kingray.sk Reviews with ekomi.sk
kingray.sk Reviews with ekomi.sk

KETO AKADÉMIA

Ketogénna diéta, keto diéta, keto alebo nízkosacharidová diéta. Keto existuje v niekoľkých variantoch, ale najdôležitejšie je, že tento životný štýl je jednoduchý a keto recepty, ktoré sme pre vás pripravili, sú chutné a ľahko sa pripravujú. Účinky ketogénnej diéty sú úžasné a pri správnom prístupe je to najzdravší životný štýl, aký si môžete zvoliť.

Základom keto diéty je konzumácia nespracovaných potravín bohatých na zdravé tuky (napríklad keto MCT olej) a bielkoviny, ktoré je možné spestriť vybranou nízkosacharidovou zeleninou a ovocím.

Keto recepty z BeKeto sú naším príspevkom k vzdelávaniu v oblasti nízkosacharidového životného štýlu. Ponúkame vám tu hotové riešenia.
Určite si prezrite všetky keto raňajky, keto obedy, keto večere a keto dezerty, ktoré sme pripravili práve pre vás. Vždy v súlade so zásadou #cleanketo.

Vychutnajte si výhody lahodnej stravy bohatej na zdravé tuky a my sa postaráme o pravidelné zverejňovanie nových, osvedčených a chutných keto receptov.


Vyhnite sa potravinám, ktoré obsahujú maltodextrín

Vyhnite sa potravinám, ktoré obsahujú maltodextrín

Maltodextrín je spracovaný a rafinovaný škrob, ktorý pochádza z potravín ako je kukurica, zemiaky, pšenica, ryža, alebo aj tapioka. Je ľahko rozpustný vo vode a je obľúbený pri výrobe potravín, liekov a doplnkov na zvýraznenie chuti a zlepšenie trvácnosti.

Maltodextrín nemá žiadnu nutričnú hodnotu a preto by sme si mysleli, že je neškodný. Ale konzumovaný vo väčších množstvách zvyšuje inzulín a teda aj krvný cukor a vedie k ochoreniam ako obezita, inzulínová rezistancia, cukrovka a ďalšie metabolické ochorenia.


Cukry a sladidlá – lepšie a horšie alternatívy na keto diéte

Cukry a sladidlá – lepšie a horšie alternatívy na keto diéte

Erythritol je cukrový alkohol, ale nemá nič spoločné s alkoholom a ani cukrom. Erythritol sa približuje sladkosti cukru skoro na 70%. Narozdiel od cukru nemá skoro žiadne kalórie v odhade 0,24kalórie na gram a cukor má 4kalórie na gram. Erythritol sa absorbuje na 90% v tenkom čreve a následne sa vylúči obličkami v nezmenenom stave. Pozitívne je, že erythritol vôbec nezvyšuje inzulín, má glykemický index 0 a môže byť konzumovaný aj tými, ktorý majú inzulínová rezistanciu.


Výhody ketogénnej diéty plus zdroje

Výhody ketogénnej diéty plus zdroje

Okolo nízkosacharidového životného štýlu, ako je napríklad ketogénna diéta, panuje mnoho kontroverzií. Niektorí tvrdia, že konzumácia potravín s vysokým obsahom tukov zvyšuje hladinu cholesterolu, prispieva k vzniku srdcových ochorení alebo dokonca spôsobuje obličkové kamene.

Tieto tvrdenia sú však ďaleko od pravdy: pokiaľ jete plnohodnotné potraviny s vysokým obsahom živín, má ketogénna diéta rad zdravotných výhod. Existuje dlhý zoznam výhod ketogénnej diéty, od liečby vysokého cholesterolu (áno, dobré tuky, ktoré konzumujete, bojujú proti zlému cholesterolu  av dôsledku toho ho znižujú), epilepsia, vysoké hladiny cukru v krvi až po obezitu.


Chyby, ktoré robia začiatočníci pri keto diéte, a ako sa im vyhnúť

Chyby, ktoré robia začiatočníci pri keto diéte, a ako sa im vyhnúť

Keto diéta resp. Nízkosacharidová diéta, je diéta pri ktorej konzumujete najmenej sacharidov. Nie je pre každého jednoduché redukovať sacharidy, keď žijeme vo svete sacharidov. Nie je ani jednoduché nájsť alternatívy k niektorým produktom, po ktorých tak túžite.

Keto diéta nie je o tom, že sa vzdám všetkého, čo milujem a čo mi chutí. Je to o nájdení lepších (ZDRAVŠÍCH) alternatív.


Základy keto: Čo je to keto?

Základy keto: Čo je to keto?

Ketogénna diéta (keto) je diéta s veľmi nízkym obsahom sacharidov a vysokým obsahom tukov. Hlavným cieľom ketogénnej diéty je uviesť vás do stavu ketózy, ktorý posúva váš metabolizmus na spaľovanie tukov ako paliva a energie namiesto glukózy. Desiatky štúdií preukázali, že ketogénna diéta je úspešná pri liečbe obezity a urýchľuje chudnutie pacientov [*].


ČO JE KETO ADAPTÁCIA A AKO FUNGUJE?

ČO JE KETO ADAPTÁCIA A AKO FUNGUJE?

Adaptácia na ketózu trvá 2 až 4 týždne, odporúča sa však 4 týždne. Počas tohto obdobia je potrebné znížiť množstvo sacharidov o 20 g každý deň a bielkovín o 1-1,5 g na kg telesnej hmotnosti. Zvyšok energetickej potreby pochádza z tukov. Kľúčovú úlohu zohráva doplňovanie draslíka, horčíka, sodíka a vitamínov skupiny B, ktoré sú nevyhnutné pre správnu funkciu svalového a nervového systému. Prečo je to dôležité? Pretože s obmedzením sacharidov telo vylučuje zásoby vody a spotrebováva glykogén zo svalov a pečene. To tiež vedie k strate cenných prvkov a vitamínov.


10 zdravotných výhod ketogénnej diéty

10 zdravotných výhod ketogénnej diéty

Možno ste už čítali o výhodách keto diéty a o tom, ako môže zlepšiť váš každodenný život a zdravie. Zatiaľ čo niektorí vedci si myslia, že zmena životného štýlu s vysokým obsahom tukov a nízkym obsahom sacharidov je len ďalšia módna diéta, existuje množstvo výskumov, ktoré naznačujú opak.


KONTRAINDIKÁCIA PRE ZAČATIE KETOGÉNNE DIÉTY

KONTRAINDIKÁCIA PRE ZAČATIE KETOGÉNNE DIÉTY

Ketogénna diéta je založená na výraznom obmedzení sacharidov a bielkovín a zvýšenie príjmu tukov. V závislosti od voľby diéty si môžete individuálne zvoliť počet denne konzumovaných makroživín.


KETOGÉNNA DIÉTA A IMUNITA

KETOGÉNNA DIÉTA A IMUNITA

Jesenné a zimné obdobie je nepochybne spojené s oslabením imunity a výskytom mnohých telesných porúch. Je však dôležité venovať pozornosť tomu, čo ovplyvňuje nárast zápalov a vznik ochorení. Jednou z hlavných príčin oslabenia imunity je podvýživa alebo nevyvážená strava.


Zaručuje keto diéta účinné chudnutie?

Zaručuje keto diéta účinné chudnutie?

Ketogénna diéta sa používa nielen pri konkrétnych zdravotných problémoch alebo preto, že sa chcete cítiť lepšie, ale aj kvôli jej účinnosti pri chudnutí.

kingray.sk Reviews with ekomi.sk