kingray.sk Reviews with ekomi.sk
kingray.sk Reviews with ekomi.sk

Prístroje pre zdravie

Prístroje pre zdravie

Vaše zdravie je pre nás dôležité. U nás nájdete prístroje na prevenciu, liečbu, diagnostiku a rôzne analýzy. Venujeme sa oblasti zdravia od roku 2008. Zúčastňujeme sa výstav a kongresov a pravidelne prinášame nové informácie z oblasti liečby a prevencie chorôb. Spolupracujeme s výrobcami zdravotníckych prístrojov a snažíme sa na Slovenský trh priniesť novinky zo sveta, ktoré fungujú a pomáhajú pri riešení zdravotných problémov.

Tradičná Čínska medicína

Veríme v silu západnej medicíny, ale zároveň veríme, že aj Čínska tradičná medicína a majú svoje opodstatnenie a prínos. Niekedy spájanie rôznych metód je účinnejšie ako len jediná metóda. U nás nájdete napríklad akupunktúrne prístroje, ktoré cez systém meridiánov a akupunktúrnych bodov stimulujú orgány a spúšťajú detoxikáciu. 

Ajurvéda

Ajurvéda je prírodná medicína, ktorá pochádza z Indie. Je nazývaná aj ,,Veda života,, a vznikla pred 5000 rokmi.  Takisto má svoje uplatnenie vo svete pri liečbe mnohých ochorení. Ajurvéda hlavne verí v silu prevencie cez vytváranie harmónie tela, duše a mysle. V Ajurvéde majú svoje uplatnenie hlavne bylinky ako napríklad kurkumín, artemisinín atď. 

Bioquant NS

Takisto veríme, že prevencia je základ. Prevenciou chorôb je mať zdravé telo a s tým súvisí aj zdravá krv. Keď je krv v poriadku, to znamená, že všetky podmienky v tele fungujú tak ako aj majú, tak aj ostatné orgány, tkanivá a bunky sú v poriadku. Keď sa v tele niečo deje, najskôr sa to prejaví na krvi. Ak máme nejaké ochorenie, lekár odoberie krv a z krvi sa dá diagnostikovať, aké ochorenie by to mohlo byť. Preto takmer každý jeden problém súvisí s krvou. Na úpravu krvnej reológie vám ponúkame zdravotnícku pomôcku Bioquant, ktorá už pomohla cca. 40 000 ľuďom na celom svete.

U nás nájdete aj iné zaujímavé prístroje ako napríklad magnetoterapia, prístroje na báze mili-metrových vĺn, minerálne matrace, akupunktúrne prístroje, prístroje na zlepšenie rastu vlasov, alebo pre zlepšenie zraku.


Ochorenia mozgu (Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, demencia)

Ochorenia mozgu (Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, demencia)

Rokmi sa funkcie nášho mozgu znižujú, poškodzujú sa alebo odumierajú nervové bunky a medzi bunkami sa hromadia toxíny, plak a iné nánosy. Výskum preukázal, že beta amyloid peptidy ovplyňujú činnosť nervových buniek a ich plaky sa usádzajú najprv v medzibunkovom priestore a neskôr aj v samotných bunkách (1,2,3,4).


Ako stres vplýva na naše telo?

Ako stres vplýva na naše telo?

Ak je stres a úzkosť dlhodobá, naše biologické systémy sú vychyléne počas dlhšej fázy a dochádza k ich poškodzovaniu zvýšenou produkciou stresových hormónov. Výsledkom môžu byť autoimunitné ochorenia, problémy so srdcom, psychické problémy, oslabená imunita atď.

Stresové látky vylučované našim telom sú adrenalín, noradrenalín a kortizol. Dlhodobý stres prikazuje telu produkovať viac a viac stresových hormónov v dlhodobom horizonte, čo môže mať veľmi neblahé účinky na naše zdravie.


Bioquant NS zdravotnícka pomôcka na úpravu krvi (krvnej reológie)

Bioquant NS zdravotnícka pomôcka na úpravu krvi (krvnej reológie)

Počuli ste už o Bioquante? Bioquant je zdravotnícka pomôcka registrovaná v Štátnom ústave pre kontrolu liečiv určená na fyzikálne ožarovanie krvi laserom s vlnovou dĺžkou svetla 650nm cez nosovú dutinu s cieľom zlepšenia reologických vlastností krvi. Môžu ju používať aj ľudia s rozvinutými srdcovocievnymi a mozgovocievnymi ochoreniami. Účinky pôsobenia svetla z prístroja počas vnútronosovej aplikácie  sú v zlepšení viskozity a reológie krvi. 


