Zápaly a bolesti

Existujú dva druhy zápalu. Akútny zápal, ktorý vzniká z nejakej aktuálnej infekcie, alebo chronický dlhodobý zápal, ktorý sa rozvíja roky.

Akútny zápal

Akútny zápal je reakcia tela na nejaké zranenie a je sprevádzaný náhlym opuchom, bolesťou, alebo začervenaním. Niekedy je to skrytý akútny zápal, kedy máme horúčku a pociťujeme únavu a celkovú slabosť teda bojujeme s nejakou infekciou, ktorá môže byť bakteriálna, vírusová, alebo iného pôvodu. Akútny zápal môže spôsobiť aj reakcia na nejakú látku, alebo dokonca stresovú situácia, keď nám v tele stúpnu stresové hormóny a tie môžu spôsobiť akútny infarkt, trombózu....hlavne ak pred výskytom zápalového faktora neboli podmienky v tele a stav krvi ideálne. 

Chronický zápal

Chronický zápal je taký, ktorý máme v tele roky a ani o ňom vedieť nemusíme. Patrí tu napríklad ateroskleróza, ktorá vytvára v dôsledku rozvoja zápalu endotelu ciev, pričom takéto ľahké zmeny ani necítime a nemáme žiadne bolesti, kým nám lekár neobjaví vysoký krvný tlak alebo zvýšený LDL cholesterol.

Ďalším príkladom chronického zápalu môže byť napríklad chronická rinitída alebo astma, ktoré môžu byť spôsobené napríklad alergiami.

Meranie zápalu

Zápal sa dá odhaliť buď testom CRP, alebo testom sedimentácie krvi. O tejto tematike máme na stránke článok, ktorý si môžete prečítať s názvom CRP marker a všetko, čo by ste o ňom mali vedieť.

Ako ošetriť bolesti pri zápale?

Na úľavu od bolesti môžeme použiť laserové prístroje a biolampy, ktoré po aplikácií znižujú bolesť, opuch, začervenanie a urýchľujú hojenie. Sú vhodné aj na ožarovanie projekcie orgánov a na akupunktúrne aplikácie.

Proti zápalu pomáhajú aj výživové doplnky ako kurkumín. Článok a klinické štúdie ako kurkurmín pomáha eliminovať zápal nájdete tu: Kurkumín a jeho účinky pri rôznych diagnózach

CRP marker a všetko, čo by ste o ňom mali vedieť

CRP marker a všetko, čo by ste o ňom mali vedieť

V minulosti, keď vyšetrenie CRP nebolo tak dostupné sa vykonávalo vyšetrenie sedimentácie krvi. Ak je v tele zápal v dôsledku molekúl zápalových proteínov cirkulujúcich v krvi včítane CRP proteínu tak sa červené krvinky spájajú a vytvárajú zhluky, ktoré rýchlejšie sedimentujú v skúmavke ako krv človeka bez zápalových reakcií. Tento jav je vlastne prejavom zhoršenej viskozity a reológie krvi pri týchto zápalových procesoch. 


Ako Covid-19 zhoršuje vlastnosti krvi a čo sa v tele deje

Ako Covid-19 zhoršuje vlastnosti krvi a čo sa v tele deje

Podľa svetových štatistík WHO Covid-19,  štatistiky ukazujú, aké následky má nedokysličenie tela. Kyslík SpO2 u pacientov s Covid-19 klesá pod 90%, niekedy je to 80-90%. Normálne hodnoty kyslíka SpO2 u zdravých ľudí sú cca. 98-100%, vždy však nad 95%. Pri  nízkom kyslíku počas infekcie Covid-19 nastáva stav nedokysličenia tela, ktorý spôsobuje, že krv “hustne”. 


Artemisinín pomáha pri rakovine, malárií a parazitoch

Artemisinín pomáha pri rakovine, malárií a parazitoch

Účinky artemisinínu su rozsiahle a jeho užívanie pomáha organizmu v boji proti vírusom a parazitom a je účinný v detekovaní a brzdení rozvoja nádorových buniek, aby ich organizmus vedel vlastnými silami potlačiť. Normalizuje samoregeneračné a ozdravovacie procesy.


Biolampy, popis účinkov a farieb

Biolampy, popis účinkov a farieb

Biolampa vyžaruje polarizované svetlo. Polarizácia, je jedným z faktorov, čo robí biolampu efektívnou. Miera polarizácie nie je kľúčovým faktorom, ale polarizovaný výkon. Tým sa ovplyvňuje čas aplikácie na dosiahnutie efektov. Spôsob, ako sa aplikuje je tiež veľmi dôležitý. Výšší výkon polarizovaného svetla preniká hlbšie. Čím bližsie je lampa k pokožke, tým vyšší je výkon svetla, lebo svetlo sa rozptyľuje do menšej plochy. Používajte biolampu čo najbližšie k pokožke podľa jednotlivých manuálov biolámp.


Bioquant NS zdravotnícka pomôcka na úpravu krvi (krvnej reológie)

Bioquant NS zdravotnícka pomôcka na úpravu krvi (krvnej reológie)

Počuli ste už o Bioquante? Bioquant je zdravotnícka pomôcka registrovaná v Štátnom ústave pre kontrolu liečiv určená na fyzikálne ožarovanie krvi laserom s vlnovou dĺžkou svetla 650nm cez nosovú dutinu s cieľom zlepšenia reologických vlastností krvi. Môžu ju používať aj ľudia s rozvinutými srdcovocievnymi a mozgovocievnymi ochoreniami. Účinky pôsobenia svetla z prístroja počas vnútronosovej aplikácie  sú v zlepšení viskozity a reológie krvi. 


Kurkumín a jeho účinky pri rôznych diagnózach

Kurkumín a jeho účinky pri rôznych diagnózach

Výskum kurkumínu in vitro a na zvieratách priniesol úspešné výsledky a preukázal jeho anti-rakovinové účinky. Kurkumín je schopný identifikovať rakovinové bunky a zničiť ich apoptózou (bunková smrť rakovinových buniek). Okrem toho kurkumín potláča vytváranie nitrosamínu a tvorbu aflatoxínu, ktoré sú spojené so zvýšeným rizikom vzniku niektorých rakovín.

95% tovaru skladom

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Doručenie do 24 hod.

Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD, ktorá garantuje doručenie do 24 hod pri objednávkach na dobierku. Objednávky uhradené bankovým prevodom expedujeme po pripísaní na náš účet do 12.00 hod v daný deň, po 12.00 hod na druhý deň. 

Doprava zdarma nad €100

Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.

Technické poradenstvo

V prípade, že sa neviete rozhodnúť, ktorý produkt je pre Vás najvhodnejší, informujte sa na tel. čísle 0907 173 910. Pokiaľ chcete poradiť výživový doplnok alebo prístroj vzhľadom na svoj zdravotný stav, volajte tiež uvedené číslo.