kingray.sk Reviews with ekomi.sk
kingray.sk Reviews with ekomi.sk

KETO OTÁZKY

1. Čo je ketogénna diéta?

Ketogénna diéta je diéta s veľmi nízkym obsahom sacharidov, stredným obsahom bielkovín a vysokým obsahom tukov a má mnoho spoločného s inými diétami s nízkym obsahom sacharidov, ako je napríklad Atkinsonova diéta. Existuje niekoľko rôznych typov ketogénnej diéty. V najbežnejšej verzii ketogénnej diéty jedinci konzumujú 70-80% denných kalórií z tukov, 20-25% bielkovín a 5-10% denných kalórií zo sacharidov.

Konečným cieľom je drasticky znížiť príjem sacharidov a zvýšiť konzumáciu tukov, aby ste sa dostali do stavu ketózy. Pri bežnej strave získava vaše telo energiu z glukózy. Pri ketogénnej diéte vyčerpávate zásoby glykogénu obmedzením množstva sacharidov, ktoré počas dňa zjete. Akonáhle vaše telo prestane mať dostatočné množstvo glukózy, začne hľadať iný zdroj paliva - tuk. Po ich konzumácii sa potom v pečeni štiepia mastné kyseliny za vzniku chemických látok zvaných ketóny. Ketóny sú potom využívané ako zdroj energie a pomáhajú vášmu telu v ketóze – normálnom metabolickom stave, pri ktorom dochádza k spaľovaniu tukov.

Ketogénna diéta má dlhý zoznam vedecky dokázaných výhod a je známa predovšetkým tým, že pomáha pri chudnutí a úprave telesnej stavby. Okrem toho keto diéta zlepšuje funkcie vášho mozgu, napríklad duševnú bystrosť a pamäť. Je tiež známe, že ketogénna diéta pomáha pri niektorých zdravotných problémoch, ako je epilepsia, cukrovka a neurodegeneratívne poruchy.

2. Patrí ketogénna diéta medzi diéty s nízkym obsahom sacharidov?

Áno, keto má veľmi nízky obsah sacharidov a vysoký obsah tukov. Hlavný rozdiel však spočíva v jeho optimálnom cieli – ketóze. Drastické zbavenie tela sacharidov a cukrov potrebných pre energiu posúva metabolizmus na získavanie paliva z tukov. Zatiaľ čo ostatné nízkosacharidové diéty sa zameriavajú iba na zníženie denného príjmu sacharidov, najdôležitejším a hlavným cieľom ketogénnej diéty je uvedenie do stavu ketózy.

Rozdiel medzi keto a nízkosacharidovou diétou je v množstve sacharidov povolených počas dňa. Pri bežnej nízkosacharidovej diéte obvykle zjete 50-150 g, zatiaľ čo počas prvých týždňov adaptácie na ketogénny životný štýl by ste nemali konzumovať viac ako 20-30 g čistých sacharidov denne. Ideálny pomer makronutrientov tiež naznačuje, že 70 % denných kalórií by malo pochádzať z tukov, 25 % z bielkovín a 5 % zo sacharidov.

3. Čo je to ketóza?

Ketóza je normálny metabolický proces, pri ktorom dochádza k tvorbe látok zvaných ketóny. Ketogénna diéta má veľmi nízky obsah sacharidov, stredný obsah bielkovín a vysoký obsah tukov. Za normálnych okolností vaše telo premieňa sacharidy na glukózu potrebnú na výrobu energie.

Vzhľadom na nízku dostupnosť sacharidov pri ketogénnej diéte potom vaše telo začne hľadať iný zdroj paliva – tuk. Spotrebované a uložené mastné kyseliny sa potom vo vašej pečeni premieňajú na ketolátky. Vtedy vaše telo začne využívať ketóny ako zdroj trvalej energie.

Ketóza má množstvo výhod, vrátane zníženia hmotnosti, nižšej hladiny cukru v krvi, zlepšenie poznávacích funkcií a zmiernenie príznakov neurodegeneratívnych porúch.

