Koronavírus (Covid-19)

Koronavírus resp. Covid-19 je ochorenie, ktoré už postihlo celú planétu. Je to epidémia, ktorá vznikla v roku 2019 v meste Wuhan v Číne odkiaľ sa postupne šíri do celého sveta. Predpokladá sa, že ochorenie vzniklo prenosom z netopierov na ľudí. U mnohých ľudí prebieha toto ochorenie bez vážnych symptómov, resp. s miernymi symptómami, ale niekoľko percent má komplikácie, ktoré si vyžadujú hospitalizáciu. Zatiaľ presné percentá asymptomatických a symptomatických pacientov nie sú známe, lebo každá krajina si robí vlastné štatistiky.

Symptómy koronavírusu

Existuje mnoho symptómov, ktoré sa líšia u mladej a staršej populácie. Najhorší priebeh ochorenia majú starší ľudia, ktorí majú pridružené iné diagnózy ako hypertenzia, diabetes mellitus, obezita atď., alebo ľudia s oslabenou imunitou resp. s autoimunitnými ochoreniami. Medzi hlavné symptómy patrí suchý kašeľ, horúčka, bolesť hrdla, tlaky na hrudníku, problémy s dýchaním, migrény, strata čuchu, strata chuti do jedla atď.

Koronavírus a zápal pľúc (pneumónia)

Hlavným problémom tohto ochorenia je, že napáda pľúca a pacienti trpia na obojstranný zápal pľúc. Hlavne u starších ľudí a ľudí s oslabenou imunitou dochádza k zlyhaniu pľúc a preto musia byť tí najkritickejší pacienti napojení na ventilátory a umelú podporu pľúc. V podstate tento stav spôsobuje nedostatok kyslíka pre celé telo. Niektorí lekári navrhujú okysličovanie krvi mimo tela, ktoré je možné prevádzkovať na špičkových pracoviskách. Mnohí pacienti s koronavírusom mali namerané hodnoty kyslíka pod 90 percent, čo je nesmierne nebezpečné. Normálne hodnoty u zdravého človeka sú 99-100 percent. Preto včasná diagnostika je kľúčová. Ak ste doma v karanténe a máte diagnostikovaný koronavírus, kontrolujte si hodnoty kyslíka oximetrom.  Ak vám hodnoty príliš klesajú tak použite Bioquant - laserové ožarovanie krvi a kontaktujte lekárov.

Pacient s koronavírusom v Prahe, ktorý je užívateľ bioquantu mal hodnoty kyslíka každé ráno 92 percent a po 15 minútovej aplikácií bioquantu mu hodnoty stúpajú na 98 percent. Zotavil sa za necelé 2 týždne. Z vysokých teplôt sa dostal za dva dni.Bioquant totiž upravuje krvnú reológiu a tým, že prístroj počas jeho choroby oddelil červené krvinky od seba tak boli schopné prevádzať lepšiu výmenu plynov v pľúcach..

Koronavírus a cievne ochorenia vrátane trombózy

Niektoré štatistiky zverejnili informáciu, že koronavírus spôsobuje infarkty a trombózu u mladých ľudí. Krvná reológia sa vplyvom ochorenia zhoršuje a dochádza k zahusteniu krvi, ktorá môže vyústiť do závažného ochorenia napríklad dôjde k upchatiu cievy a ak sa to stane v srdcovej cieve, tak to vyvolá infarkt. Znova riešením je úprava krvnej reológie, pretože krv je na boj s koronavírusom kľúčová. Keď sú červené krvinky pospájané do retiazok, ako môže dostatočne a efektívne prenášať kyslík a odvádzať kysličník uhličitý. Nato, aby telo dokázalo vírus zlikvidovať, krv musí mať perfektné vlastnosti.

Ochrana pre koronavírusom

Vaša ochrana je pre nás dôležitá a preto v našom e-shope nájdete produkty ako bezkontaktné teplomery, oximetre, kyslíkové koncentrátory atď. 

