Nedostatok vitamínu D v populácií

Vitamín D je vitamín, ktorý môžeme napríklad získať zo slnka počas opaľovania. Preto sa mu niekedy hovorí aj slnečný vitamín. Tento vitamín je absorbovaný v tukoch. Hovorí sa, že až 50% populácie má nedostatok vitamínu D.

Vitamín D má niekoľko dôležitých funkcií:

1. Reguluje absorpciu vápnika a fosforu.

2. Posiľňuje imunitný systém.

3. Je dôležitý pre správny vývoj a rast kostí a zubov.

4. Redukuje výskyt depresií.

Čo je však teraz veľmi dôležité povedať, že vitamín D pomáha bojovať proti infekciám. Napríklad výskum z roku 2010 potvrdil, že vitamín D znižuje riziko, že dostaneme chrípku, alebo podobné respiračné ochorenie.

Štúdiu vitamín D a chrípka nájdete na tomto linku.

Výsledok štúdie:

Lekári zistili, že denná alebo týždenná suplementácia mala najväčší prínos pre jednotlivcov s najvýznamnejším nedostatkom vitamínu D (hladiny v krvi pod 10 mg / dl) - čo znížilo ich riziko infekcie dýchacích ciest na polovicu - a že u všetkých účastníkov sa prejavili niektoré priaznivé účinky pravidelného užívania doplnenie vitamínu D. Podávanie občasných vysokých dávok vitamínu D neprinieslo významné výhody. Štúdia bola financovaná z grantu Národného ústavu pre výskum zdravia (UK).

A ako nám vitamín D pomôže pri ochrane pred Covid-19?

Lekári sa vyjadrili, že neexistuje evidencia resp. klinická štúdia, že konzumácia vitamínu D nás môže ochrániť pred Covid-19, ale pravidelná konzumácia môže posilniť náš imunitný systém a znížiť riziko respiračných ochorení.

Momentáne sa spúšťa testovanie a nová štúdia, ktorá by o pol roka mohla priniesť sľubné výsledky, či vitamín D pomohol pacientom s Covid-19, alebo nie.

Po zozbieraní a analyzovaní dát zo Španielskych nemocnín lekári zverejnili článok v časopise endokrinológie, ktorý bol nasledovný: 

Viac ako 80 percent z 200 pacientov s COVID-19 v nemocnici v Španielsku má nedostatok vitamínu D, tvrdí nová štúdia zverejnená v časopise Endocrine Society’s Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.

Výsledok:

Vitamín D je dôležitý vitamín a dokáže pomôcť pri mnohých respiračných ochoreniach. Preto pravidelnou konzumáciou tohto vitamínu zlepšujete svoje zdravie a posiľňujete svoj imunitný systém.

Všetky výživové doplnky s obsahom vitamínu D vrátane lipozomálneho vitamínu D nájdete tu.

95% tovaru na sklade

Držíme všetok tovar skladom, aby sme vám ho vedeli doručiť do 24hod. V prípade, že niektorý tovar nie je skladom, tovar na stránke nie je možné objednať, alebo je napísané: ,,Tovar nie je skladom, ale je na ceste. Prijímame predobjednávky."

Poštovné nad €100 zdarma (cez DPD)

  • Objednávky, ktoré presiahnu hodnotu nad 100,00 EUR majú dopravu zdarma. Expedujeme cez kuriérsku spoločnosť DPD.
  • Pri kúpe akéhokoľvek doplnku výživy Swedish Nutra je poštovné na celú objednávku zdarma!

Zákaznícka podpora

  • Máte otázky ohľadom konkrétneho výrobku?  Pošlite nám vašu otázku na e-mailovú adresu info@kingray.sk, alebo telefonickz na 0907 173 910. 
  • Pre otázky adresované na reklamačné oddelenie, účtovné oddelenie, technické oddelenie píšte vaše otázky na e-mailovú adresu info@kingray.sk, vášu otázku priradíme zodpovednej osobe, ktorá vám do 24 hodín odpovie. Keby ste nedostali odpoveď do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky. 

Ako dlho trvá dodanie?

Dodanie záleží od toho, aký tovar ste si zvolili. V ideálnom prípade trvá dodanie objednávky 1 až 3 pracovné dni. V prípade, že chýba niektorá položka z objednávky, môže sa to predĺžiť na 4 až 5 pracovných dní. 95% tovaru máme skladom. Ak vám prišiel e-mail o expedovaní tovaru a nebude vám doručený do 2 dní, prosím napíšte nám e-mail a preveríme stav vašej objednávky. U niektorých výrobkov, ktoré sú na ceste môže byť dodacia lehota 10 dní až mesiac, pokiaľ sú vo výrobe. Prosím berte to na vedomie. 

Facebook

Facebook

Nájdete nás na facebooku. Pravidelne pridávame ponuky, akcie a zľavy. Staňte sa našim fanúšikom a nenechajte si újsť ani jednu akciu.

Heureka.sk

Všetky naše produkty nájdete aj na heureka.sk. 

Vernostný program

Pravidelne zbierajte body každým nákupom, každou recenziou, alebo hodnotením produktu. Musíte byť však registrovaný, aby ste zbierali body na vašom účte.

1 bod získate pri nákupe za 10 EUR, za jedno hodnotenie, alebo za 1 recenziu. 1 bod sa rovná 0,5 EUR.

Mall.sk

Všetky naše produkty nájdete už aj na Mall.sk.