4. Ako sa dostanem do ketózy?

Najdôležitejším faktorom na dosiahnutie ketózy je zníženie spotreby sacharidov. Aby ste zmenili metabolizmus a začali využívať tuky ako zdroj energie, musíte svoje telo zbaviť glukózy. Všeobecným pravidlom je obmedziť cukor a škroby, ako je chlieb, cestoviny, zemiaky a ryža, a zároveň zvýšiť príjem zdravých tukov, ako je avokádo, kokosový olej, MCT olej, vajcia, masť a loj.

Úplný zoznam toho, čo jesť pri keto diéte a čoho sa vyvarovať, nájdete v našom sprievodcovi potravinami. Ďalším jednoduchým spôsobom, ako sa dostať do ketózy, je postupné znižovanie príjmu sacharidov. Môžete si napríklad stanoviť cieľ a znížiť množstvo konzumovaných sacharidov o 10 g denne. Počas chvíle zistíte, že ste bližšie k dosiahnutiu požadovanej smernice 20-30 g čistých sacharidov denne odporúčané pri ketogénnej diéte.

Popri zavádzaní pravidiel ketogénnej diéty je najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do ketózy, užívanie doplnku stravy v podobe exogénnych ketónov. Exogénne ketóny pomáhajú telu zvýšiť produkciu ketolátok, rýchlejšie dosiahnuť stav ketózy a zmierniť účinky keto chrípky. Do stavu ketózy sa môžete dostať aj pôstom. Pokiaľ sú vaše zásoby glykogénu naplnené na maximum, môže dosiahnutie ketózy trvať približne 2-4 dni.

Počas tejto doby síce môžete pocítiť nástup príznakov keto chrípky, ale jediný presný spôsob, ako skontrolovať, či ste v stave ketózy, je zmerať hladinu ketolátok v krvi alebo moči. To môžete vykonať pomocou testovacích prúžkov na moč.

5. Ako poznám, že som v ketóze?

Sú v moči nejaké ketóny. Ketóny sú látky, ktoré vznikajú v pečeni, akonáhle začnete získavať energiu zo zvýšeného množstva tukov namiesto sacharidov. Hoci je krvné testovanie najpresnejšou metódou, je drahé a invazívne. Ďalší spôsob zahŕňa kontrolu ketolátok v dychu pomocou dychového merača. Užívatelia však pri tomto prístupe hlásia problémy a nepresnosti kvôli neschopnosti detekovať najdôležitejší ketón – beta-hydroxybutyrát.

Neexistuje žiadny spôsob, ako zistiť, či ste v ketóze, pokiaľ si neskontrolujete hladinu ketolátok v tele. Možno začnete pociťovať nárast energie alebo dokonca uvidíte, že vaša hmotnosť klesá, avšak žiadna z týchto metód nie je presná a spoľahlivá pri určovaní, či ste v stave ketózy, alebo nie. Viac informácií o tom, ako zistiť, či produkujete ketóny, nájdete v tomto článku.

6. Je keto zdravé?

Ketogénna diéta je bezpečnou a zdravou alternatívou výživy, pokiaľ je vykonávaná správne. Možno ste o ketogénnej diéte počuli, keď ste čítali o úžasných premenách pri chudnutí a jej pozitívnom vplyve na epilepsiu, choroby spojené s cukrom, ako je cukrovka, a neurodegeneratívne poruchy. Roky sme boli podmieňovaní tým, že vinníkom všetkého zla je tuk, zatiaľ čo vedecké výskumy preukázali, že cukor je jednou z najhorších vecí, ktoré môže človek konzumovať.

Všeobecný konsenzus ohľadom ketogénnej diéty spočíva v drastickom obmedzení množstva konzumovaných sacharidov a zvýšení množstva tukov. Ketogénna diéta však podporuje iba zdravé zdroje tukov a neodporúča konzumáciu transmastných tukov, ako je spracované mäso, jedlo z rýchleho občerstvenia a margarín.

Aj keď vám špinavé keto môže pomôcť dosiahnuť stav ketózy, hlavnou myšlienkou ketogénnej diéty je jesť všetky živočíšne produkty okrem mlieka, zdravé tuky a tiež všetky rastliny, ktoré rastú nad zemou. Prekvapením môže byť, že mnoho jedincov na ketogénnej diéte tvrdí, že jej viac zeleniny a šalátov ako kedykoľvek predtým.

