Pre zdravé kĺby a spojivové tkanivá - kyselina hyalurónová a kolagén

Bez ohľadu na to, akí zdraví sme, keď starneme, naše kĺby vykazujú určité zmeny v mobilite, čiastočne kvôli zmenám v spojivových tkanivách. Pretože rozsah pohybu kĺbu má priamy vplyv na držanie tela a pohyb, môže to mať za následok výraznú zmenu funkcie.

Ako starneme, pohyb kĺbov je tuhší a menej pružný, pretože množstvo mazacej tekutiny v našich kĺboch ​​sa znižuje a chrupavka sa stáva tenšia. Ligamenty sa tiež skracujú a strácajú určitú flexibilitu, takže kĺby sa cítia stuhnuté.

Vekom sa pridruží:

  • zvýšená tuhosť
  • znížená sila
  • redukcia obsahu vody
  • redukcia obsahu kolagénu a kyseliny hyalurónovej

Znižuje sa tvorba kolagénu

Kolagén je súčasťou spojivového tkaniva a nachádza sa v chrupavke, väzoch, šliachach a kostiach, ako aj na pokožke. Kolagénové vlákna udržujú kostrový systém flexibilný, ale hladiny kolagénu v tele sa začínajú znižovať približne po veku 25 rokov. Tieto poklesy môžu spôsobiť, že kosti väzivových šliach a chrupavka sa časom stanú menej pružnými a krehkejšími.

Zmeny v kolagéne súvisiace s vekom, vrátane sekrečných fenotypov súvisiacich so starnutím, nízkej reaktivity chondrocytov na rastové faktory, mitochondriálnej dysfunkcie a oxidačného stresu a abnormálnej akumulácie pokročilých glykovaných koncových produktov, vedie k tejto zmenenej štruktúre a zníženej funkčnej schopnosti kolagénu, napr. väzy. a šľachy sú tuhšie a krehké.

Znižuje sa tvorba kyseliny hyaluronovej

Starnutie spôsobuje neustále zníženie množstva kyseliny hyalurónovej. Predpokladajme, že dieťa má hladinu kyseliny hyalurónovej 100, človek v 60tke má hladinu 25. Kyselina hyalurónová sa prirodzene vyrába v ľudskom tele, ale vekom sa jej produkcia znižuje a preto je potrebé ju dodávať vo forme výživových doplnkov.
Kyselina hyalurónová je dobre známa svojimi blahodárnymi účinkami na pokožku, najmä zmierňuje suchú pokožku, znižuje výskyt jemných línií a vrások a urýchľuje hojenie rán. Môže tiež pomôcť zmierniť bolesť kĺbov u ľudí s osteoartrózou.

Výživové doplnky

U nás v e-shope nájdete doplnky od dvoch výrobcov kolagénu a kyseliny hyalurónovej - Swedish Nutra a Adelle Davis. Obe značky vyrábajú vysoko-kvalitné výrobky bez parabénov a aditív.

Ako posiľniť imunitu v jesennom období?

Ako posiľniť imunitu v jesennom období?

Bolo potvrdené, že mnohí pacienti, ktorí prekonali Covid-19 jedenkrát a nakazili sa druhýkrát mali ešte horšie symptómy a následky ako pri prvotnej infekcii a ich krv, pľúca a mozog sú pod veľkým náporom.

Na posiľnenie imunity pomáha:

✔️ vitamín D ✔️ zinok ✔️ kurkumín ✔️cordyceps ✔️ reishi ✔️artemisinín ✔️ vitamín C ✔️ laserové ožarovanie krvi

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

  • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
  • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

  • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0914 15 09 09.
  • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.