Ochorenia mozgu


Čo znižuje riziko vzniku Alzheimerovej choroby?

Čo znižuje riziko vzniku Alzheimerovej choroby?

Niekoľko štúdií dokázalo, že ľudia, ktorí hovoria aspoň dvoma jazykmi majú menší predpoklad vzniku Alzheimerovej choroby, ako ľudia, ktorí hovoria len jedným jazykom.  Okrem toho, ak hovoria dvoma jazykmi oddiaľujú vznik tohto ochorenia o 4,5 roka. Na dokázanie tejto hypotézy boli použité dáta z MRI mozgu pacientov (magnetická rezonancia).


Alzheimerova choroba – najnovšie vedecké štúdie

Alzheimerova choroba – najnovšie vedecké štúdie

Vo vnútri mozgu sa nachádzajú neuróny (nervové bunky), ktoré medzi sebou komunikujú. Mozgové vlny sú práve synchronizované elektrické impulzy neurónov, ktoré medzi sebou komunikujú. Tieto mozgové vlny sa dajú merať na základe ich frekvencií. Vedci a výskumníci sa domnievajú, že dôvodom vzniku neurodegeneratívnych ochorení je narušenie neurónov a ich vzájomnej komunikácie cez mozgové vlny. Čo spôsobuje toto narušenie nie je známe, ale sú predpoklady ako napríklad časté herpetické infekcie, zápalové ochorenia, hromadenie plaku v mozgu atď. 


ADHD alebo ADD u detí (skúsenosti a rady)

ADHD alebo ADD u detí (skúsenosti a rady)

Tento článok má za úlohu poradiť rodičom, ktorí majú doma tkz. „neposlušné dieťa“. Tento článok vám pomôže, aby ste sa cítili lepšie, aby ste vedeli, že vy ako rodičia ste nezlyhali a čítaním tohto článku dokazujete, že ste skvelý rodič, ktorý hľadá riešenia a snaží sa svojmu dieťaťu pomôcť. Vedzte, lebo to podvedome viete, že máte geniálne dieťa, ktoré je darom od Boha a má nesmierne veľkú kapacitu milovať ľudí bezpodmienečne.  Mali by ste byť  zato vďační. Takéto dieťa vás učí pokore a skutočnej láske.


Degeneratívne ochorenia mozgu a strava

Degeneratívne ochorenia mozgu a strava

Degeneratívne ochorenia mozgu sú stále častejšie vyskytujúce sa ochorenie, ktoré nie je problémom len starších a dospelých ako Alzheimerova choroba, ale aj detí ako napríklad autizmus. Strava zo supermarketov, ktorú mnohí konzumujeme a o ktorej si myslíme, že je zdravá je jeden z dôvodov narastajúceho počtu týchto ochoreni. Tento článok má vám pomôcť ku zmene životného štýlu, k zamysleniu sa, čo konzumujeme a aké návyky odovzdavame našim deťom.


Ochorenia mozgu

Ochorenia mozgu

Rokmi sa funkcie nášho mozgu znižujú, poškodzujú sa alebo odumierajú nervové bunky a medzi bunkami sa hromadia toxíny, plak a iné nánosy. Výskum preukázal, že beta amyloid peptidy ovplyňujú činnosť nervových buniek a ich plaky sa usádzajú najprv v medzibunkovom priestore a neskôr aj v samotných bunkách (1,2,3,4).


Kurkumín a jeho účinky na mozog

Kurkumín a jeho účinky na mozog

Nová klinická štúdia bola publikovaná v časope Americký žurnál Geriatrickej psychiatrie. Táto štúdia preukázala účinky kurkumínu na mozog. Najskôr sa testy robili na 40 dospelých pacientoch vo veku od 51 do 84 rokov, ktorí mali menšie problémy s pamäťou. Štúdia prebiehala 18 mesiacov, prvá skupina brala 90mg kurkumínu dvakrát denne a druhá skupina brala placebo.

✔️silný antioxidant ✔️ má protizápalový účinok ✔️pomáha pri artritíde  ✔️pomáha pri ochoreniach prostaty ✔️pomáha pri ochoreniach mozgu ✔️pomáha pri cukrovke a inzulínovej rezistancii ✔️pomáha proti astme, alergiám a ekzémom


Môže hypertenzia za vznik Alzheimerovej choroby?

Môže hypertenzia za vznik Alzheimerovej choroby?

Podľa najnovšieho výskumu dlhodobo zvýšený krvný tlak vedie ku poškodzovaniu mozgu a následne k rozvoju neuro-degeneratívnych ochorení ako Alzheimerova choroba. Vedci zistili, že dlhodobo zvýšený tlak nad normálne hodnoty počas dlhých rokov má veľmi negatívny vplyv na vývoj mozgu a jeho regeneráciu. Dôsledkom vysokého tlaku dochádza ku problémom s pamäťou, s pozornosťou, k zrýchlenému starnutiu mozgu.