Artemisinín a onkologické ochorenia

Artemisinín je chemická zlúčenina, ktorá reaguje so železom za vzniku voľných radikálov, ktoré môžu ničiť bunky. Rakovinové bunky si na svoju proliferáciu vyžadujú a absorbujú veľké množstvo železa. Sú náchylnejšie na cytotoxický účinok artemisinínu ako normálne bunky. Rakovinové bunky exprimujú veľkú koncentráciu receptorov transferínu na bunkovom povrchu, ktoré uľahčujú absorpciu plazmatického proteínu prenášajúceho železo prostredníctvom endocytózy. Kovalentným značením artemisinínu na transferín sa artemisinín mohol selektívne zachytiť a skoncentrovať rakovinovými bunkami. Ďalej by sa artemisinín aj železo transportovali do bunky v jednom balení. Akonáhle je molekula transferínu označená artemisinínom endocytovaná, uvoľní sa železo a reaguje s artemisinínovými zvyškami označenými na transferín. Tvorba voľných radikálov zabíja rakovinové bunky. Autori zistili, že transferín značený artemisinínom je vysoko selektívny a účinný pri zabíjaní rakovinových buniek. 

Záver: Konzumácia artemisinínu a železa dokáže zabíjať rakovinové bunky ešte efektívnejšie, ako samotný artemisinín.

Link na Pubmed

Artemisinín a Covid-19

Preklad článku zo stránky WHO

Brazzaville - Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) víta inovácie po celom svete vrátane výmeny liekov, tradičných liekov a vývoja nových terapií pri hľadaní potenciálnych spôsobov liečby COVID-19.

WHO uznáva, že tradičná, doplnková a alternatívna medicína má veľa výhod a Afrika má za sebou dlhú históriu tradičnej medicíny a lekárov, ktorí hrajú dôležitú úlohu pri poskytovaní starostlivosti populáciám. Liečivé rastliny ako Artemisia annua (artemisinín) sa považujú za možné spôsoby liečby COVID-19 a mali by sa testovať na účinnosť a nepriaznivé vedľajšie účinky. Afričania si zaslúžia používať lieky testované na rovnakých štandardoch ako ľudia vo zvyšku sveta. Aj keď sú terapie odvodené z tradičnej praxe a prirodzené, je stanovenie ich účinnosti a bezpečnosti dôslednými klinickými skúškami kritické.

Africké vlády prostredníctvom svojich ministrov zdravotníctva prijali rezolúciu vyzývajúcu členské štáty, aby predložili dôkazy o bezpečnosti, účinnosti a kvalite tradičnej medicíny na päťdesiatom zasadnutí regionálneho výboru WHO pre Afriku v roku 2000. Krajiny tiež súhlasili s uskutočnením príslušného výskumu a požadovaním regulačné agentúry pre lieky, aby schvaľovali lieky v súlade s medzinárodnými normami, medzi ktoré patrí produkt, ktorý sa riadi prísnym protokolom o výskume a podrobuje sa testom a klinickým skúškam. Tieto štúdie zvyčajne zahŕňajú stovky ľudí pod dohľadom národných regulačných orgánov a môžu trvať niekoľko mesiacov v zrýchlenom procese.

WHO spolupracuje s výskumnými inštitúciami na výbere produktov tradičnej medicíny, pri ktorých je možné skúmať klinickú účinnosť a bezpečnosť liečby liekom COVID-19. Organizácia bude ďalej pokračovať v podpore krajín pri skúmaní úlohy tradičných lekárov pri prevencii, kontrole a včasnom odhalení vírusu, ako aj pri postúpení prípadov zdravotníckym zariadeniam.

95% tovaru skladom

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Doručenie do 24 hod.

Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD, ktorá garantuje doručenie do 24 hod pri objednávkach na dobierku. Objednávky uhradené bankovým prevodom expedujeme po pripísaní na náš účet do 12.00 hod v daný deň, po 12.00 hod na druhý deň. 

Doprava zdarma nad €100

Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.

Technické poradenstvo

V prípade, že sa neviete rozhodnúť, ktorý produkt je pre Vás najvhodnejší, informujte sa na tel. čísle 0907 173 910. Pokiaľ chcete poradiť výživový doplnok alebo prístroj vzhľadom na svoj zdravotný stav, volajte tiež uvedené číslo. 

Platba kartou

Platiť kartou môžete priamo v e-shope, alebo kuriérovi pri doručení.

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk - PRIPRAVUJEME