Oximetre sú skvelým domácim pomocníkom pri diagnostike respiračného ochorenia, pretože mnohým pacientom s Covid-19 klesá hodnota kyslíka pod 90%, čo je nebezpečný stav. Preto pravidelná kontrola kyslíka počas domácej liečby je veľmi dôležitá.

Teplomery sú tiež dôležitým nástrojom na diagnostiku. Podľa štatistík mnohí pacienti mali vysoké horúčky. Horúčku do 39 C nie je potrebné zrážať liekmi proti horúčke, pretože horúčka je žiadaná na boj s koronavírusom. V prípade vyššej teploty je potrebné užitie lieku proti vysokej teplote. Deti znášajú horúčky lepšie ako dospelí, mnohí dospelí pacienti môžu mať halucinácie, alebo môžu byť zmätení.. V takom prípade je potrebné horúčku zraziť a kontaktovať ošetrujúceho lekára.

Koronavírus a ischémia (nedostatočné okysličenie)

Nízke hodnoty kyslíka spôsobujú celotelovú ischémiu, následnú acidózu, vysoké hodnoty oxidačného stresu a tak zhoršujú viskozitu a reológiu krvi dodatočne ešte viac ako prvotná infekcia. Doporučujeme všetkým starať sa o viskozitu a reológiu, pretože práve vlastnosti krvi ovplyvňujú, ako sa kyslík pri zhoršenom stave pľúc prenáša do krvi cez steny alveol a kapilár. Prístroj Bioquant považujeme za významný podporný prostriedok, ktorý môže pomôcť mnohým.

Prvá prípadová štúdia Bioquant LED a Covid-19 výsledky

Prvá prípadová štúdia Bioquant LED a Covid-19 výsledky

Prvá prípadová štúdia z Prahy jedného pacienta s Covid-19, kde sa kontrolovala teplota a SpO2 použitím oximetra. Štúdia je v čestine.

Pacient 89 let, standardně bez medikace, muž, pravák, bez nadváhy, neprodělal žádná závažná onemocnění, nebo operace. S optimální imunitou a očkováním proti chřipce. Zdravý životní styl. Nekuřák.  


Ako Covid-19 zhoršuje vlastnosti krvi a čo sa v tele deje

Ako Covid-19 zhoršuje vlastnosti krvi a čo sa v tele deje

Podľa svetových štatistík WHO Covid-19,  štatistiky ukazujú, aké následky má nedokysličenie tela. Kyslík SpO2 u pacientov s Covid-19 klesá pod 90%, niekedy je to 80-90%. Normálne hodnoty kyslíka SpO2 u zdravých ľudí sú cca. 98-100%, vždy však nad 95%. Pri  nízkom kyslíku počas infekcie Covid-19 nastáva stav nedokysličenia tela, ktorý spôsobuje, že krv “hustne”. 


Koronavírus a ako s ním bojovať - fotodynamická inaktivácia a následná vakcinácia.

Koronavírus a ako s ním bojovať - fotodynamická inaktivácia a následná vakcinácia.

Zbaviť sa vírusu potrebuje len pár vecí. Zabiť ho aspoň čiastočne v tele, vedieť rozložiť svojim imunitným systémom a udržať perfektné podmienky chemických reakcií, lebo vtedy aj naša krv dokáže vytvoriť podmienky na posilnenie zdravia a imunita sa naučí vysporiadať sa s vírusom len jej musíme pomôcť a to je vlastne proces vakcinácie mŕtvymi bunkami vírusu.


CRP marker a všetko, čo by ste o ňom mali vedieť

CRP marker a všetko, čo by ste o ňom mali vedieť

V minulosti, keď vyšetrenie CRP nebolo tak dostupné sa vykonávalo vyšetrenie sedimentácie krvi. Ak je v tele zápal v dôsledku molekúl zápalových proteínov cirkulujúcich v krvi včítane CRP proteínu tak sa červené krvinky spájajú a vytvárajú zhluky, ktoré rýchlejšie sedimentujú v skúmavke ako krv človeka bez zápalových reakcií. Tento jav je vlastne prejavom zhoršenej viskozity a reológie krvi pri týchto zápalových procesoch. 


