Astma a alergie

Astma a alergie väčšinou prichádzajú spolu. Keď je niekto alergický a často vystavovaný alergénom, tak sa v tele rozvíja zápalový proces a vzniká zvýšené riziko astmy. 

Aké môžu byť alergény

Rovnaké alergény, ktoré vyvolávajú príznaky sennej nádchy, ako napríklad peľ, roztoče alebo alergie na zvieratá a zvieraciu srsť, môžu tiež spôsobiť príznaky astmy. U niektorých ľudí môžu kožné alebo potravinové alergie spôsobiť symptómy astmy. Nazýva sa to alergická astma alebo astma vyvolaná alergiou.

Ako sa to v tele prejavuje?

K alergickej reakcii dochádza hlavne vtedy, keď proteíny (protilátky) imunitného systému omylom identifikujú neškodnú látku, akou je napríklad peľ, ako útočníka. V snahe chrániť telo pred touto látkou sa protilátky viažu na alergén. Chemikálie uvoľňované imunitným systémom vedú k príznakom alergie a symptómom, ako sú upchatie nosa, výtok z nosa, svrbenie očí alebo kožné reakcie. U niektorých ľudí táto rovnaká reakcia tiež ovplyvňuje pľúca a dýchacie cesty, čo vedie k symptómom astmy.

Je vždy vyvolaná astma alergiou?

Hoci je alergická astma veľmi častá, existujú aj iné typy astmy s rôznymi druhmi spúšťačov. U niektorých ľudí môže byť astma vyvolaná cvičením, infekciami, studeným vzduchom, refluxom alebo stresom. Mnoho ľudí má viac ako jeden druh astmy.

Kto je najviac ohrozený?

Najväčšie riziko majú deti, ktorých obaja rodičia majú astmu a alergiu.

Čo nám pomôže?

Laserové ožarovanie krvi preukázalo v štúdiách na astmu a alergie sľubné výsledky. Aktivuje bunky imunitného systému, normalizuje imunitu a zmierňuje príznaky alergie.

Účinky intravenóznej laserovej terapie preukázali:

 • Stimulácia imunitnej reakcie, špecifická a nešpecifická
 • Zvýšenie imunoglobulínov IgG, IgM a IgA
 • Stimulácia interferónov, interleukínov a TNF-alfa
 • Stimulácia proliferácie lymfocytov
 • Zvýšenie fagocytovej aktivity makrofágov
 • Zníženie CRP
 • Zlepšenie antioxidačného enzymatického systému s antitoxickým účinkom
 • Zlepšenie regenerácie erytrocytov a mikrocirkulácie
 • Zníženie agregácie trombocytov
 • Aktivácia fibrinolýzy
 • Stimulácia produkcie NO v monocytoch s vazodilatáciou a zlepšením endotelu
 • Fúzia mitochondrií na „obrovskú mitochondriu“ so zvýšenou produkciou ATP v dýchacom reťazci
 • Normalizácia potenciálu bunkovej membrány

Zdroje

https://clinicsbel.com/rehabilitation/intravenous-laser-blood-irradiation.html

https://www.isla-laser.org/wp-content/uploads/Intravenous-and-Interstitial-Laser-Therapy.pdf

http://www.medicinabiomolecular.com.br/biblioteca/pdfs/Biomolecular/laser-irradiacao-intravenosa-weber.pdf

Cordyceps a jeho účinky

Cordyceps a jeho účinky

Cordyceps sinensis je obľúbená huba aj v Tradičnej Čínskej medicíne už stáročia. Je klinicky dokázaných a popísaných 21 benefitov na ľudské zdravie ako:

✔️anti-diabetický účinok (proti cukrovke) ✔️anti-oxidačný účinok (proti voľným radikálom) ✔️ imunomodulačný účinok (na imunitu) ✔️anti-aging účinok (proti starnutiu) ✔️anti-nádorový účinok (proti rakovine) ✔️anti-bakteriálny účinok (proti niektorých baktériám - označovaný ako prírodné antibiotikum)

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

 • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
 • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

 • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0914 15 09 09.
 • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.