7. Čomu by som mal vyhnúť?

Ak ste v ketogénnej strave nováčikom, môže pre vás byť ťažké pochopiť, čo jesť a čo nejesť pri keto diéte.
Pri ketogénnej diéte by sa váš denný príjem makroživín mal skladať zo 70-80% z tukov, 20-25% z bielkovín a 5-10% zo sacharidov.
Všeobecne platí, že tu je zoznam potravín, ktorým sa treba pri keto diéte vyhnúť:
Cukor a potraviny s pridanými cukrami
Sušienky a koláče
Mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku
Chlieb, rožky a croissanty
CestovinyFazuľa a strukoviny
Obilniny, ako je ryža, quinoa a ovsené vločky.
Škrobová a koreňová zelenina, ako sú zemiaky a repa
Ovocie okrem bobuľovín
Sladké nápoje a džúsy
Nezdravé tuky

Kompletný zoznam toho, čo jesť a čoho sa pri keto diéte vyvarovať, nájdete v našom sprievodcovi, ktorý nájdete tu.

8. Čo sú čisté sacharidy?

Väčšina osôb na ketogénnej diéte počíta čisté sacharidy namiesto celkových sacharidov. Čisté sacharidy sú jednoducho celkové množstvo sacharidov v danej potravine zníženej o vlákninu a cukrové alkoholy. Napríklad jedno stredne veľké avokádo má:
17 g celkových sacharidov
13 g vlákniny
Teda:
17 g celkových sacharidov – 13 g vlákniny = 4 g čistých sacharidov.
Dôvodom, prečo je počítanie čistých sacharidov účinným spôsobom, ako sledovať denný príjem sacharidov, je skutočnosť, že vaše telo nedokáže vlákninu plne stráviť. Vláknina zase nemá priamy vplyv na hladinu cukru v krvi a je menej pravdepodobné, že bude brániť chudnutiu. do výpočtu čistých sacharidov sa započítava iba množstvo sacharidov, ktoré vaše telo dokáže priamo premeniť na glukózu. Množstvo glukózy ovplyvňuje schopnosť vášho tela produkovať ketóny a dostať sa do stavu ketózy, preto sa pri ketogénnej diéte odporúča neprekračovať 20-30 g čistých sacharidov denne.

9. Ako sa keto líši od iných diét?

Ketogénna diéta je všeobecne považovaná za diétu s nízkym obsahom sacharidov. Má niektoré podobnosti s Atkinsonovou, Whole30 a paleo diétou, avšak jej hlavný rozdiel spočíva v jej konečnom cieli – dosiahnutie stavu ketózy.

Zatiaľ čo iné diéty vám môžu priniesť úspech pri chudnutí, je vedecky dokázané, že ketogénna diéta vám pomôže dosiahnuť vaše ciele pri chudnutí rýchlejšie ako iné bežné diéty. Okrem toho keto diéta prináša výhody pre nervové zdravie, ako je zvýšená funkcia mozgu, jasnosť myslenia a lepšiu pamäť.

Pre tých, ktorých hlavným cieľom môže byť niečo iné ako chudnutie na keto alebo posilnenie telesnej stavby, má ketogénna diéta pozitívny vplyv na hladinu cukru v krvi, hladinu krvného tlaku a epilepsiu. viac informácií o rozdieloch medzi keto a inými diétami nájdete tu.

10. Môžem pri keto podvádzať?

Pri ketogénnej diéte sa neodporúča odchýliť sa od navrhovaného jedálnička. Môže to zastaviť chudnutie a spomaliť proces dosahovania vašich cieľov. Je však pochopiteľné, že z času na čas môžete mať chuť na sladkosti a iné potraviny s vysokým obsahom sacharidov, ako je chlieb, ryža alebo cestoviny. Zmeniť svoje každodenné návyky a preorientovať metabolizmus z používania glukózy na tuky ako paliva môže byť pre niekoho ťažšie ako pre iných. najprv je najlepšie vyskúšať, či existujú nízkosacharidové a keto-friendly náhradky bežných potravín s vysokým obsahom sacharidov, ako sú cestoviny shirataki a cuketové rezance namiesto bežných cestovín, erytritol a stévia namiesto cukru alebo dokonca bravčovej kože ako chipsy. Pokiaľ máte chuť na niečo sladké, môžete vyskúšať čokolády BeKeto™ a tyčinky BeKeto™, ktoré majú nízky obsah sacharidov, vysoký obsah tuku a sú chutné.

