Biolampa

Biolampy sú prístroje, ktoré patria medzi fototerapiu (fotónovú terapiu resp. liečbu svetlom). Už stáročia sa ľudia liečili svetlom, pretože má špecifické vlastnosti. Na trhu existujú viaceré biolampy od halogénových, a LED alebo laserové biolampy. 

Biolampa účinky

Každá farba resp. filter má špecifickú vlnovú dĺžku a odlišuje sa hĺbkou prieniku do tkanív. Najhlbšie preniká červené svetlo a preto je určené na liečbu napríklad zápalov. Najplytšie preniká modré svetlo a preto sa používa napríklad na liečbu akné. Výnimkou je však infra svetlo, ktoré nájdete pri biolampe Stimlight a je určené na ožarovanie kolien, kostí a hlbších tkanív. Toto svetlo nie je vidno, ale je ho cítiť ako jemné zahriatie.

Biolampy porovnanie

Ceny biolámp sa odlišujú. Neplatí to, že čím drahšia, tým účinnejšia. My sme u nás vo firme porovnali biolampy od mnohých výrobcov.

Pokiaľ si vyberáte z halogénovej biolampy, tak biolampy Medilight sú výkonom a výstupom svetla porovnateľne podobné. Závisí na zákazníkovi, ktorú si vyberie. Dokonca aj miera polarizácie je veľmi podobná nad 99 percent. Majú možnosť prikúpenia príslušenstva ako stojan a kolorterapia. 

Pokiaľ si vyberáte z LED biolámp, tak Stimlight má väčší výkon ako LED Sinoriko a má viacej farieb vrátane infra. Avšak Sinoriko LED je biolampa šikovná do kabelky a na cesty. Pri Sinoriko LED máte len červené svetlo a pri Stimlight máte 5 rôznych hlavíc.

Ak by sme porovnávali laserové prístroje, tak na bolesti krížov jednoznačne vyhráva Waistcare (kombinuje aj LED svetlo, aj laserové svetlo), na bolesti kolien Kneecare (kombinuje tiež LED svetlo aj laserové svetlo) a na celkové bolesti prístroj Sundom. Laserová biolampa Sinoriko ďaleko nedosiahne taký výkon ako Sundom, ale na domáce použitie a liečbu bolestí, zápalov a poranenín postačuje. Sundom je profesionálny laserový prístroj na liečbu bolesti s výkonom 500mW a Sinoriko má výkon 5mW. Avšak cena je podstatne vyššia u Sundomu ako u laserovej biolampy Sinoriko.

Biolampy cena

Pri mnohých parametroch, cena je to, čo zákazníkov zaujíma najviac. 

Spoločnosť Yalong Trade s.r.o. je Slovenský výrobca zdravotníckych pomôcok a vyrába napríklad laserový prístroj Bioquant. Yalong Trade s.r.o. sa snažilo navrhnúť a vyrobiť LED biolampu Stimlight s 4 farbami a extra infra hlavicou, aby cena bola nastavená tak, aby si biolampu mohli dovoliť aj dôchodcovia, ktorí ju potrebujú. Preto cena je nižšia. Okrem 4 farieb má infra hlavicu, ktorá preniká hlboko a je vhodná aj pri ožarovaní napríklad projekcie orgánov. Je to najpredávanejšia a najlacnejšia LED biolampa z LED kategórie.

Spoločnosť Raycome sa venuje výrobe zdravotníckych pomôcok dlhé roky. Vyrábajú vysoko kvalitné tlakomery, ale aj laserové prístroje proti bolesti. Ich laserový prístroj Sundom má najvyšší výkon spomedzi všetkých biolámp, nezaraďuje sa medzi biolampu, ale medzi laserový zdravotnícky prístroj pre ošetrovanie bolesti rôzneho druhu a pôvodu. Jeho výkon je najvyšší spomedzi všetkým prístrojov, ale aj cenovo je najdrahší.

Biolampy použitie

Každá farba je špecifická a použite ju podľa zdravotného problému, ktorý si želáte riešiť. V prípade, že sa neviete rozhodnúť, ktorú biolampu si vybrať, kontaktujte nás, radi vám poradíme. Komplexnejšie rozobratie farieb a ich použitie pri rôznych aplikáciách nájdete na tomto linku.

Biolampy recenzie

Budeme radi ak po zakúpení prístroja nám poskytnete recenziu. Pomôžete tým ďalším záujemcov, aby sa ľahšie rozhodli. Ďakujeme. 

Ako pomáha biolampa Stimlight?

Ako pomáha biolampa Stimlight?

Metóda ožarovania svetlom je zaradená medzi fyzikálne terapie alebo tzv. fyzioterapie a podskupinu fototerapie, pretože účinok sa dosahuje na princípe pôsobenia svetla (teda fotónov) na ožarované tkanivá. Tieto interakcie ovplyňujú priebeh reakcií a zlepšujú podmienky v ožarovanom tkanive.


Biolampy, popis účinkov a farieb

Biolampy, popis účinkov a farieb

Biolampa vyžaruje polarizované svetlo. Polarizácia, je jedným z faktorov, čo robí biolampu efektívnou. Miera polarizácie nie je kľúčovým faktorom, ale polarizovaný výkon. Tým sa ovplyvňuje čas aplikácie na dosiahnutie efektov. Spôsob, ako sa aplikuje je tiež veľmi dôležitý. Výšší výkon polarizovaného svetla preniká hlbšie. Čím bližsie je lampa k pokožke, tým vyšší je výkon svetla, lebo svetlo sa rozptyľuje do menšej plochy. Používajte biolampu čo najbližšie k pokožke podľa jednotlivých manuálov biolámp.


Biolampa Stimlight s kolorterapiou doplnená o funkciu infra

Biolampa Stimlight s kolorterapiou doplnená o funkciu infra

Biolampa Stimlight je naša najpredávanejšia LED biolampa u nás. Výrobcom je spoločnosť Yalong Trade s.r.o., ktorá vyrába aj zdravotnícku pomôcku Bioquant NS.

Stimlight sa líši od iných biolám tým, že jej polarizované svetlo je schopné sa odrážať od zrkadlovej fólie späť ku pokožke, čím dochádza k znásobeniu účinku polarizovaného svetla. 

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

  • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
  • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

  • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0907 173 910. 
  • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.