Artemisinín a onkologické ochorenia

Artemisinín je chemická zlúčenina, ktorá reaguje so železom za vzniku voľných radikálov, ktoré môžu ničiť bunky. Rakovinové bunky si na svoju proliferáciu vyžadujú a absorbujú veľké množstvo železa. Sú náchylnejšie na cytotoxický účinok artemisinínu ako normálne bunky. Rakovinové bunky exprimujú veľkú koncentráciu receptorov transferínu na bunkovom povrchu, ktoré uľahčujú absorpciu plazmatického proteínu prenášajúceho železo prostredníctvom endocytózy. Kovalentným značením artemisinínu na transferín sa artemisinín mohol selektívne zachytiť a skoncentrovať rakovinovými bunkami. Ďalej by sa artemisinín aj železo transportovali do bunky v jednom balení. Akonáhle je molekula transferínu označená artemisinínom endocytovaná, uvoľní sa železo a reaguje s artemisinínovými zvyškami označenými na transferín. Tvorba voľných radikálov zabíja rakovinové bunky. Autori zistili, že transferín značený artemisinínom je vysoko selektívny a účinný pri zabíjaní rakovinových buniek. 

Záver: Konzumácia artemisinínu a železa dokáže zabíjať rakovinové bunky ešte efektívnejšie, ako samotný artemisinín.

Link na Pubmed

Artemisinín a Covid-19

Preklad článku zo stránky WHO

Brazzaville - Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) víta inovácie po celom svete vrátane výmeny liekov, tradičných liekov a vývoja nových terapií pri hľadaní potenciálnych spôsobov liečby COVID-19.

WHO uznáva, že tradičná, doplnková a alternatívna medicína má veľa výhod a Afrika má za sebou dlhú históriu tradičnej medicíny a lekárov, ktorí hrajú dôležitú úlohu pri poskytovaní starostlivosti populáciám. Liečivé rastliny ako Artemisia annua (artemisinín) sa považujú za možné spôsoby liečby COVID-19 a mali by sa testovať na účinnosť a nepriaznivé vedľajšie účinky. Afričania si zaslúžia používať lieky testované na rovnakých štandardoch ako ľudia vo zvyšku sveta. Aj keď sú terapie odvodené z tradičnej praxe a prirodzené, je stanovenie ich účinnosti a bezpečnosti dôslednými klinickými skúškami kritické.

Africké vlády prostredníctvom svojich ministrov zdravotníctva prijali rezolúciu vyzývajúcu členské štáty, aby predložili dôkazy o bezpečnosti, účinnosti a kvalite tradičnej medicíny na päťdesiatom zasadnutí regionálneho výboru WHO pre Afriku v roku 2000. Krajiny tiež súhlasili s uskutočnením príslušného výskumu a požadovaním regulačné agentúry pre lieky, aby schvaľovali lieky v súlade s medzinárodnými normami, medzi ktoré patrí produkt, ktorý sa riadi prísnym protokolom o výskume a podrobuje sa testom a klinickým skúškam. Tieto štúdie zvyčajne zahŕňajú stovky ľudí pod dohľadom národných regulačných orgánov a môžu trvať niekoľko mesiacov v zrýchlenom procese.

WHO spolupracuje s výskumnými inštitúciami na výbere produktov tradičnej medicíny, pri ktorých je možné skúmať klinickú účinnosť a bezpečnosť liečby liekom COVID-19. Organizácia bude ďalej pokračovať v podpore krajín pri skúmaní úlohy tradičných lekárov pri prevencii, kontrole a včasnom odhalení vírusu, ako aj pri postúpení prípadov zdravotníckym zariadeniam.

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

  • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
  • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

  • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0907 173 910. 
  • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.