Tiež podvádzanie keto so sladkým zemiakom nie je tak významné ako podvádzanie s niekoľkými porciami torty. Vyberajte múdro. Pokiaľ nakoniec neodoláte nutkaniu podvádzať a vaše chute vás premôžu, vezmite si pred a po podvádzacom jedle porciu exogénnych ketónov. Znížite tak pravdepodobnosť, že sa vyradíte z ketózy, a zvýšite množstvo ketolátok v krvnom obehu. Väčšina tých, ktorí držia ketogénnu diétu dlhšiu dobu, nemá časté chute. Keto mení spôsob, akým vám chutia sladké potraviny, a niektoré vám môžu pripadať príliš sladké na to, aby ste ich konzumovali. V prípade, že stále bojujete s chuťami, môžete pridať prírodný doplnok na báze bylín, ktorý vám pomôže znížiť chute a zlepšiť pocit sýtosti.

11. Môžem piť alkohol?

Áno aj nie. Konečná odpoveď závisí od vašich cieľov a druhu konzumovaného alkoholu. Pri ketogénnej diéte sa váš metabolizmus prepne na získavanie energie z tukov, nie zo sacharidov. Avšak v okamihu, keď konzumujete alkohol, ho vaše telo zaradí medzi toxíny a uprednostní jeho likvidáciu.

To znamená, že hoci vás keto-friendly varianty alkoholu nemusia vyradiť z ketózy, vaše telo bude alkohol metabolizovať ako prvé pred využitím všetkých ostatných živín – predovšetkým tukov. To môže mať vplyv na tých, ktorí chcú schudnúť a zlepšiť zloženie tela. pokiaľ sa nesnažíte schudnúť na keto, môžete alkohol občas piť s mierou. Medzi nápoje s nízkym obsahom sacharidov vhodné pre keto patria napr:
Vodka
Rum
Gin
Tequila
Whisky
Červené víno
Biele víno
Pri ketogénnej diéte sa vyhýbajte nápojom s obsahom cukru, ako sú napr.
Väčšina pív
vopred namiešané alkoholické nápoje
ochutené alkoholické nápoje
Nápoje sladené cukrom, ako sú likéry.

12. Čo je Keto chrípka?

Keto chrípka je termín, ktorý vytvorila ketogénna komunita na opis série príznakov, ktoré sa objavujú počas prvých niekoľkých dní ketogénnej diéty. Nejedná sa o skutočnú chorobu a nemá nič spoločné s bežnou chrípkou.
Rýchle zníženie konzumácie sacharidov núti vaše telo prispôsobiť sa novému spôsobu získavania energie z tukov namiesto glukózy. V dôsledku tohto "počiatočného šoku" sa u vás môžu objaviť príznaky z vysadenia sacharidov, ako je nedostatok energie, bolesti hlavy, znížená mentálna jasnosť, nevoľnosť a bolesti tela.

Nie všetci ketogénni nováčikovia tieto nežiaduce vedľajšie účinky pociťujú. Ich závažnosť závisí od metabolickej schopnosti jedinca prepínať medzi využívaním glukózy ako energ

ie a využívaním tukov. Väčšina príznakov trvá iba do jedného týždňa a správnym príjmom makroživín a každodenným doplňovaním elektrolytov výrazne zmiernite akékoľvek príznaky "keto chrípky". ak si chcete prečítať viac o keto chrípke, kliknite tu.

