Kurkumín

Kurkumín je používaný hlavne v Ajurvéde vďaka jeho neobyčajným účinkom. Čistota a kvalita je veľmi dôležitá. U nás nájdete čistý kurkumín 99,7 percentný. Náš kurkumín nie je miešaný s piperínom, pretože väčšinou výrobcovia namiešavajú viacej piperínu, aby ušetrili na kurkumíne.

Preto odporúčame zapíjať kapsule vodou, do ktorej si pridáte štipku čierneho korenia. Takto si zaistíte čo najvyššiu vstrebateľnosť kurkumínu.

Účinky kurkumínu

Anti-oxidačný účinok

Kurkumín je anti-oxidant, čo znamená, že v tele sa správa ako anti-oxidant. Odstraňuje voľné radikály a tým znižuje riziko vzniku rakoviny. Antioxidačné a protizápalové vlastnosti sú dva primárne mechanizmy, ktoré vysvetľujú väčšinu účinkov kurkumínu na rôzne stavy. Ukázalo sa, že kurkumín zlepšuje systémové ukazovatele oxidačného stresu. Existujú dôkazy, že môže zvýšiť aktivitu antioxidantov v sére, napríklad superoxiddismutázy (SOD), v sére.

Proti-zápalový účinok

Kurkumín v klinických štúdiach dokázal eliminovať zápal rôzneho pôvodu. Oxidačný stres sa podieľa na mnohých chronických ochoreniach a jeho patologické procesy úzko súvisia so zápalovými procesmi, pretože jeden môže ľahko vyvolať iný. V skutočnosti je známe, že zápalové bunky uvoľňujú množstvo reaktívnych druhov v mieste zápalu, čo vedie k oxidačnému stresu, čo demonštruje vzťah medzi oxidačným stresom a zápalom.

Ukázalo sa tiež, že kurkumín potláča zápal mnohými rôznymi mechanizmami, čím podporuje jeho mechanizmus účinku ako potenciálneho protizápalového prostriedku.

Artritída

Jedným takým ochorením spojeným so zápalom, chronickým aj akútnym, je osteoartritída (OA), stav chronického zápalu kĺbu. Ovplyvňuje viac ako 250 miliónov ľudí na celom svete, čo vedie k zvýšeným nákladom na zdravotnú starostlivosť, zhoršeniu denných aktivít (ADL) a nakoniec k zníženiu kvality života.

Kurkumín bol testovaný na ochorenie artritída a osteoartritída mnohými klinickými štúdiami zverejnenými na pubmede. Jeho účinnosť bola preukázaná na eliminovanie zápalu a bolesti s týmto ochorením. 

Citujeme z jednej štúdie: „Toto systematické preskúmanie a metaanalýza poskytla vedecké dôkazy, že 8 - 12 týždňov liečby štandardizovanými turmerickými extraktmi (obvykle 1 000 mg / deň čistého kurkumínu) môže zmierniť príznaky artritídy (najmä príznaky súvisiace s bolesťou a zápalom) a viesť k podobným zlepšeniam príznakov ako pri administrácií ibuprofénu a diklofenaku sodného. Preto môžu byť kurkumínové extrakty a kurkumín odporúčané na zmiernenie príznakov artritídy, najmä osteoartritídy. “

Metabolický syndróm

Metabolický syndróm zahŕňa ochorenia ako inzulínová rezistencia, hyperglykémia, hypertenzia, zvýšený LDL cholesterol, zvýšené hladiny triglyceridov a obezita. Ukázalo sa, že kurkumín zmierňuje niekoľko aspektov metabolického syndrómu zlepšením citlivosti na inzulín, potlačením adipogenézy a znížením zvýšeného krvného tlaku, znížením zápalu a oxidačného stresu. Okrem toho existujú dôkazy, že kurkuminoidy modulujú expresiu génov a aktivitu enzýmov podieľajúcich sa na metabolizme lipoproteínov, čo vedie k zníženiu plazmatických triglyceridov a cholesterolu a k zvýšeniu koncentrácií HDL cholesterolu (dobrý cholesterol).

Záver

Kurkumín získal celosvetovú pozornosť pre svoje mnohonásobné zdravotné účinky, ktoré sa javia predovšetkým prostredníctvom antioxidačných a protizápalových mechanizmov. Tieto výhody sa najlepšie dosiahnu, keď sa kurkumín kombinuje s látkami, ako je piperín (čierne korenie), ktoré výrazne zvyšujú jeho biologickú dostupnosť. Výskum naznačuje, že kurkumín môže pomôcť pri zvládnutí oxidačných a zápalových stavov, metabolického syndrómu, artritídy, úzkosti a hyperlipidémie. Relatívne nízka dávka môže okrem toho poskytnúť zdravotné výhody ľuďom, ktorí nemajú diagnostikované zdravotné ťažkosti.

Kurkumín a jeho účinky pri rôznych diagnózach

Kurkumín a jeho účinky pri rôznych diagnózach

Výskum kurkumínu in vitro a na zvieratách priniesol úspešné výsledky a preukázal jeho anti-rakovinové účinky. Kurkumín je schopný identifikovať rakovinové bunky a zničiť ich apoptózou (bunková smrť rakovinových buniek). Okrem toho kurkumín potláča vytváranie nitrosamínu a tvorbu aflatoxínu, ktoré sú spojené so zvýšeným rizikom vzniku niektorých rakovín.


