Zdravá výživa

Zdravá výživa je základom nato, aby sme boli zdraví a vitálni. To, čo jeme a pijeme je to, čo naše telo spracováva a  využíva, aby všetky jeho funkcie fungovali ako majú. Nadmerná konzumácia určitých látok ako napríklad cukru, soli, alkoholu poškodzuje samo-regulačné funkcie tela. Následne telo nie je schopné odstraňovať nadmerné škodliviny a vznikajú mnohé ochorenia. Napríklad cukrovka, hypertenzia, alebo aj rakovina.

Vitamíny

Niekedy strava nestačí a telo potrebuje dodať niektoré vitamíny a minerály, ktoré v strave chýbajú, alebo ktorých výdaj je vyšší ako ich príjem. Je to spôsobené aj tým, že dnešná veľkoprodukcia napríklad ovocia a zeleniny spôsobila, že mnohé potraviny sú geneticky modifikované, šľachtené a obsahujú menej vitamínov ako voľakedy a viac chémie ako voľakedy. Preto telo musí aj odstraňovať škodlivé látky, ktoré so stravou konzumujeme, ale aj spracovávať a vstrebávať živiny, ktoré sa v potrave nachádzajú. 

Multivitamíny

V našom e-shope ponúkame špičkové multivitamíny s kolagénom, ktoré sú vyrobené vo Švédsku. Swedish Nutra je garanciou kvality, čistoty a tých najlepších ingrediencií. Po týchto doplnkov je potrebné siahnuť pokiaľ vás bolia kĺby, máte problémy s chôdzou, trpíte osteopéniou alebo osteoporózou. Súčasne s ich užívaním však doporučujeme dôslednú alkalizáciu.

Výživové doplnky

Výživové doplnky majú svoj význam, ak strava, ktorú konzumujeme je jednostranná a chýbajú nám niektoré vitamíny a minerály. V posledných rokoch ľudia konzumujú menej a menej rýb, ktoré nám dodávajú Omega, ktoré je potrebné pre mozog a srdce. Preto mnohí siahajú po výživových doplnkov Omega 3 , alebo po kolagéne, ktorý je potrebný pre pokožku, šľachy, cievy a iné orgány a ktorého produkcia sa rokmi stráca.

Tradičná Čínska medicína

Nedostatok vitamínov môže spôsobiť zhoršenú imunitu a zníženú schopnosť tela bojovať voči patogénom. Akceptujeme tzv. západnú medicínu, ale súčasne aj prínosy Čínskej tradičnej medicíny a Ajurvédy. Poznatky východnej medicíny sa používajú stáročia a majú menej vedľajších účinkov ako západná medicína, avšak ak nestačí východná medicína, je potrebné siahnuť po západnej medicíne.

Doplnky výživy

V našom e-shope nájdete doplnky ako huby napríklad kordyceps a reishi, ktoré majú antibakteriálne účinky a posilňujú imunitu. Z Ajurvédy je uznávaný napríklad kurkumín, ktorý je silný antioxidant s antivírusovým účinkom. 

Artemisinín

V poslednej dobe sa veľa hovorí o artemisiníne.  Je to výťažok (extrakt 98 percentnej čistoty) z rastliny palina ročná, ktorá sa používala od nepamäti. Jeho prvotný účinok bol proti malárií a je to registrovaný liek v FDA ako liek proti malárií. V nízkych dávkach je to však výźivový doplnok. U nás je to registrovaný výživový doplnok na UVZ. Artemisinín podľa mnohých zdrojov vo vysokých dávkach dokáže spôsobiť apoptózu (bunkovú smrť) rakovinovým bunkám. Účinky artemisinínu na rakovinové bunky rôznych foriem rakoviny boli dokázané klinickými štúdiami, ktoré nájdete na pubmede. Takisto boli dokázané antivírusové účinky artemisinínu napríklad pri víruse chrípky, ale aj pri iných vírusoch. Viac informácií nájdete v našom článku o artemisiníne.