13. Je keto dobré pre chudnutie?

Je vedecky dokázané, že ketogénna diéta pomáha chudnúť rýchlejšie a účinnejšie ako iné bežné diéty. Rýchle vyhľadanie hesla “keto chudnutie” na internete vám ukáže státisíce prípadov chudnutia, ktoré sú pripisované ketogénnej diéte. Ketogénna diéta totiž využíva ako zdroj energie tuk. Keď nie je glukóza získaná zo sacharidov ľahko dostupná, vaše telo začne hľadať alternatívne palivo - tuk. Ketogénna diéta preto posúva váš metabolizmus tak, aby spaľoval tukové zásoby a využíval ich ako energiu.

To žiadna iná diéta na svete nerobí. aj keď v prvých týždňoch ketogénnej diéty môžete stále pociťovať chuť na cukor, môžete užívať prírodné prípravky na potlačenie chuti do jedla na bylinnej báze, aby ste obmedzili chuť na sladké. Tie vám nielen pomôžu s chuťami, ale aj zvýšia pocit sýtosti a plnosti. pokiaľ už nejaký čas držíte ketogénnu diétu a stále sa vám nedarí schudnúť toľko, koľko by ste chceli, prečítajte si náš článok tu.

14. Je BEKETO lepší ako iné značky?

BeKeto bolo vytvorené, aby poskytovalo najčistejšie a najkvalitnejšie ingrediencie tým, ktorí držia nízkosacharidovú alebo ketogénnu diétu. Ketogénna diéta rýchlo získava na popularite, uvedomili sme si, že väčšina spoločností nerozumie tomu, ako vyhovieť ketogénnej komunite a jej potrebám.

Preto nám trvalo viac ako rok, kým sme precestovali celý svet, aby sme starostlivo vybrali tie najlepšie možné ingrediencie a starostlivo vyvinuli zloženie, ktoré napomôže vašej ketóze. na rozdiel od iných značiek neskrývame naše ingrediencie ani nedávame honosné názvy skrytým cukrom a sacharidom. Všetky naše produkty sú vyrobené bez pridaných cukrov, bez umelých sladidiel a bez nezdravých látok.

Presvedčte sa sami o našich výrobkoch. Sľubujeme, že nebudete sklamaní.

15. Čo sú exogénne ketóny?

Existujú dva typy ketónov: endogénne a exogénne. Cieľom ketogénnej diéty je prepnúť metabolizmus zo spaľovania glukózy na využívanie tukov ako zdroja energie. Pri tomto procese začne vaše telo produkovať látky zvané ketóny. Tie sa tiež nazývajú endogénne ketóny, čo jednoducho znamená, že sa vytvárajú vo vnútri vášho tela.

Na druhú stranu exogénne ketóny sú doplnky stravy, ktoré priamo zvyšujú hladinu ketónov vo vašom tele počas veľmi krátkej doby. Skladajú sa zo solí kyseliny beta-hydroxymaslovej, ktoré sú viazané na minerály, ako je vápnik, horčík, draslík a sodík. Hlavným účelom exogénnych ketónov je pomôcť vám rýchlejšie dosiahnuť ketózu a využívať výhody ketogénnej diéty, ako je zvýšená funkcia mozgu, vyššia hladina energie a chudnutie. Najdôležitejšie je, že doplňovanie exogénnych ketónov pred a po cheatovom jedle zvýši vaše šance udržať sa v ketóze aj napriek konzumácii väčšieho množstva sacharidov.

16. A čo kolagén?

Určite by ste mali. Kolagén sa skladá z aminokyselín a pomáha telu pri výrobe energie, tvorbe zdravej DNA a RNA a taktiež dodáva kostiam a spojivovým tkanivám pružnosť, ktorú potrebujú pre ľahkú pohyblivosť. Kolagén tvorí viac ako 25% obsahu bielkovín vo vašom tele a je zodpovedný za zdravie vášho:
Koža
Vlasy
Nechty
Kĺby
šliach
Väzy
Kosti

Bohužiaľ po 25. roku života začína produkcia kolagénu exponenciálne klesať, preto je pre zlepšenie vzhľadu pokožky, vlasov a nechtov nevyhnutné pravidelné dopĺňanie keto-friendly kolagénu bez pridaných cukrov. Navyše kolagénové prášky napustené MCT olejom pridávajú ďalšie výhody vášmu režimu ketogénnej diéty tým, že zvyšujú produkciu ketolátok a podporujú váš metabolizmus.

