kingray.sk Reviews with ekomi.sk
kingray.sk Reviews with ekomi.sk

Artemisinín - Bylinné extrakty - Artemisín (palina)

Artemisinín (artemisín)

U nás nájdete extrakt artemisinínu (z paliny ročnej). Artemisinín máme registrovaný na ÚVZ ako výživový doplnok. V niektorých krajinách vo vysokých dávkach sa používa ako liek na liečbu malárie.

História artemisinínu

V roku 2015 bola udelená Nobelová cena doktorovi a profesorovi YouyuTu za objav artemisinínu. Artemisinin zachránil milióny životov a predstavuje jeden z významných príspevkov Číny k celosvetovému zdraviu. Do predtým neznámeho projektu 523 sa zapojilo veľa vedcov a Nobelova cena udelená jednej osobe nebola bez kontroverzie. 

Účinky artemisinínu

Artemisiníny sa získavajú z výťažkov z paliny ročnej (Artemisia annua) a sú aplikované pri malárií vrátane kmeňov vysoko rezistentných na liečivá. Ich účinnosť sa vzťahuje aj na fylogeneticky nesúvisiace parazitárne infekcie, ako je schistosomiáza. Nedávno tiež preukázali silné a široké protirakovinové vlastnosti v bunkových líniách.

Účinky artemisinínu zo sveta, ktoré boli podložené štúdiami:

  • Účinok proti malárií (aj rezistentným druhom)
  • Zabíja parazity (schistosomy)
  • Ničí rakovinové bunky
  • Inhibícia vírusu herpes simplex typ 1
  • Inhibícia vírusov ako hepatitídy B a C

Viac o artemisiníne sa dočítate v našich článkoch.


Artemisinín a jeho účinky

Artemisinín a jeho účinky

Artemisinín sa používa v Tradičnej Čínskej medicíne a Ajurvéde ako liek a v niektorých krajinách ako výživový doplnok. Na čo všetko zaberá sa dozviete v článku.


Výživové doplnky prírodnej medicíny (Čínska tradičná medicína a Ajurvéda)

Výživové doplnky prírodnej medicíny (Čínska tradičná medicína a Ajurvéda)

Prírodná medicína existovala už dávno pred klasickou medicínou, ktorú poznáme dnes. Číňania majú Čínsku tradičnú medicínu, indovia Ajurvédsku medicínu, na Slovensku to boli bylinky čo liečia, z prírodnej lekárne a pod. ale teraz a u nás je to predovšetkým západná medicína.

✔️ kurkumín pomáha proti zápalov a bolestiam ✔️ reishi má proti-rakovinové učinky ✔️ artemisinín pomáha proti niektorých vírusom a má proti-rakovinové účinky ✔️ cordyceps sinensis pôsobí ako prírodné antibiotikum


Rakovina, hrozba 21. Storočia

Rakovina, hrozba 21. Storočia

Nárast vedomostí o rakovine priniesol progres v prevencii, v skorej diagnostike a v liečbe. Vedci sa neustále učia o rakovine a neustále sa učiť budú. Prichádzajú nové metódy liečby, ale aj nové typy rakoviny. Preto výskum bude neustále pokračovať. Základom všetkého je však prevencia. 


Škodlivé potraviny, ktoré spôsobujú rakovinu

Škodlivé potraviny, ktoré spôsobujú rakovinu

Je množstvo potravín, ktoré sú škodlivé ako napríklad energetické nápoje, ale sú také, ktoré sú pre naše telo toxické a napriek tomu ich konzumuje niekedy aj trikrát denne. Množstvo onkologických a civilizačných ochorení narastá. Významne k tomu dopomohla žalostná situácia v potravinárskom priemysle. Preto čítajte etikety v mene vášho zdravia a zdravia. 

Cukor, aspartám a iné náhrady cukru, MSG, GMO sú zodpovedné za mnohé ochorenia napr. civilizačné ochorenia ako rakovina, cievne ochorenia, metabolické ochorenia, ale aj autoimunitné ochorenia. Prečo je to tak sa dozviete v článku.

kingray.sk Reviews with ekomi.sk