Ajurvéda

Z Ajurvédy u nás nájdete aj ashwaghandu, ktorá je vynikajúca proti stresu. Pomáha telu znižovať hladinu kortizolu a takisto pomáha proti depresii, úzkosti a nespavosti.

Ako posiľniť imunitu v jesennom období?

Ako posiľniť imunitu v jesennom období?

Teraz keď sú kliešte na ústupe, naše infekčné oddelenia majú čo robiť s pacientami chorými na Covid-19. Následky sú niekedy ešte horšie a napadnutý môže byť ktorýkoľvek orgán, obvykle sú to pľúca, ale mnoho lekárov uvádza aj mozog a aj ďalšie orgány, kde sa môžu vytvoriť zrazeniny krvi a spôsobovať problémy. Teraz naposledy bolo potvrdené, že mnohí pacienti, ktorí prekonali Covid-19 jedenkrát a nakazili sa druhýkrát mali ešte horšie symptómy a následky ako pri prvotnej infekcii a ich krv, pľúca a mozog sú pod veľkým náporom a v mnohých prípadoch sú títo pacienti napájaní na pľúcne ventilátory.


Hádky, zúfalstvo, plač, nič neobvyklé počas pandémie koronavírusu

Hádky, zúfalstvo, plač, nič neobvyklé počas pandémie koronavírusu

Už sme doma zavretí s našimi deťmi skoro mesiac a podarilo sa nám dostať do určitého režimu, ale začína to byť na nás trochu veľa. Učenie, práca na diaľku, varenie, upratovanie atď. Nemáme ani chvíľku na vypitie kávy, alebo pozretie obľúbeného seriálu. A nemáme doma len deti, ale aj polovičky, ktoré občas pomôžu, občas nie, u každého to je iné.


Výživové doplnky a zdravá výživa

Výživové doplnky a zdravá výživa

Prírodná medicína existovala už dávno pred klasickou medicínou, ktorú poznáme dnes. Číňania majú Čínsku tradičnú medicínu, indovia Ajurvédsku medicínu, na Slovensku to boli bylinky čo liečia, z prírodnej lekárne a pod. ale teraz a u nás je to predovšetkým západná medicína, ktorej bezvýhradne dôverujeme

Pokiaľ nejde o život a trápi Vás bežný vírus, vyskúšajte prírodné dostupné prostriedky. Keď nezaberú, nasaďte si lieky predpísané od lekára. Mnohokrát zistíte, že naordinované antibiotiká alebo lieky od bolesti nepotrebujete, lebo sa vám po pár dňoch uľaví aj vďaka doplnkom výživy. Treba však povedať, že aj mnohí lekári nesiahajú ihneď po antibiotikách a trend ich okamžitého predpisovania sa mení, ale niekedy ich nepredpíšu a radia to, o čom píšeme v tomto príspevku.


Najlepší recept na chrípku

Najlepší recept na chrípku

Chrípka je nebezpečné vírusové chorenie hlavne pre starších ľuďí a ľudí s oslabenou imunitou. Pred chrípkou je potrebné sa chrániť zvýšenou konzumáciou výživových doplnkov ako kurkumín, cordyceps, reishi, liposomálny vitamín C a iné. Kurkumín je jeden z najviac spomínaných antioxidantov na podporu imunity. Nielenže zvyšuje imunitu, ale aj chráni organizmus pred rôznymi patogénmi a je aj prevenciou vzniku nádorových ochorení. Kurkumín je vynikajúcou prevenciou pred chrípkou.


Ako stres vplýva na naše telo?

Ako stres vplýva na naše telo?

Ak je stres a úzkosť dlhodobá, naše biologické systémy sú vychyléne počas dlhšej fázy a dochádza k ich poškodzovaniu zvýšenou produkciou stresových hormónov. Výsledkom môžu byť autoimunitné ochorenia, problémy so srdcom, psychické problémy, oslabená imunita atď.

