kingray.sk Reviews with ekomi.sk
kingray.sk Reviews with ekomi.sk

Alkalická voda

Alkalická voda (zásaditá voda)

To, čo pijeme a jeme, ako myslíme a koľko sa pohybuje ovplyvňuje ako naše telo pracuje. Každá aktivita človeka znamená produkciu kyselín. Každý pohyb a fyzická námaha, aj myšlienka sa zakladajú na energií a ľudské bunky v procesoch získavania energie produkujú kyseliny. Ak teda chceme byť pripravení na takéto aktivity, naše telo a predovšetkým krv by mali byť mierne zásadité. Krv si udržiava pH 7,4, aby bola pripravená viazať kyseliny. Keď vstupy do tela, čo jeme a pijeme, sú sami o sebe kyslé tak výsledkom je, že krv si požičiava zásadité látky (alkálie) z orgánov tela. Ak v tomto štýle pokračujeme dlhodobo, prejaví sa to na pokožke, v kostiach (osteopénia, osteoporóza) a takýto stav je veľmi nežiadúci. pH krvi je jedna z troch základných podmienok chemických reakcií, správneho priebehu enzymatických reakcií a ak sa dostaneme do stavu acidózy (prekyslenia), nastáva proces zhoršovania stavu nášho zdravia.

Ako riadiť pH, aby sme ho mali v tele na správnej hodnote?

Odpoveď je jednoduchá. Je treba riadiť vstupy, merať a kontrolovať výstupy a vedome vytvoriť spätnú väzbu na vstupy, tak, aby sme dosiahli to, čo potrebuje krv a celé telo a to je hodnota pH 7,4. Ph ORP meter sa dá použiť nielen na kontrolu tekutých vstupov, ale aj na meranie výstupu a to pH a ORP moču.

Prekyslenie organizmu

Ak denno-denne pijeme sladké nápoje alebo alkohol a konzumujeme nezdravú stravu, naše telo je prekyselné. Ak pijeme veľa vody, konzumujeme ovocie a zeleninu a neprepchávame sa, tak telo funguje v zásaditom stave a aj výstupom je zásaditý moč.

Na trhu existuje množstvo prístrojov na úpravu vody. V prvom rade musíte zistiť, akú vodu pijete. Na meranie vody môžete použiť ORP a pH meter. Nepoužívajte lakmusové papieriky, lebo tie väčšinou merajú nepresne. Keď viete akú vodu pijete a pH nedosahuje zásadité hodnoty (nad 7,4), potrebujete si vodu doma upraviť. Na úpravu vody môžete použiť ionizátor vody, alkalizujúci džbán, alkalizujúci pohár, alkalizujúcu tyčinku, alebo iné pomôcky. 

Ideálne je piť vodu, ktorá má pH zásadité, teda od 7,4-8,5 a ORP musí byť negatívne. PH pod 6,5 je kyslá a neodporúča sa. 

kingray.sk Reviews with ekomi.sk