KETO AKADÉMIA

Ketogénna diéta, keto diéta, keto alebo nízkosacharidová diéta. Keto existuje v niekoľkých variantoch, ale najdôležitejšie je, že tento životný štýl je jednoduchý a keto recepty, ktoré sme pre vás pripravili, sú chutné a ľahko sa pripravujú. Účinky ketogénnej diéty sú úžasné a pri správnom prístupe je to najzdravší životný štýl, aký si môžete zvoliť.

Základom keto diéty je konzumácia nespracovaných potravín bohatých na zdravé tuky (napríklad keto MCT olej) a bielkoviny, ktoré je možné spestriť vybranou nízkosacharidovou zeleninou a ovocím.

Keto recepty z BeKeto sú naším príspevkom k vzdelávaniu v oblasti nízkosacharidového životného štýlu. Ponúkame vám tu hotové riešenia.
Určite si prezrite všetky keto raňajky, keto obedy, keto večere a keto dezerty, ktoré sme pripravili práve pre vás. Vždy v súlade so zásadou #cleanketo.

Vychutnajte si výhody lahodnej stravy bohatej na zdravé tuky a my sa postaráme o pravidelné zverejňovanie nových, osvedčených a chutných keto receptov.


Základy keto: Čo je to keto?

Základy keto: Čo je to keto?

Ketogénna diéta (keto) je diéta s veľmi nízkym obsahom sacharidov a vysokým obsahom tukov. Hlavným cieľom ketogénnej diéty je uviesť vás do stavu ketózy, ktorý posúva váš metabolizmus na spaľovanie tukov ako paliva a energie namiesto glukózy. Desiatky štúdií preukázali, že ketogénna diéta je úspešná pri liečbe obezity a urýchľuje chudnutie pacientov [*].


10 zdravotných výhod ketogénnej diéty

10 zdravotných výhod ketogénnej diéty

Možno ste už čítali o výhodách keto diéty a o tom, ako môže zlepšiť váš každodenný život a zdravie. Zatiaľ čo niektorí vedci si myslia, že zmena životného štýlu s vysokým obsahom tukov a nízkym obsahom sacharidov je len ďalšia módna diéta, existuje množstvo výskumov, ktoré naznačujú opak.


KONTRAINDIKÁCIA PRE ZAČATIE KETOGÉNNE DIÉTY

KONTRAINDIKÁCIA PRE ZAČATIE KETOGÉNNE DIÉTY

Ketogénna diéta je založená na výraznom obmedzení sacharidov a bielkovín a zvýšenie príjmu tukov. V závislosti od voľby diéty si môžete individuálne zvoliť počet denne konzumovaných makroživín.


KETOGÉNNA DIÉTA A IMUNITA

KETOGÉNNA DIÉTA A IMUNITA

Jesenné a zimné obdobie je nepochybne spojené s oslabením imunity a výskytom mnohých telesných porúch. Je však dôležité venovať pozornosť tomu, čo ovplyvňuje nárast zápalov a vznik ochorení. Jednou z hlavných príčin oslabenia imunity je podvýživa alebo nevyvážená strava.


ZARUČUJE KETO DIÉTA ÚČINNÉ CHUDNUTIE?

ZARUČUJE KETO DIÉTA ÚČINNÉ CHUDNUTIE?

Ketogénna diéta sa používa nielen pri konkrétnych zdravotných problémoch alebo preto, že sa chcete cítiť lepšie, ale aj kvôli jej účinnosti pri chudnutí.