Stresové látky vylučované našim telom sú adrenalín, noradrenalín a kortizol. Dlhodobý stres prikazuje telu produkovať viac a viac stresových hormónov v dlhodobom horizonte, čo môže mať veľmi neblahé účinky na naše zdravie.


Cordyceps a jeho účinky

Cordyceps a jeho účinky

Cordyceps sinensis je obľúbená huba aj v Tradičnej Čínskej medicíne už stáročia. Je klinicky dokázaných a popísaných 21 benefitov na ľudské zdravie ako anti-diabetický účinok (proti cukrovke), anti-oxidačný účinok, imunomodulačný účinok, anti-aging účinok (proti starnutiu), anti-nádorový účinok (proti rakovine) atď. Cordycepín získaný z cordycepsu sa študuje pre jeho antinádorové účinky a vedci dúfajú, že jeho budúci terapeutický potenciál sa môže použiť pri liečbe tých najnebezpečnejších ochorení.


Degeneratívne ochorenia mozgu a strava

Degeneratívne ochorenia mozgu a strava

Degeneratívne ochorenia mozgu sú stále častejšie vyskytujúce sa ochorenie, ktoré nie je problémom len starších a dospelých ako Alzheimerova choroba, ale aj detí ako napríklad autizmus. Strava zo supermarketov, ktorú mnohí konzumujeme a o ktorej si myslíme, že je zdravá je jeden z dôvodov narastajúceho počtu týchto ochoreni. Tento článok má vám pomôcť ku zmene životného štýlu, k zamysleniu sa, čo konzumujeme a aké návyky odovzdavame našim deťom.


CRP marker a všetko, čo by ste o ňom mali vedieť

CRP marker a všetko, čo by ste o ňom mali vedieť

V minulosti, keď vyšetrenie CRP nebolo tak dostupné sa vykonávalo vyšetrenie sedimentácie krvi. Ak je v tele zápal v dôsledku molekúl zápalových proteínov cirkulujúcich v krvi včítane CRP proteínu tak sa červené krvinky spájajú a vytvárajú zhluky, ktoré rýchlejšie sedimentujú v skúmavke ako krv človeka bez zápalových reakcií. Tento jav je vlastne prejavom zhoršenej viskozity a reológie krvi pri týchto zápalových procesoch. 


Laserové ožarovanie krvi a Loweho syndróm

Laserové ožarovanie krvi a Loweho syndróm

Loweho syndróm je genetické ochorenie, ktoré spôsobuje celý rad komplikácií od útleho veku. Deti s týmto ochorením majú problémy s očami (katarakty, abnormality), s mozgom a s ľadvinami. Niektoré majú aj opozdený psychomotorický vývin, alebo trpia mentálnou retardáciou. Často pociťujú slabosť svalov a preto činnosti ako sedenie, chôdza prichádzajú s oneskorením. Takéhoto chlapčeka maminka sa rozhodla nás kontaktovať a zadovážiť synčekovi BIOquant. Na základe  jej súhlasu si dovoľujeme sprístupniť emaily a lekársku správu. Prístroj zakúpili v marci 2018. Naďalej nasledujú aj špecialistov aj ich rady ako aj používajú Bioquant. 

Ďalej

95% tovaru skladom

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Doručenie do 24 hod.

Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD, ktorá garantuje doručenie do 24 hod pri objednávkach na dobierku. Objednávky uhradené bankovým prevodom expedujeme po pripísaní na náš účet do 12.00 hod v daný deň, po 12.00 hod na druhý deň. 

Doprava zdarma nad €100

Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.

Technické poradenstvo

V prípade, že sa neviete rozhodnúť, ktorý produkt je pre Vás najvhodnejší, informujte sa na tel. čísle 0907 173 910. Pokiaľ chcete poradiť výživový doplnok alebo prístroj vzhľadom na svoj zdravotný stav, volajte tiež uvedené číslo. 

Platba kartou

Platiť kartou môžete priamo v e-shope, alebo kuriérovi pri doručení.

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk - PRIPRAVUJEME