kingray.sk Reviews with ekomi.sk
kingray.sk Reviews with ekomi.sk

Ako udržiavať pleť mladšiu a ako naštartovať produkciu kolagénu?

Ako udržiavať pleť mladšiu a ako naštartovať produkciu kolagénu?

Kolagén je proteín, ktorý produkujú naše bunky, aby pleť držala ,,pokope,, a aby mala optimálnu elasticitu a pevnosť. Keď sme ešte v mladom veku, naša pleť má dostatok látok a vlastností, aby sa dokázala sama regenerovať. Vekom sa však produkcia kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej znižuje a tak pleť starne, je náchylná na tvorbu vrások a potrebuje pomoc zvonku. Okrem toho vekom dochádza k poškodeniu kolagénovým vláken vďaka našim zlým návykom ako nadmerná konzumácia nezdravých jedál, alkoholu, fajčenie, nadmerné opaľovanie atď. To všetko poškodzuje kolagén a celkovo zdravie pleti.

Ako zvýšiť produkciu kolagénu?

1, Zvýšená konzumácia vitamínu C.

Vitamín C nájdete v čersvej zelenine a ovocí. Stači 1 pohár zeleniny a 1ks. ľubovolného ovocia denne. Alebo vyskúšajte liposomálny vitamín C.

2, Ochrana pleti pred slnkom.

Ochrana pleti pred slnkom najlepšie organickou kozmetikou na opaľovanie, ktorá pleť chráni pred UV a zároveň regeneruje počas opaľovania. U nás nájdete aj kozmetiku Wellmaxx Sun Care.

3, Zníženie konzumácie alkoholu a nezdravých jedál a úplne odstránenie fajčenia.

Ak chceme pleť detoxikovať, obmedzenie nezdravého životného štýlu je základ. Ak pridáme šport, tak naša pleť sa rýchlejšie detoxikuje. 

4, Raz za týždeň doprajte pleti Peeling (Exfoliácia)

Doprajte si Peeling, ktorý zbaví pokožku odumretých kožných buniek. Peeling je veľmi dôležitý, aby zbavil pokožku odumretých buniek. Tým pokožka dokáže ľahšie dýchať a absorbovať látky, ktoré na ňu nanesiete. U nás nájdete peeling v každej rade od Wellmaxx.

6, Doprajte pleti antioxidanty.

Výživové doplnky s kurkumínom dodávaju pleti potrebné antioxidanty a ochraňujú ju pred voľnými radikálmi. Naše antioxidanty nájdete tu.

Záver 

O pleť sa treba starať v každom veku. Ako je dôležité čo zjeme, tak je aj dôležité, ako ju čistíme a aké látky na ňu aplikujeme. Vekom, keď sa jej hydratácia znižuje, potrebuje dostatok vlahy, prečistenie peelingom alebo maskou, dodanie kolagénu, retinolu, alebo kyseliny hyaluronovej ako aj dodanie vitamínov zvnútra.

kingray.sk Reviews with ekomi.sk