Potrebujem byť pripravený, že dostanem koronavírus?

Potrebujem byť pripravený, že dostanem koronavírus?

Prepodkladá sa, že 80% populácie podľa WHO dostane koronavírus. Je to ako potichu tikajúca bomba. Ale aby nevybuchla, mali by sme svoje telo pripraviť nato, že ho dostaneme.  

To, že sme doma je len prevencia, aby sa do nemocnice nedostalo zrazu toľko ľudí, že ich bude viac ako lôžok. Vlastne postupne čo sa deje vo svete je imunizácia populácie vírusom a neskôr keď ho dostaneme, symptómy nemusia byť tak závažné, ako keby sme ho dostali nepripravení a vo vysokej dávke, lebo to je najhoršia kombinácia. Mať hustú krv a dostať vysokú dávku vírusu môže byť smrteľné.

Väčšina ľudí prekoná koronavírus bez symptómov, alebo len s miernymi symptómami. Ale sú aj takí a to hlavne starší ľudia, alebo ľudia s oslabenou imunitou, ktorí budú potrebovať pomoc lekárov. 

Ako sa na koronavírus pripraviť doma?

Ochranné masky

V prvom rade je potrebné mať ochranné masky, keď ideme na ulicu, alebo do obchodu. Tieto masky nás ochránia pri nákupoch, ale zároveň chránia aj ostatných, keby sme náhodou boli asymptomatickí prenášači vírusu, o čom ani vedieť nemusíme. 

Rukavice

Pri každom nákupe je potrebné použiť gumenné rukavice, ktoré nás chránia pred vírusom. Ako vieme, vírus prežíva na povrchu dosť dlho a preto každý nákup absolvujte s rukavicami, ktoré po nakupovaní vyhodíte.

Dezinfekčné prostriedky a alkohol

Dezinfekcia dezinfekčným mydlom v trvaní 1 minúty zabije vírus úplne. Môžete následne použit alkoholovú dezinfekciu na úplné odstránenie nečistôt.

Oximeter

Pokiaľ vírus už máme a naša imunita je slabá, musíme si kontrolovať naše pľúca. Hádam najjednoduchším testom je zadržanie dychu na 20 sekúnd. Ak sa nám to podarí bez toho, aby sme sa rozkašlali a mali tlaky na hrudníku, alebo chrbte, tak pravdepodobne naše pľúca sú v poriadku.

Pokiaľ máme kašeľ a tlaky na hrudníku, je potrebné si kontrolovať hodnoty kyslíka, načo môže v domácom prostredí slúžiť oximeter. Pulzová resp. pulzná oximetria je neinvazívna metóda na kontinuálne zisťovanie saturácie hemoglobínu kyslíkom v arteriálnej krvi prostredníctvom merania absorpcie svetla. Metóda je jednoduchá. U pacientov s rizikom respiračného zlyhania je dôležité sledovať účinnosť výmeny plynov v pľúcach, t.j. ako dobre je okysličená arteriálna krv. Pulzná oximetria je neinvazívna technika často používaná v klinickej praxi. 

Modré a červené polarizované/ laserové svetlo

Existujú štúdie, že modré polarizované svetlo zavedené do krvi zabíja vírusy. Štúdie boli vykonané pri mnohých vírusoch ako napríklad vírus chrípky avšak nikdy neboli vykonané zatiaľ na COVID-19. Preto je to hypotéza, ktorá môže pomôcť. My odporúčame ožarovanie nosovej dutiny modrým alebo červeným svetlom, pretože nosová dutina je bohato prekrvená, má množstvo tenkých kapilár a cez nosové dierky je krv schopná nasať energiu svetla do seba.

Červené svetlo zlepšuje viskozitu a reológiu krvi, biele krvinky tiež absorbujú určitú časť energie a nastáva ich mobilizácia, môže sa zvýšiť ich aktivita v problémových oblastiach, lebo ich prísun do problémových oblastí je intenzívnejší vďaka zlepšenej viskozite a reológií krvi. Zlepšuje sa pružnosť a elasticita červených krviniek. V prípade, že už máte pneumóniu je dobrá viskozita, reológia a elasticita červených krviniek dobrým predpokladom nasať zo vzduchu nadychovaného do pľúc toľko kyslíka, ako sa v daných podmienkach dá. Inou možnosťou v závažných stavoch sú pľúcne ventilátory alebo generátory kyslíka, aby telo dostalo toľko kyslíka, koľko je mu možné cez daný stav pľúc dopraviť.

Kyslíkový koncentrátor

Je to prístroj, ktorý poskytuje kyslík hypoxickým pacientom. V podstate laicky povedané, keď máte problémy s dýchaním a máte nedostatok kyslíka, tak vám cez masku na tvári, resp. cez nosovú kyslíkovú kanylu dodáva kyslík. Niekedy to môže byť záchrana mať doma prenosný kyslíkový koncentrátor, pretože počas epidémie ako je koronavírus, nikdy nevieme, ako rýchlo príde záchranka v prípade, že sa nevieme nadýchnuť a nestačí nám dych. Bohužiaľ kyslíkové koncentrátory sú zdravotnícke pomôcky a ich cený sa pohybujú od 600 EUR pri malých prenosných jednotkách a nie všetci sme si ich schopní zabezpečiť. Môžu byť hlavne nevyhnutnosťou u starších ľudí, ktorí majú najvyššie riziko.

Prístroj Bioquant NS

My veríme, že dobrá krvná reológia je základ pre boj s každým vírusom a každou chorobou. Keď sú vlastnosti krvi v poriadku, tak aj imunita je v poriadku a telo je schopné cez biele krvinky bojovať s každým invazívnym mikroorganizmom. Bioquantom ožarujeme krv, teda aj všetky jej komponenty teda červené krvinky aj biele krvinky. Ak sú červené krvinky a sérum teda krvná plazma nabité energiou červeného svetla, tak dochádza k oddeleniu červených krviniek, čím sú schopné v dobre tečúcej krvi lepšie prenášať kyslík a odnášať kysličník uhličitý. Keďže sú ožiarené aj biele krvinky, v dobre tečúcej krvi sa normalizuje imunita a telo je schopné účinnejšie bojovať s čímkoľvek. 

Potrebujem byť pripravený, že dostanem koronavírus?

Aká je odpoveď po prečítaní tohto článku? Áno, idem sa pripaviť, zlepším podmienky vo svojom tele, lebo neexistuje dôvod, prečo by som to práve ja nemal dostať. Budeme to mať takmer všetci.