Degeneratívne ochorenia mozgu a strava

Degeneratívne ochorenia mozgu a strava

Degeneratívne ochorenia mozgu sú stále častejšie vyskytujúce sa ochorenie, ktoré nie je problémom len starších a dospelých ako Alzheimerova choroba, ale aj detí ako napríklad autizmus. Strava zo supermarketov, ktorú mnohí konzumujeme a o ktorej si myslíme, že je zdravá je jeden z dôvodov narastajúceho počtu týchto ochoreni. Tento článok má vám pomôcť ku zmene životného štýlu, k zamysleniu sa, čo konzumujeme a aké návyky odovzdavame našim deťom.


Laserové ožarovanie krvi a Loweho syndróm

Laserové ožarovanie krvi a Loweho syndróm

Loweho syndróm je genetické ochorenie, ktoré spôsobuje celý rad komplikácií od útleho veku. Deti s týmto ochorením majú problémy s očami (katarakty, abnormality), s mozgom a s ľadvinami. Niektoré majú aj opozdený psychomotorický vývin, alebo trpia mentálnou retardáciou. Často pociťujú slabosť svalov a preto činnosti ako sedenie, chôdza prichádzajú s oneskorením. Takéhoto chlapčeka maminka sa rozhodla nás kontaktovať a zadovážiť synčekovi BIOquant. Na základe  jej súhlasu si dovoľujeme sprístupniť emaily a lekársku správu. Prístroj zakúpili v marci 2018. Naďalej nasledujú aj špecialistov aj ich rady ako aj používajú Bioquant. 


Laserové ožarovanie krvi a pneumónia (zápal pľúc)

Laserové ožarovanie krvi a pneumónia (zápal pľúc)

Pneumónia teda zápal pľúc je závažne ochorenie pľúc, ktoré má vysokú úmrtnosť hlavne u staršej populácie. Zápal pľúc patrí do rúk lekárov a mnohokrát je nutná aj hospitalizácia, alebo kombinácia niekoľkých liečebných procedúr. Pneumónia môže byť vyvolaná vírusmi, baktériami, alebo mykoplazmami, ale môžu ju vyvolať aj fungi (huby). Je potrebné  overiť na základe výsledkov krvi a odobratím vzorky hlienov, čo ochorenie spôsobilo.


Artemisinín a jeho účinky

Artemisinín a jeho účinky

Artemisinín sa používa v Tradičnej Čínskej medicíne a Ajurvéde ako liek a v niektorých krajinách ako výživový doplnok. Na čo všetko zaberá sa dozviete v článku.


Chrípka - príznaky, liečba a prevencia

Chrípka - príznaky, liečba a prevencia

Chrípka je jedno z nebezpečných vírusových ochorení, ktoré útočí práve v období od septembra do apríla. Je vysoko infekčná a neexistuje na ňu liečba. Ako sa brániť pred chrípkou a ako ju zvládnúť, keď ju už dostaneme?

Obdobie jesene patrí k obdobiam, kedy sme náchylnejší na choroby. Zmeny počasia dávajú zelenú vírusom, ktoré na nás z každej strany útočia. Čím to je, že niektorí z nás dostanú chrípku každý rok a niektorým sa vyhýba aj desať rokov? A nie je to len očkovaním.


Čo lieči akupunktúra?

Čo lieči akupunktúra?

Podľa Čínskej tradičnej medicíny dlhodobé zdravie sa dosiahne len rovnováhou energií yin a yang a ak energia Qi môže pretekať v rovnováhe ku všetkým orgánom a bunkám. Qi preteká cez meridiány, ktoré sú pospájané 350 akupunktúrnymi bodmi. Ochorenie je vlastne nerovnováha energií. Pri stimulácií akupunktúrnych bodov sa otvárajú meridiány a energia sa vracia, kde bola zablokovaná, alebo jej prúdenie bolo nedostatočné.

kingray.sk Reviews with ekomi.sk