dokázané, že ultrazvuk pomáha vstrebávať vodivé koncentráty - gél alebo sérum s kyselinou hyaluronovou hlbšie do pleti.

Fotónová terapia

Svetelná alebo fotónová terapia zvýšuje produkciu ATP (energiu buniek) a zvyšuje sa proliferácia buniek a migrácia (najmä fibroblastami), modulácia hladín cytokínov, rastových faktorov a zápalových mediátorov a zvýšenie oxysličenia tkanív.

Červené svetlo a ultrazvuk: redukuje vrásky a zlepšuje tonicitu pleti

Modré svetlo a ultrazvuk: čistí póry

Galvanoterapia

Jednosmerný elektrický prúd zlepšuje prekrvenie a okysličenie v ošetrovanej oblasti. Významne zlepšuje vstrebateľnosť kozmetických prípravkov. Galvanoterapia zlepšuje životnosť buniekzbavuje ich voľných radikálov a oddialuje starnutie pleti.

Dôležité: Ku generovaniu iónov dochádza len v prípade, že sa dotýkate plochou palca kovového pásika.  Iónová terapia vyžaduje vodivé spojenie palca a kovového pásika, ale aj tvár by mala byť vodivá, preto by mali byť ruky aj pleť pred použitím čisté a odmastené umytím a mierne zvlhčené pre zaistenie vodivosti. Gély alebo prípravky pre ktoré je príznačný vysoký obsah vody, sú pre tento účel ideálne, nakoľko gély sú spravidla vodivé. Gély sú ideálne na ultrazvukové aplikácie nakoľko veľmi dobre prenášajú energiu do pokožky. Na konečné povrchové nanášania prípravkov, odporúčame hyaluronové gély a kvalitnú kozmetiku. Taktiež ich vnášanie do pokožky ultrazvukom. Hydratačný krém by sa mal použiť na konci aplikácie

Ako často žehličku používať?

Pravidelné ošetrenie pleti sa vypláca. Odporúčame pravidelné ošetrovanie pleti min. 3-4 krát do týždňa. 

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

  • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
  • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

  • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0907 173 910. 
  • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.