17. Čo je MCT olej?

Triglyceridový olej so stredne dlhým reťazcom (MCT olej) je známy ako základný kameň ketogénnej diéty. Aby sme to uviedli na pravú mieru, existujú dobré a zlé tuky. Medzi zdravé zdroje tukov pri ketogénnej diéte patria vajcia, maslo z trávy, olivový olej, avokádový olej, palmový olej a okrem iného kokosový olej. MCT olej sa získava z kokosového oleja a obsahuje stredne dlhé reťazce tukov zvané triglyceridy. Čím kratšia je dĺžka reťazca, tým ľahšie ho telo spracováva a trávi.

Po konzumácii sú mastné kyseliny, ako je MCT, rozkladané pečeňou, ktorá následne začnú produkovať zvýšené množstvo látok zvaných ketóny. Cieľom ketogénnej diéty je prepnúť metabolizmus vášho tela z využívania glukózy ako zdroja energie na využívanie tukov.

Hlavným cieľom ketogénnej diéty je začať produkovať ketolátky a dosiahnuť tak stav ketózy. Hoci nie všetky tuky sú rovnaké, triglyceridový olej so stredne dlhým reťazcom (MCT olej) je najzdravším zdrojom tuku na svete. Vďaka svojej krátkej dĺžke reťazca obchádza bežné trávenie a putuje priamo do pečene.

Pečeň potom MCT olej premieňajú na ketóny potrebné na výrobu energie. Tento rýchly proces zabraňuje ukladaniu tukov a následne napomáha vašim cieľom v oblasti chudnutia tým, že spaľuje spotrebované a uložené tuky.

Denné doplňovanie MCT oleja vám umožní zvýšiť produkciu ketolátok. Okrem toho MCT olej zlepšuje regener

acii svalov po tréningu, napomáha zdravému tráveniu, má protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti a hlavne má termogénny účinok na schopnosť spaľovania tukov.

18. Aký je rozdiel medzi MCT C8 a MCT C10?

V ketogénnej diéte sa používajú dva rôzne typy MCT olejov – MCT C8 a MCT C10. MCT olej C8 je triglyceridový olej so stredne dlhým reťazcom, inak známy ako kyselina kaprylová. Je to číslo jedna medzi najrýchlejšie a najľahšie vstrebateľnými triglyceridmi so stredne dlhým reťazcom, ktoré sa premieňajú na ketóny na získanie energie.

Vďaka svojej krátkej dĺžke reťazca obchádza bežné trávenie bez toho, aby sa ukladal ako tuk. MCT olej C8 je rýchlym a stabilným zdrojom energie, priamo zlepšuje pamäť, duševnú jasnosť a podporuje imunitný systém. MCT olej C10 je inak známy ako kyselina kaprinová, ktorá je vďaka svojej krátkej dĺžke reťazca druhým najlepším triglyceridom so stredne dlhým reťazcom. Podporuje váš organizmus tým, že vám poskytuje trvalé množstvo energie, ktorá sa premieňa na ketóny. Kyselina kaprinová je najsilnejší MCT olej, ktorý pomáha pri trávení a poskytuje protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti.

MCT olej C8 aj MCT olej C10 pomáhajú vášmu telu produkovať zvýšené množstvo ketónov, aby ste dosiahli stav ketózy.

19. A čo cvičenie?

Pri ketogénnej diéte treba výrazne znížiť množstvo konzumovaných sacharidov. Väčšina vysoko intenzívnych cvičení je závislá na sacharidoch, preto sa na začiatku vašej ketogénnej cesty môžete stretnúť s príznakmi keto chrípky a zaznamenať mierny pokles športového výkonu.

Ketogénna diéta je však určená pre každého. Existuje niekoľko rôznych druhov keto diéty, vrátane cielenej ketogénnej diéty (TKD) a cyklickej ketogénnej diéty (CKD) pre tých, ktorí intenzívne trénujú a ich hlavným cieľom je zvýšenie svalovej hmoty a výkonnosti pri cvičení. Najlepšie je začať s protokolom štandardnej ketogénnej diéty (SKD), a akonáhle sa dostanete do stavu ketózy, môžete prejsť na TKD a CKD. Obe tieto varianty umožňujú jesť zvýšené množstvo sacharidov tesne pred cvičením alebo raz za niekoľko dní. ak cvičíte často, je na dosiahnutie lepších výsledkov nevyhnutná suplementácia.