Kurkumín chráni mozog pred oxidačným stresom a zlepšuje pamäť

Kurkumín chráni mozog pred oxidačným stresom a zlepšuje pamäť

Nová klinická štúdia bola publikovaná v časope Americký žurnál Geriatrickej psychiatrie. Táto štúdia preukázala účinky kurkumínu na mozog. Najskôr sa testy robili na 40 dospelých pacientoch vo veku od 51 do 84 rokov, ktorí mali menšie problémy s pamäťou. Štúdia prebiehala 18 mesiacov, prvá skupina brala 90mg kurkumínu dvakrát denne a druhá skupina brala placebo.


Výživové doplnky a zdravá výživa

Výživové doplnky a zdravá výživa

Prírodná medicína existovala už dávno pred klasickou medicínou, ktorú poznáme dnes. Číňania majú Čínsku tradičnú medicínu, indovia Ajurvédsku medicínu, na Slovensku to boli bylinky čo liečia, z prírodnej lekárne a pod. ale teraz a u nás je to predovšetkým západná medicína, ktorej bezvýhradne dôverujeme

Pokiaľ nejde o život a trápi Vás bežný vírus, vyskúšajte prírodné dostupné prostriedky. Keď nezaberú, nasaďte si lieky predpísané od lekára. Mnohokrát zistíte, že naordinované antibiotiká alebo lieky od bolesti nepotrebujete, lebo sa vám po pár dňoch uľaví aj vďaka doplnkom výživy. Treba však povedať, že aj mnohí lekári nesiahajú ihneď po antibiotikách a trend ich okamžitého predpisovania sa mení, ale niekedy ich nepredpíšu a radia to, o čom píšeme v tomto príspevku.


Budwigová diéta pomáha pri mnohých ochoreniach

Budwigová diéta pomáha pri mnohých ochoreniach

Budwigovej diéta, alebo Budwigovej protokol je uznávaný protokol pri liečbe onkologických pacientov. Dokonca existuje aj centrum, kde lekári liečia pacientov pomocou tohto protokolu. Lekári na tejto klinike neliečia symptómy ani chorobu, ale príčinu, čo sú poškodené bunkové membrány, ktoré spôsobili chorobu.


Vysoký cukor - prvá pomoc

Vysoký cukor - prvá pomoc

Cukrovka, ateroskleróza a rakovina sú najrozšírenejšie ochorenia, ktoré nás môžu ovplyvniť na celý život. Jediným spôsobom, ako sa im vyhnúť je zdravá životospráva, pohyb, pravidelná detoxikácia a predčasná prevencia.

V súčasnosti existuje stále viac dôkazov o účinnosti použitia doplnkov liečivých rastlín na prevenciu a liečenie cukrovky. Z týchto liečivých rastlín kurkumín získava rastúci záujem v lekárskej a vedeckej komunite.


Rakovina, hrozba 21. Storočia

Rakovina, hrozba 21. Storočia

Nárast vedomostí o rakovine priniesol progres v prevencii, v skorej diagnostike a v liečbe. Vedci sa neustále učia o rakovine a neustále sa učiť budú. Prichádzajú nové metódy liečby, ale aj nové typy rakoviny. Preto výskum bude neustále pokračovať. Základom všetkého je však prevencia. 


Najlepší recept na chrípku

Najlepší recept na chrípku

Chrípka je nebezpečné vírusové chorenie hlavne pre starších ľuďí a ľudí s oslabenou imunitou. Pred chrípkou je potrebné sa chrániť zvýšenou konzumáciou výživových doplnkov ako kurkumín, cordyceps, reishi, liposomálny vitamín C a iné. Kurkumín je jeden z najviac spomínaných antioxidantov na podporu imunity. Nielenže zvyšuje imunitu, ale aj chráni organizmus pred rôznymi patogénmi a je aj prevenciou vzniku nádorových ochorení. Kurkumín je vynikajúcou prevenciou pred chrípkou.


Ako stres vplýva na naše telo?

Ako stres vplýva na naše telo?

Ak je stres a úzkosť dlhodobá, naše biologické systémy sú vychyléne počas dlhšej fázy a dochádza k ich poškodzovaniu zvýšenou produkciou stresových hormónov. Výsledkom môžu byť autoimunitné ochorenia, problémy so srdcom, psychické problémy, oslabená imunita atď.

Stresové látky vylučované našim telom sú adrenalín, noradrenalín a kortizol. Dlhodobý stres prikazuje telu produkovať viac a viac stresových hormónov v dlhodobom horizonte, čo môže mať veľmi neblahé účinky na naše zdravie.

95% tovaru skladom

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Doručenie do 24 hod.

Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD, ktorá garantuje doručenie do 24 hod pri objednávkach na dobierku. Objednávky uhradené bankovým prevodom expedujeme po pripísaní na náš účet do 12.00 hod v daný deň, po 12.00 hod na druhý deň. 

Doprava zdarma nad €100

Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.

Technické poradenstvo

V prípade, že sa neviete rozhodnúť, ktorý produkt je pre Vás najvhodnejší, informujte sa na tel. čísle 0907 173 910. Pokiaľ chcete poradiť výživový doplnok alebo prístroj vzhľadom na svoj zdravotný stav, volajte tiež uvedené číslo. 

Platba kartou

Platiť kartou môžete priamo v e-shope, alebo kuriérovi pri doručení.

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk - PRIPRAVUJEME