kingray.sk Reviews with ekomi.sk
kingray.sk Reviews with ekomi.sk

PRE ZDRAVÉ KĹBY: Kolagén a kyselina hyalurónová - Minerály - Multiminerál + multivitamin

Pre zdravé kĺby a spojivové tkanivá - kyselina hyalurónová a kolagén

Bez ohľadu na to, akí zdraví sme, keď starneme, naše kĺby vykazujú určité zmeny v mobilite, čiastočne kvôli zmenám v spojivových tkanivách. Pretože rozsah pohybu kĺbu má priamy vplyv na držanie tela a pohyb, môže to mať za následok výraznú zmenu funkcie.

Ako starneme, pohyb kĺbov je tuhší a menej pružný, pretože množstvo mazacej tekutiny v našich kĺboch ​​sa znižuje a chrupavka sa stáva tenšia. Ligamenty sa tiež skracujú a strácajú určitú flexibilitu, takže kĺby sa cítia stuhnuté.

Vekom sa pridruží:

  • zvýšená tuhosť
  • znížená sila
  • redukcia obsahu vody
  • redukcia obsahu kolagénu a kyseliny hyalurónovej

Znižuje sa tvorba kolagénu

Kolagén je súčasťou spojivového tkaniva a nachádza sa v chrupavke, väzoch, šliachach a kostiach, ako aj na pokožke. Kolagénové vlákna udržujú kostrový systém flexibilný, ale hladiny kolagénu v tele sa začínajú znižovať približne po veku 25 rokov. Tieto poklesy môžu spôsobiť, že kosti väzivových šliach a chrupavka sa časom stanú menej pružnými a krehkejšími.

Zmeny v kolagéne súvisiace s vekom, vrátane sekrečných fenotypov súvisiacich so starnutím, nízkej reaktivity chondrocytov na rastové faktory, mitochondriálnej dysfunkcie a oxidačného stresu a abnormálnej akumulácie pokročilých glykovaných koncových produktov, vedie k tejto zmenenej štruktúre a zníženej funkčnej schopnosti kolagénu, napr. väzy. a šľachy sú tuhšie a krehké.

Znižuje sa tvorba kyseliny hyaluronovej

Starnutie spôsobuje neustále zníženie množstva kyseliny hyalurónovej. Predpokladajme, že dieťa má hladinu kyseliny hyalurónovej 100, človek v 60tke má hladinu 25. Kyselina hyalurónová sa prirodzene vyrába v ľudskom tele, ale vekom sa jej produkcia znižuje a preto je potrebé ju dodávať vo forme výživových doplnkov.
Kyselina hyalurónová je dobre známa svojimi blahodárnymi účinkami na pokožku, najmä zmierňuje suchú pokožku, znižuje výskyt jemných línií a vrások a urýchľuje hojenie rán. Môže tiež pomôcť zmierniť bolesť kĺbov u ľudí s osteoartrózou.

Výživové doplnky

U nás v e-shope nájdete doplnky od dvoch výrobcov kolagénu a kyseliny hyalurónovej - Swedish Nutra a Adelle Davis. Obe značky vyrábajú vysoko-kvalitné výrobky bez parabénov a aditív.


Ako posiľniť imunitu v jesennom období?

Ako posiľniť imunitu v jesennom období?

Na posiľnenie imunity pomáha:

✔️ vitamín D ✔️ zinok ✔️ kurkumín ✔️cordyceps ✔️ reishi ✔️artemisinín ✔️ vitamín C ✔️ laserové ožarovanie krvi

kingray.sk Reviews with ekomi.sk