Denná dávka srvátkového proteínového izolátu vhodného pre keto vám pomôže budovať svalovú hmotu a urýchliť regeneráciu. Tým, ktorých hlavným cieľom je vyrovnať zloženie tela a spaľovať tuky, dodá prírodný doplnok stravy na spaľovanie tukov dodatočnú dávku energie a zníži chute. Ak si chcete prečítať viac informácií o rôznych typoch keto diéty a o tom, ktorý typ ketogénnej diéty je pre vás najlepšie, kliknite tu.

20. Má ketogénna diéta vplyv na funkcie mozgu?

Nízkosacharidová aj ketogénna diéta majú dlhý zoznam zdravotných výhod, okrem iného aj zlepšenie funkcie mozgu. Ketogénna diéta sa napríklad používala predovšetkým na liečbu epilepsie u detí, ktoré nereagovali na lieky proti záchvatom. Mozog je tradične energeticky závislý na sacharidoch a glukóze.

Pri ketogénnej diéte zvyšujete množstvo skonzumovaných tukov, ktoré produkujú ketolátky. Mozog síce nemôže priamo využívať tuky ako zdroj energie, ale môže využívať ketóny. Ketóny sú trvalejšou a stabilnejšou formou paliva nielen pre vaše telo, ale aj pre váš mozog. štúdie preukázali, že ketogénna diéta zlepšuje funkciu mozgu tým, že znižuje “mozgovú hmlu”, letargiu, výkyvy nálad a zlepšuje pamäť, mozgové poznávanie a duševnú jasnosť. Ak si chcete prečítať viac o zdravotných prínosoch keto diéty, kliknite tu.

21. Môžem používať výrobky BEKETO bez keto diéty?

Áno, určite. Výrobky BeKeto™ sú síce určené tým, ktorí žijú nízkosacharidovým životným štýlom, ale majú široké a univerzálne využitie. Hoci veríme, že keto diéta je vynikajúcou voľbou, a podporujeme ju, vytvárame naše výrobky aj pre tých, ktorí držia iné nízkosacharidové diéty. Mnohé z výrobkov majú veľmi široké využitie a môže ich používať doslova každý. Patria medzi ne elektrolyty, MCT oleje, proteínové izoláty a kolagény.

22. Je keto vhodné pre vegetariánov?

Dodržiavanie ketogénnej alebo nízkosacharidovej (nízkosacharidovej) diéty vegetariánov je úplne možné. Akákoľvek diéta, vrátane keto diéty, by mala byť bohatá na zelenú zeleninu, ktorá má väčšinou nízky obsah sacharidov. Spoločnosť BeKeto™ vytvára väčšinu svojich výrobkov tak, aby boli vhodné ako pre vegánov, tak aj pre vegetariánov, v rámci tzv. keto vege. Medzi vegánske výrobky patria MCT oleje, ochutené MCT olejové prášky, keto sušienky, keto krémy a všetky keto doplnky.

23. Je keto diéta len mäso a tuk?

Rozhodne nie. To je jeden z najčastejších mýtov o ketogénnej diéte. Ak si na internete vyhľadáte výrazy ako keto, keto diéta, ketogénna diéta, nájdete množstvo obrázkov červeného mäsa, slaniny a jedál odkvapkávajúcich tuk. Je pravda, že pri keto diéte je dôležité používať veľa tuku, pretože práve ten sa premieňa na ketolátky. Dôležitá je však kvalita týchto tukov. BeKeto™ propaguje to, čo nazýva „čisté keto“. Ide o variant keto diéty, ktorá zahŕňa veľa zelenej zeleniny, šalátov a zdravých tukov, ako sú MCT oleje z kokosových orechov. Pri akejkoľvek diéte, ale najmä pri nízkosacharidovej keto diéte, je dôležité nezabúdať na doplňovanie a obnovu základných minerálov a živín.

kingray.sk Reviews with ekomi.sk