Kašel a dýchacie cesty (propis a jeho účinky)

Prevapis sú doplnky výživy určené pre deti na posiľnenie imunitného systému a podporu respiračneho systému.

Čo je propolis?

Propolis je látka, ktorá má širokospektrálne účinky. Sú dokázané protivírusové, protibakteriálne, protiplesňové (antimykotické), protizápalové a antioxidačné účinky na ľudské zdravie. V minulosti sa propolis používal pri bakteriálnych infekciách.

Aké je využitie propolisu u detí a je vôbec vhodný pre deti?

Mnohé štúdie dokázali, že propolis pri infekciách dýchacích ciest brzdil alergénny potenciál. Pred pár rokmi Nemecká firma vyrobila jedinečný biotechnologický postup, ktorý eliminuje alergénnu frakciu propolisu, pričom sú zachované látky zaisťujúce jeho prospešné účinky. Toto eliminovanie prinieslo zníženie obsahu voskov, mastných kyselín, triglyceridov a prímesi peľov. Všetky tieto kroky priniesli uvoľnenie aktívnych účinných látok z väzby na vosky a tým zabezpečili ich lepšiu vstrebateľnosť (dostupnosť) a využiteľnosť v organizme. Výsledný nealergénny propolis vo forme prášku je označený skratkou E.P.I.D. (Extrakt Propolisu Izolovaný Disperzný).

Tento biotechnologický postup bol patentovaný pod názvom „Process for obtaining non-Allergic propolis" (Postup pre získanie nealergénneho propolisu, patent č. WO 2011114291 A1). Veľkou výhodou konečného práškového propolisu je fakt, že je veľmi dobre rozpustný vo vode na rozdiel od surového propolisu. Neobsahuje alkohol ako ho obsahujú bežne dostupné alkoholové propolisové extrakty, preto je vhodný pre deti s minimálnym rizikom alergií.

Pre koho je tento propolis určený?

Propolis E.P.I.D. je využiteľný nielen u dospelých, ale hlavne u detí. Talianski pediatri ho označujú za prírodné antibiotikum, na ktoré nebola doposiaľ zaznamenaná rezistencia. Jeho využitie u detí môže znížiť odolnosť (rezistenciu) patogénnych baktérií na klasické antibiotiká, ktorá dnes vzniká vďaka ich častokrát zbytočnému užívaniu. Propolis sa odporúča nie len pri infekciách, ale aj pri oslabenej imunite, alebo ochorenia dýchacích ciest.

Môžeme podávať propolis aj s inými doplnkami výživy u detí?

Propolis E.P.I.D. sa dá vhodne kombinovať aj s inými prírodnými látkami, ktoré pôsobiaprotizápalovo na sliznice dýchacích ciest, hojivo a protibolestivo, napr. pri bolestiach hrdla, kašli a tak ešte umocňujú protiinfekčné pôsobenie propolisu.

Talianská firma Specchiasol pripravila viaceré cielené kombinácie propolisu E.P.I.D. s rastlinnými extraktami, čím prináša pre prevenciu a liečbu infekcií dýchacích ciest unikátne prípravky s komplexným pôsobení, ktoré sú vhodné aj pre deti od 3 rokov. Práve u malých detí je vhodné prirodzeným spôsobom podporovať imunitný systém, aby sa vyhli bakteriálnym infekciám a užívaniu antibiotík.

Ako posiľniť imunitu v jesennom období?

Ako posiľniť imunitu v jesennom období?

Bolo potvrdené, že mnohí pacienti, ktorí prekonali Covid-19 jedenkrát a nakazili sa druhýkrát mali ešte horšie symptómy a následky ako pri prvotnej infekcii a ich krv, pľúca a mozog sú pod veľkým náporom.

Na posiľnenie imunity pomáha:

✔️ vitamín D ✔️ zinok ✔️ kurkumín ✔️cordyceps ✔️ reishi ✔️artemisinín ✔️ vitamín C ✔️ laserové ožarovanie krvi