Hádky, zúfalstvo, plač, nič neobvyklé počas pandémie koronavírusu

Hádky, zúfalstvo, plač, nič neobvyklé počas pandémie koronavírusu

Už sme doma zavretí s našimi deťmi skoro mesiac a podarilo sa nám dostať do určitého režimu, ale začína to byť na nás trochu veľa. Učenie, práca na diaľku, varenie, upratovanie atď. Nemáme ani chvíľku na vypitie kávy, alebo pozretie obľúbeného seriálu. A nemáme doma len deti, ale aj polovičky, ktoré občas pomôžu, občas nie, u každého to je iné.


Máte koronavírus? 6 vecí, ktoré odporúčame v domácom prostredí

Máte koronavírus? 6 vecí, ktoré odporúčame v domácom prostredí

Je možné urobiť niečo vo svojom tele, aby sme zvýšili šance, že to zvládneme? Áno. Všetky opatrenia smerujú k tomu, aby sme v okamihu nákazy dostali do tela čo najmenej žijúcich vírusov. Tieto opatrenia, ako rúšky a hygiena, spomaľujú pandémiu a jej šírenie v spoločnosti. Ak máme podmienky v tele dobré, tak to ľahšie zvládneme. 


Laserová terapia (LLLT) u pacientov s pneumóniou (zápalom pľúc)

Laserová terapia (LLLT) u pacientov s pneumóniou (zápalom pľúc)

Pre koronavírus je typický obojstranný zápal pľúc, ktorý spôsobuje sťažené dýchanie a pocit nedostatok dychu. Hladina kyslíka v tele tiež rýchlo klesá, čo viete si v domácej karanténe kontrolovať cez oximeter. Príliš nízka hladina pod 90 si vyžaduje kontaktovanie lekára a hospitalizáciu. Môže dôjsť aj k zlyhaniu pľúc. Kontrola kyslíka je potrebná v domácej karanténe.

Čo mi odporúčate na nervy? Mam 4 deti a už to nezvládam.

Čo mi odporúčate na nervy? Mam 4 deti a už to nezvládam.

Vieme, že situácia je ťažka, ale sme v tom všetci spoločne. Celý svet je zablokovaný a všetci sme uzavretí doma. Zaobstarajte si na nervy nejaké doplnky. My odporúčame Tryptofán, DLPA a ashwaghandu. Sú to prírodné doplnky, ktoré pomáhajú pri strese.


Potrebujem byť pripravený, že dostanem koronavírus?

Potrebujem byť pripravený, že dostanem koronavírus?

Áno, idem sa pripaviť, zlepším podmienky vo svojom tele, lebo neexistuje dôvod, prečo by som to práve ja nemal dostať. Budeme to mať takmer všetci. Dobrá krvná reológia je základ pre boj s každým vírusom a každou chorobou. Keď sú vlastnosti krvi v poriadku, tak aj imunita je v poriadku a telo je schopné cez biele krvinky bojovať s každým invazívnym mikroorganizmom.

95% tovaru skladom

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Doručenie do 24 hod.

Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD, ktorá garantuje doručenie do 24 hod pri objednávkach na dobierku. Objednávky uhradené bankovým prevodom expedujeme po pripísaní na náš účet do 12.00 hod v daný deň, po 12.00 hod na druhý deň. 

Doprava zdarma nad €100

Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.

Technické poradenstvo

V prípade, že sa neviete rozhodnúť, ktorý produkt je pre Vás najvhodnejší, informujte sa na tel. čísle 0907 173 910. Pokiaľ chcete poradiť výživový doplnok alebo prístroj vzhľadom na svoj zdravotný stav, volajte tiež uvedené číslo.